NAŠI VANI: Mini “natjecanje” Kramarića, Juranovića i Tudora u izvođenju slobodnih udaraca obilježilo protekli vikend

Još je jedan bogati nogometni vikend iza nas pa je vrijeme za pregled nastupa hrvatskih internacionalaca diljem Europe.

ENGLESKA

Ivan Perišić je bio asistent u porazu Tottenhama od 3:2 na domaćem terenu od Bournemoutha, a uz asistenciju je kreirao i dvije prilike, upisao 3 ključna dodavanja, imao 4/5 uspješnih driblinga te je osvojio 8/11 duela. Omišanin u posljednja četiri prvenstvena nastupa za Tottenham ima jedan pogodak i dvije asistencije.

Mateo Kovačić je u ušao u igru u 57. minuti za Chelsea u domaćem porazu od 2:1 protiv Brightona. Upisao je 2/2 uspješna driblinga te je osvojio 3/6 duela.

Duje Ćaleta-Car je poraz Southamptona protiv Crystal Palacea gledao s klupe, dok njegov suigrač Mislav Oršić nije bio u kadru.

ŠPANJOLSKA

Ante Budimir je ušao u igru u 75. minuti za Osasunu u gostujućem porazu od 2:1 protiv Rayo Vallecana te je osvojio 2/3 zračna duela i uputio jedan udarac izvan okvira.

U gostujućoj pobjedi Real Madrida od 2:0 protiv Cadiza, Luka Modrić je odigrao posljednjih 10 minuta tijekom kojih je imao jedno presijecanje.

Ivan Rakitić je dobio posljednjih 25 minuta u gostujućoj pobjedi Seville protiv Valencije od 2:0 te nije imao značajniji doprinos s klupe.

Ivo Grbić je bio na klupi u domaćoj pobjedi Atletico Madrida od 2:1 protiv Almerije.

NJEMAČKA

Andrej Kramarić je odigrao svih 90 minuta za Hoffenheim u gostujućem remiju od 1:1 protiv Bayerna te je bio jedini strijelac svoje momčadi, dok je Bayernov Josip Stanišić ostao na klupi. Andrej je zabio iz slobodnog udarca za svoj 9. prvenstveni pogodak ove sezone. Uz pogodak je imao 5/6 uspješnih driblinga, 7/11 osvojenih duela te 3/3 precizne duge lopte.

Pogodak iz slobodnog udarca je postigao i Josip Juranović u domaćem remiju od 1:1 između Union Berlina i Bochuma. Juranović je bio najbolje ocijenjeni igrač utakmice prema portalu SofaScore te je uz pogodak imao i 4 ključna dodavanja, 2/2 uspješna driblinga, 6/10 osvojenih duela, 5/8 uspješnih centaršuteva te po dvije otklonjene opasnosti i dva presijecanja. Josip ima 7 izravnih sudjelovanja (4 gola i 3 asistencije) kod pogodaka u 13 nastupa u svim natjecanjima za Union.

Filip Uremović je odigrao svih 90 minuta u teškom porazu Herthe od 5:2 protiv Schalkea na Veltins Areni, a susret je završio s 4 otklonjene opasnosti, 3 oduzete lopte i jednim ključnim dodavanjem, dok je njegov suigrač Ivan Šunjić utakmicu prosjedio na klupi.

Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Leipziga od 3:2 protiv Augsburga tijekom kojih je otklonio 3 opasnosti, presjekao 3 dodavanja, oduzeo 2 lopte, precizno poslao 4/8 dugih lopti, dok je osvojio 3/4 duela. Na drugoj strani terena je bio Dion Drena Beljo koji je odigrao 61 minutu te se nije istaknuo. Imao je jedan uspješan dribling i samo 2 osvojena duela od 12 u koliko ih je sudjelovao. Njegov suigrač David Čolina je ostao na klupi.

Borna Sosa je odigrao svih 90 minuta u spektakularnom remiju od 3:3 između Stuttgarta i Borussije Dortmund, a susret je zaključio s jednom kreiranom velikom prilikom, dva ključna dodavanja, 5/7 preciznih dugih lopti te 4 uspješna centaršuta (od 15 upućenih).

Kristijan Jakić je odigrao samo uvodnih 17 minuta u remiju od 1:1 između njegovog Eintrachta i Borussije Monchengladbach prije nego što je zbog ozljede napustio igru. Dotad je imao dva presijecanja.

Nikola Soldo za Koln, Bartol Franjić za Wolfsburg te Hrvoje Smolčić za Eintracht nisu bili u kadru zbog ozljeda.

ITALIJA

Ante Rebić je s kapetanskom trakom oko ruke poveo Milan na gostovanju kod Bologne koje je završilo remijem od 1:1. Rebić je odigrao svih 90 minuta te je ubilježio jedno ključno dodavanje, 2/5 uspješnih driblinga, 6/16 osvojenih duela, jednu oduzetu loptu, 3 pretrpljena prekršaja, a promašio je i jednu veliku priliku. S druge strane je Nikola Moro u igru ušao u 73. minuti te je preostali dio utakmice iskoristio za 3/4 osvojena duela, dvije oduzete lopte i 1/2 uspješna driblinga.

Marcelo Brozović je u neočekivanom domaćem porazu Intera od 1:0 protiv Monze igrao od 71. minute, a do kraja susreta je imao jedno ključno dodavanje i 2/2 precizne duge lopte.

Domagoj Bradarić je odigrao svih 90 minuta u remiju od 1:1 između Torina i njegove Salernitane, dok je za domaće Nikola Vlašić igrao od 38. minute. Bradarić je imao 1/2 uspješna driblinga, 4/7 osvojenih duela te po jedno presijecanje i oduzetu loptu, dok je Vlašić osvojio 3/6 duela, otklonio jednu opasnost, presijekao jednu i oduzeo još jednu loptu.

Martin Erlić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Sassuola od 1:0 protiv Juventusa te se istaknuo s 8 otklonjenih opasnosti, 5/9 osvojenih zračnih duela i 2 blokirana udarca.

Toma Bašić je ostao na klupi za Lazio u pobjedi protiv Spezije od 3:0 kao i Marko Pjaca u Empolijevom porazu od 1:0 protiv Cremonesea.

FRANCUSKA

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Lyona od 2:1 protiv Toulousea, a susret je okončao sa 7/9 osvojenih duela, 7/13 preciznih dugih lopti, 5 presijecanja, 3 otklonjene opasnosti i dvije oduzete lopte.

Lovro Majer je ušao u 83. minuti za Rennes u pobjedi od 3:0 protiv Reimsa, dok je Ante Palaversa odigrao posljednjih 20 minuta u gostujućem porazu Troyesa od 3:1 protiv Marseillea tijekom kojih je imao dva ključna dodavanja.

NIZOZEMSKA

U uvjerljivoj pobjedi Vitessea od 4:1 protiv NEC-a na gostovanju, Dominik Oroz je u igru ušao u 88. minuti, dok je Gabriel Vidović ostao na klupi.

Fortuna Sittard je na svom terenu poražena s 3:0 od AZ Alkmaara u utakmici u kojoj je Ivor Pandur upisao 3 obrane za domaću momčad, dok je Kristijan Bistrović za 90 minuta na terenu imao 3 ključna dodavanja, 4/4 precizne duge lopte i 5/9 osvojenih duela. Stipe Radić je ostao na klupi domaćih.

PORTUGAL

Nogometašima Benfice je proteklog vikenda presudio bivši član Rijeke Issah Abass, a u tom porazu od 1:0 protiv Chavesa, Petar Musa je odigrao posljednjih 9 minuta u kojima je osvojio oba duela i oduzeo jednu loptu.

Renato Pantalon je u remiju od 1:1 između njegovog Rio Avea i Casa Pie postigao svoj prvi ovosezonski pogodak. Uz to je osvojio 6/7 duela, otklonio 4 opasnosti kraj svog gola, oduzeo dvije lopte te je presijekao jedno dodavanje i blokirao jedan udarac što je bilo dovoljno da ga SofaScore proglasi najboljim igračem utakmice.

Nino Galović je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju Arouce kod Sportinga od 1:1 te je skrivio jedan od dva kaznena udarca koliko su ih domaći izborili.

BELGIJA

Nogometaši Oostendea su upisali novi težak poraz, a ovog puta su s 4:0 na njihovom terenu slavili nogometaši Leuvena. Hrvatski stoper Matej Rodin je odigrao svih 90 minuta u redovima poraženih te je osvojio 5/8 duela, precizno uputio 7/7 dugih lopti, presijekao 4 dodavanja, otklonio 3 opasnosti i oduzeo dvije lopte. Njegov suigrač Ivan Durdov je utakmicu gledao s klupe.

Stipe Perica je bio asistent u pobjedi Standarda od 3:1 protiv Charleroija što mu je bila druga prvenstvena asistencija ove sezone.

ŠKOTSKA

Borna Barišić je bio asistent u velikoj pobjedi Rangersa od 5:2 protiv St. Mirrena te mu je to bila 9. prvenstvena asistencija ove sezone s kojom drži treće mjesto ljestvice najboljih asistenata lige. Njegov suigrač Antonio Mirko Čolak nije bio u konkurenciji za nastup.

AUSTRIJA

Marin Ljubičić je odigrao posljednjih 15-ak minuta za LASK u gostujućem remiju od 0:0 protiv Salzburga. Imao je samo 5 dodira s loptom, a zbog prekršaja je dobio žuti karton samo par sekundi po ulasku na teren.

Hrvatski stoper Tin Plavotić je bio strijelac za Ried u domaćem remiju od 1:1 protiv Tirola, a uz pogodak je imao 6 otklonjenih opasnosti, 4 presijecanja, 2 oduzete lopte te 5/10 osvojenih duela. Uz njega je svih 90 minuta odigrao i Roko Jurišić koji je osvojio 5/8 duela, presijekao 5 lopti i oduzeo još dvije, dok je Leo Mikić odigrao posljednjih 20 minuta tijekom kojih je promašio jednu veliku priliku.

U proteklom kolu austrijske Bundeslige je strijelac bio i Jan Jurčec koji je zabio za Altach u remiju od 2:2 na gostovanju kod Hartberga. Za nekadašnjeg člana Kustošije je ovo bio drugi prvenstveni pogodak ove sezone. Za Hartberg je u 83. minuti u igru ušao Matija Horvat koji je osvojio oba duela i imao jedan uspješan dribling.

ŠVICARSKA

Nikola Katić je odigrao 60 minuta u porazu Zuricha od 4:1 na gostovanju kod Luzerna te je za to vrijeme otklonio 3 opasnosti i osvojio 3/5 duela, dok je njegov suigrač Roko Šimić odigrao drugih 45 minuta tijekom kojih je osvojio 4/5 duela, presijekao dvije lopte i imao 2/2 uspješna driblinga.

UKRAJINA

Proteklog tjedna su Šahtar i Lviv odigrali dvije prvenstvene utakmice, a u obje su slavili nogometaši vodećeg kluba Ukrajine. I dok Neven Đurasek zbog ozljede nije bio na raspolaganju treneru Igoru Jovićeviću, Ivijan Svržnjak je za Lviv odigrao obje utakmice. U porazu od 2:1 je igrao do 66. minute, dok je u porazu od 2:0 odigrao cijeli susret.

DANSKA

Matej Delač je bio između vratnica Horsensa u porazu od 2:1 protiv Lyngbyja te je susret okončao s jednom obranom.

Josip Radošević je ušao u igru u 79. minuti u pobjedi Brondbyja od 1:0 protiv Aarhusa te je ostao bez značajnijeg utjecaja na igru, dok je njegov suigrač Marko Divković ostao na klupi.

IZRAEL

Hrvoje Ilić je odigrao 63 minute u porazu Hapoel Tel Aviva na gostovanju kod imenjaka iz Haife.

Ante Puljić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Bnei Sakhnina od 4:3 protiv Beitar Jerusalema.

RUSIJA

Silvije Begić i Danijel Miškić su odigrali svih 90 minuta u domaćem porazu Urala od 2:1 protiv CSKA Moskve. Begić je imao 6 otklonjenih opasnosti, samo 3 osvojena duela od njih 10 u koliko ih je sudjelovao, ali je i izborio kazneni udarac za jedini pogodak Urala, dok Miškić nije osvojio niti jedan od 6 duela.

Zoran Nižić je za Akhmat Grozny igrao od 11. minute u gostujućem remiju od 1:1 protiv Fakel Voronezha. Susret je okončao s 3 presijecanja, jednom otklonjenom opasnošću te svega 2 osvojena duela od njih 8 u kojima je sudjelovao.

Mario Ćurić je u porazu Torpeda od 2:1 protiv Spartaka odigrao posljednjih 25 minuta tijekom kojih je promašio jednu veliku priliku.

MAĐARSKA

Jakov Puljić je igrao do 81. minute u pobjedi Puskas Akademije od 1:0 na gostovanju kod Debrecena za koji je Antonio Mance u igru ušao baš u 81. minuti.

Zoran Lesjak je odigrao posljednjih pola sata u porazu ZTE-a od 3:0 protiv Kecskemetija.

Andrej Lukić je odigrao svih 90 minuta za Mezokovesd Zsory u teškom 4:1 porazu na domaćem terenu od Vasasa.

Luka Capan je odigrao svih 90 minuta u porazu Honveda od 3:0 protiv Ferencvarosa.

RUMUNJSKA

Hermannstadt je gostujućom pobjedom od 2:0 protiv Miovenija nastavio niz od trenutno 6 uzastopnih utakmica bez poraza, a svih 90 minuta je u toj pobjedi ponovno odigrao vratar Karlo Letica kojem je ovo bila 8. utakmica bez primljenog gola ove sezone.

Lovro Cvek i Karlo Muhar su odigrali svih 90 minuta u pobjedi Cluja od 2:1 protiv Sepsija za koji je Adnan Aganović odigrao cijeli susret.

Ivan Martić je odigrao svih 90 minuta za Universitateu Cluj u gostujućoj pobjedi od 2:0 protiv Petrolula.

Universitatea Craiova je s 3:1 slavila protiv Rapid Bukurešta u utakmici u kojoj su dva Hrvata postigla pogotke. Najprije je Marko Dugandžić pogotkom s bijele točke doveo goste u vodstvo od 1:0, dok je Ante Roguljić u 92. minuti svojim prvim prvenstvenim pogotkom ove sezone postavio konačnih 3:1 za domaće. Za domaće je nastupio i Juraj Badelj od 87. minute, dok je Ljuban Crepulja za Rapid odigrao svih 90 minuta.

POLJSKA

Nogometaši Rakowa su s 2:0 svladali Lodz čime su se dodatno približili premijernoj tituli prvaka Poljske. Svih 90 minuta su u pobjedničkim redovima odigrali Zoran Arsenić i Fran Tudor koji je spektakularno iz izravnog slobodnog udarca pogodio za konačnih 2:0 u 95. minuti susreta. Kod poraženih je Mato Miloš odigrao svih 90 minuta na poziciji desnog bočnog te je imao 4/10 osvojenih duela i 3 oduzete lopte.

U susretu između Lechije Gdansk i Pogon Szczecina u kojoj su gosti slavili s 1:0, gledali smo trojicu Hrvata u akciji. Za domaće je s kapetanskom vrpcom nastupio Mario Maloča koji je osvojio sva 3 duela, otklonio 4 opasnosti i presijekao još 3 lopte, dok su na suprotnoj strani bili Dante Stipica koji je na vratima upisao 3 obrane te stoper Danijel Lončar koji se istaknuo s 5 otklonjenih opasnosti i 3 presijecanja.

Antonio Milić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju od 2:2 između Legije Varšave te njegovog Lech Poznana. Za to vrijeme provedeno na terenu je osvojio 5/8 duela, poslao 5/8 preciznih lopti i otklonio 7 opasnosti.

Marko Kolar je odigrao posljednjih 20 minuta u gostujućem porazu Wisle Plock od 1:0 protiv Piasta te je imao samo 4 dodira s loptom.

BUGARSKA

Loren Maružin je igrao do 78. minute za Hebar u remiju bez pogodaka protiv Botev Vratse, dok je njegov suigrač Ante Živković u igru ušao u 60. minuti.

Petar Čuić je odigrao 57 minuta u domaćem porazu Septemvrija od 3:1 protiv CSKA 1948 Sofije.

Maks Juraj Čelić je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Beroa od 1:0 protiv Slavia Sofije.

U remiju Boteva iz Plovdiva od 1:1 protiv Spartak Varne, Roberto Punčec je odigrao svih 90 minuta, dok je Martin Sekulić u igru ušao u 71. minuti.

SLOVAČKA

Andrija Balić je odigrao svih 90 minuta za Bansku Bystricu u porazu od 4:0 protiv Slovana iz Bratislave.

AZERBAJDŽAN

Ivan Brkić je bio između vratnica Neftchija u domaćem porazu od 2:1 protiv Gabale.

KAZAHSTAN

Andrija Filipović je igrao do 70. minute u pobjedi Aktobea od 4:0 protiv Atyraua.

Vratar Josip Čondrić i Marin Tomasov su igrali svih 90 minuta u domaćem porazu Astane od 3:0 protiv Kairat Almatyja.

SLOVENIJA

Koper je pobjedom od 1:0 nad ND Goricom otvorio 31. kolo Prve lige, a u toj pobjedi su svih 90 minuta odigrali Nikola Krajinović te Ivan Novoselec, dok je Karlo Bilić u igru ušao u 32. minuti. Kod poraženih je svih 90 minuta odradio Tino Agić, dok je Filip Brekalo igrao do 66., a Matej Jukić je s klupe ušao u 46. minuti.

Nogometaši Mure i Radomlja su remizirali rezultatom 1:1, a kod jedinog pogotka za Radomlje je asistent bio Tin Hrvoj. Uz Hrvoja je u prvih 11 gostiju bio i Mario Čuić, dok je s klupe ušao Vicko Ševelj. Za domaću momčad su u početnih 11 počeli Ivan Šarić, Mihael Klepač te Darick Kobie Morris, a s klupe je još ušao i Martin Šroler.

Utakmicu između Domžala i Brava koja je završila remijem od 2:2 su obilježili Hrvati. Franko Kovačević je postigao prvi pogodak za domaće kojim je došao do “kote 10” ove sezone, dok je kod drugog pogotka Domžala asistirao sunarodnjaku Bartolu Barišiću kojem je to bio peti pogodak ove sezone. Konačnih 2:2 je u 86. minuti postavio Maro Katinić svojim prvim pogotkom za Bravo. Uz Katinića su za Bravo nastupili i vratar Matija Orbanić te Denis Bušnja.

Jedinu utakmicu kola bez pogodaka su odigrali Celje i Tabor Sežana. Za domaće je “clean sheet” upisao Matko Obradović, dok su za goste u početnoj postavi bili Dino Halilović, Mihael Briški te Sacha Marasović.

Pobjedom od 2:0 protiv Maribora, ljubljanska Olimpija je i matematički osigurala naslov prvaka Slovenije, a u ovoj pobjedi je nastupio Dino Špehar ušavši u igru u 89. minuti, dok su za Maribor od prve minute igrali Ivan Brnić, Marin Laušić i Marko Tolić.

LATVIJA

Božo Mikulić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju Aude od 1:1 protiv Liepaje.

Hrvoje Babec je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju Rige od 1:1 protiv Daugavpilsa, dok je Marko Dabro odigrao prvo poluvrijeme.

FINSKA

Marin Ljubić je bio između vratnica u pobjedi Lahtija od 3:2 na gostovanju kod Mariehamma.

LITVA

U pobjedi Žalgirisa od 1:0 protiv Hegelmanna, svih 90 minuta su odigrali Stipe Vučur i Petar Mamić, dok je za goste svih 90 minuta odigrao Filip Dangubić.

BOSNA I HERCEGOVINA

Nogometaši Zrinjskog su nastavili marširati prema novom naslovu prvaka BiH, a proteklog su kola s 2:0 svladali Željezničar. Nemanja Bilbija je bio dvostruki strijelac, a za drugi gol mu je asistirao Tomislav Kiš. Uz Kiša, za Mostarce je od prve minute nastupio vratar Marko Marić koji ni treću uzastopnu utakmicu nije primio pogodak, dok su s klupe ušli Mario Ćuže, Karlo Kamenar te Nikola Mandić. Za goste je između vratnica bio Josip Bender.

Tino Blaž Lauš je odigrao 71 minutu za Velež u gostujućem remiju od 1:1 protiv Tuzla Cityja

Mirko Oremuš je odigrao drugo poluvrijeme za Igman u remiju od 1:1 protiv Slobode za koju je Marko Pervan u igru ušao u 53. minuti.

Frane Čirjak i Ivan Jelić Balta su bili u početnoj postavi Sarajeva u pobjedi od 3:0 na gostovanju kod Leotara.

Nogometaši Posušja su na jedinoj utakmici bez TV prijenosa poraženi na gostovanju kod Sloge Doboj s 2:0, a u početnoj postavi gostiju je bilo devetoro Hrvata – vratar Luka Kukić, Gabrijel Boban, Arijan Brković, Tomislav Dadić, Toni Jović, Luka Lučić, Frane Maglica, Ivan Roca te Vinko Rozić, dok je s klupe ušao i Luka Marković.

U posljednjoj utakmici 26. kola su nogometaši Širokog Brijega u posljednjim sekundama prosuli vodstvo od 2:1 protiv Borca iz Banja Luke te su poraženi s 3:2. Za Borac je svih 90 minuta odigrao Ivan Lagundžić koji je upisao asistenciju za prvi pogodak gostiju, dok su za Široki Brijeg nastupili vratar Renato Josipović, Ilija Bagarić, Mihael Kuprešak, Božo Musa, Branimir Barišić, Ilan Pejić te Dominik Radić.

LUKSEMBURG

Filip Bojić je postigao svoj sedmi prvenstveni pogodak ove sezone u gostujućem porazu Dudelangea od 4:3 protiv Swift Hesperangea u derbiju za prvo mjesto.

MALTA

Toni Kolega je postigao svoj drugi prvenstveni pogodak ove sezone u gostujućoj pobjedi Gzire od 2:0 protiv Balzana, a uz njega su svih 90 minuta odigrali i vratar Darijan Žarkov te Marko Ćosić.

Roko Prša je odigrao svih 90 minuta u remiju Hamruna na gostovanju kod Santa Lucije.

ALBANIJA

Amir Kahrimanović je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između njegovog Erzenija i Kastriotija.

Marko Jurić je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između Kukesija i njegove Vllaznije.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Mario Vrdoljak je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju bez pogodaka između Makedonije GP i njegov Akademije Pandev.

Tomislav Turčin je ušao u igru u 62. minuti za Sileks u remiju bez pogodaka protiv Bregalnice.

CRNA GORA

Duje Javorčić je odigrao posljednjih 15 minuta u pobjedi Rudara od 3:1 u derbiju začelja protiv Iskre.

Lukas Rošić je odigrao svih 90 minuta u teškom porazu Mornara od 4:1 protiv Sutjeske.