NAŠI VANI: Modrić asistencijom spasio Real; Ljubičić zabio u sudačkoj nadoknadi za pobjedu LASK-a; Andrija Balić zabio u debiju za novi klub

Ponedjeljak je, a to znači samo jedno – novi, najopširniji pregled nastupa hrvatskih internacionalaca u Europi u vikendu iza nas.

ENGLESKA

Nijedan od četiri Hrvata koji igraju u engleskom prvenstvu nije nastupio za svoju momčad proteklog vikenda.

ŠPANJOLSKA

Luka Modrić je upisao svoju treću asistenciju ove sezone nakon što je njegov ubačaj u pogodak za konačnih 1:1 u madridskom derbiju između Reala i Atletica zabio Alvaro Rodriguez. Luka je ponovno ušao u igru kao zamjena te je upisao posljednjih pola sata. Uz asistenciju, imao je i 3 ključna dodavanja, 2/2 uspješne duge lopte te po jedan uspješan dribling i centaršut. Kod Atletica je Ivo Grbić cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Ivan Rakitić je odigrao samo prvo poluvrijeme u porazu njegove Seville od 2:3 protiv Osasune za koju nije igrao Ante Budimir. Za 45 minuta na terenu, Ivan je imao dvije otklonjene opasnosti, 3/3 uspješne duge lopte te 4/7 osvojenih duela, a pretrpio je i 3 prekršaja.

NJEMAČKA

Borna Sosa je drugo kolo uzastopce postigao pogodak u Bundesligi no njegov Stuttgart nije uspio izbjeći poraz od Schalkea, bilo je 2:1. Pogotku je kumovala velika pogreška Ralfa Fahrmanna koji je loptu propustio kroz ruke. Sosa je uz pogodak kreirao i jednu veliku šansu, a imao je i 4 ključna dodavanja. Uputio je ukupno 21 centaršut od kojih je 8 bilo uspješno, dok je oduzeo dvije lopte, otklonio dvije opasnosti i imao po jedan blokiran udarac i presijecanje. Sa 8 izravnih sudjelovanja kod pogodaka u Bundesligi, Borna zauzima prvo mjesto na klupskoj ljestvici. Po drugi uzastopni put, Sosa je pronašao mjesto u najboljoj momčadi kola prema SofaScoreu.

Team of the Week provided by Sofascore

Nogometaši Leipziga su s 2:1 svladali Eintracht u utakmici u kojoj su nastupila trojica hrvatskih nogometaša. Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta u pobjedi, a tijekom njih je imao 88 točnih dodavanja (86%), 8/13 preciznih dugih lopti, 4/6 osvojenih duela, dvije otklonjene opasnosti te po jedno presijecanje i oduzetu loptu. Svih 90 minuta je na suprotnoj strani odigrao Hrvoje Smolčić koji je upisao 4 presijecanja, 3 otklonjene opasnosti, a osvojio je i 6/10 duela, dok je precizno uputio 3/6 dugih lopti. S druge strane, bio je predriblan čak 3 puta. Kristijan Jakić je odigrao posljednjih pola sata za goste te je osvojio sva 3 duela na tlu uz dva presijecanja i po jedan uspješan dribling i jednu oduzetu loptu.

Andrej Kramarić je odigrao svih 90 minuta u minimalnom, 1:0 na porazu u Sinsheimu protiv Borussije Dortmund. Andrej je uputio jedan udarac u okvir gola suparnika, podijelio je 4 ključna dodavanja te je imao po jedno presijecanje i oduzetu loptu. Usprkos tome što nije na svom standardnom golgeterskom nivou ove sezone, sa 7 izravnih sudjelovanja kod pogodaka u njemačkom prvenstvu, zauzima drugo mjesto na klupskoj ljestvici odmah iza Christopha Baumgartnera (8).

U derbiju kola između Bayerna i Union Berlina, u kojem je Bayern dominantno slavio s 3:0, nastupio je hrvatski desni bočni Josip Stanišić koji je igrao do 78. minute za Bayern. Josip je za to vrijeme na terenu imao 98 točnih dodavanja (93%), 6/8 osvojenih duela, 2/2 uspješna driblinga te po dvije otklonjene opasnosti i oduzete lopte. S druge strane, njegov imenjak Juranović nije nastupio za goste nakon što je u Europskoj ligi preko tjedna upisao gol i asistenciju u izbacivanju Ajaxa.

Od četiri Hrvata koliko ih se ukupno nalazi na rosterima Herthe i Augsburga, u njihovom međusobnom duelu je nastupio samo jedan – Herthin stoper Filip Uremović. Filip se ustalio u početnih 11 berlinske momčadi te mu je ovo bio peti uzastopni start u prvih 11. Ovog puta je startao kao središnji stoper u formaciji s 3 braniča, a utakmicu je završio čiste mreže i s tri boda (2:0). Osvojio je 4/5 zračnih duela i upisao 3 otklonjene opasnosti i dva presijecanja. Njegov suigrač Ivan Šunjić nije bio ni na klupi, kao ni Augsburgov David Čolina. Davidov suigrač Dion Drena Beljo je ostao na klupi.

U dvoboju između Kolna i Wolfsburga (0:2) ni Nikola Soldo za domaće ni Bartol Franjić za goste nisu ulazili u igru.

ITALIJA

Martin Erlić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Sassuola od 1:0 protiv Leccea. Martin je osvojio 3 od 4 duela na tlu, upisao 5 otklonjenih opasnosti, 2 blokirana udarca te po jedno presijecanje i oduzetu loptu, a 6 od 16 dugih lopti koje je poslao – pronašle su metu.

Nikola Moro je dobio samo posljednjih 13 minuta u pobjedi njegove Bologne od 1:0 protiv Intera, a to vrijeme na terenu je iskoristio za osvajanje 7 od 8 duela u kojima se našao te za dva uspješna driblinga i dvije oduzete lopte. S druge strane, Marcelo Brozović je odigrao 83 minute tijekom kojih je imao dvije oduzete lopte, dva presijecanja, 3/6 preciznih dugih lopti te 2/4 osvojena duela.

Marko Pjaca je, slično kao i Moro, dobio posljednjih 14 minuta u porazu njegovog Empolija od Napolija (0:2), a njih je iskoristio za 6/6 uspješnih driblinga te 7/7 osvojenih duela.

Ante Rebić je ušao u igru u 88. minuti u pobjedi Milana od 2-0 protiv Atalante te je imao samo 3 dodira s loptom, dok Mario Pašalić nije bio na raspolaganju treneru Gasperiniju.

Domagoj Bradarić je odigrao svih 90 minuta na poziciji lijevog „wing-backa“ u pobjedi Salernitane od 3:0 protiv Monze, a ističemo 4 otklonjene opasnosti i 4/5 preciznih dugih lopti.

FRANCUSKA

Lovro Majer je odigrao 64 minute u gostujućoj pobjedi njegovog Rennesa od 1:0 protiv Nantesa. Imao je jedno ključno dodavanje, a osvojio je samo jedan od 8 duela te je bio predriblan 3 puta.

Dejan Lovren je proteklog tjedna obznanio odlazak u reprezentativnu mirovinu, a u subotu je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi njegovog Lyona od 3:1 protiv Angersa. Dejan je imao katastrofalnu reakciju kod jedinog pogotka domaćih. Izuzev toga imao je po dvije otklonjene opasnosti, blokirana udarca, presijecanja i oduzete lope, a osvojio je i sva 4 duela u kojima se našao.

NIZOZEMSKA

Mala hrvatska kolonija u Fortuni je poražena na domaćem terenu rezultatom 2:4 od trenutno vodećeg Feyenoorda. Kristijan Bistrović i Stipe Radić su utakmicu presjedili na klupi, dok je Ivor Pandur bio između vratnica te je upisao 3 obrane.

Vitesse, za koji nastupaju naši Gabriel Vidović i Dominik Oroz, je poražen na domaćem terenu rezultatom 1:2 od Ajaxa. Dominik je na poziciji desnog stopera odigrao svih 90 minuta tijekom kojih je otklonio 5 opasnosti, ali je i izgubio 5 od 6 duela u kojima je sudjelovao. Vidović je dobio posljednjih desetak minuta te je imao 5 dodira s loptom.

PORTUGAL

Vratar Fabijan Buntić nije uspio upisati novi „clean sheet“ te je njegova Vizela poražena od vodeće Benfice s 0:2. Buntić je upisao 4 obrane, dok je za goste u 83. minuti u igru ušao Petar Musa koji je imao 6 dodira s loptom.

Renato Pantalon je odigrao svih 90 minuta u minimalnoj 1:0 pobjedi Rio Avea nad Chavesom. On je igrao na poziciji desnog bočnog stopera te je imao 7 otklonjenih opasnosti, 3 oduzete lopte, a osvojio je samo 3/8 duela.

BELGIJA

Oostende je upisao novi poraz, ovog puta je bolji bio Genk s 3:0. Matej Rodin je na poziciji središnjeg stopera u postavci s 3 nazad imao 3 otklonjene opasnosti te dva presijecanja, dok je osvojio 6 od 10 duela u kojima je sudjelovao. Mateo Barać je igrao s njegove lijeve strane te je imao 4 presijecanja i 3 otklonjene opasnosti ali je promašio jedinu veliku priliku koju su gosti imali.

ŠKOTSKA

U Škotskoj se igralo finale liga kupa u kojem je Celtic s 2:1 svladao Rangers, a u redovima poraženih su nastupili Borna Barišić, koji je odigrao cijelu utakmicu, te Antonio Čolak koji je u igru ušao u 76. minuti.

AUSTRIJA

Marin Ljubičić je kao „joker s klupe“ donio minimalnu 1:0 pobjedu svom LASK-u pogotkom s bijele točke u 94. minuti utakmice. To je za Marina bio 10. pogodak u prvenstvu ove sezone stoga je trenutno 4. najbolji strijelac natjecanja.

„Hrvatski“ Ried je poražen rezultatom 2:0 na gostovanju kod Salzburga, a na toj utakmici su trojica Hrvata odigrala svih 90 minuta. Roko Jurišić je na poziciji lijevog bočnog imao 5 otklonjenih opasnosti, dva presijecanja, dvije oduzete lopte te dva ključna dodavanja, a osvojio je i 8 od 12 duela u kojima je sudjelovao. Tin Plavotić je igrao na poziciji lijevog stopera te je presjekao 3 lopte, a oduzeo je još dvije. Osvojio je 5 od 8 duela, ali je dva puta bio predriblan. Napadač Leo Mikić je uputio čak 6 udaraca prema golu vodeće momčadi prvenstva, a dva su završila u okviru gola.

Marin Karamarko je odigrao svih 90 minuta u porazu svog Hartberga od 3:0 na gostovanju kod Austrije Beč, a bio je krivac i za jedan pogodak.

U dvoboju između Altacha i Tirola nismo vidjeli pogotke, ali smo vidjeli nastupe dvojice Jurčeca. Jan je započeo utakmicu za Altach na poziciji desnog „wing-backa“ te je za 81 minutu na terenu imao 7 od 9 osvojenih duela, 3 oduzete lopte i 2/3 uspješna driblinga. Jurica ga je odmijenio, ali bez većeg učinka u posljednjih 10 minuta susreta.

SRBIJA

Josip Ćalušić je ponovno odigrao svih 90 minuta za Bačku Topolu u domaćem remiju od 2:2 protiv Spartak Subotice.

Kolubara je s 3:0 poražena od Čukaričkog, a u poraženim redovima je Dražen Bagarić u igru ušao u 67. minuti.

TURSKA

Nakon razornih potresa, nogomet se u Turskoj nije igrao 20 dana, ali se vratio proteklog vikenda. U remiju Ümraniyespora i Adane Demirspor od 1:1, za jedini pogodak domaće momčadi koji je postignut u 90. minuti je asistirao Antonio Mršić. Mršić je u igru ušao tek u 87. minuti, a bila mu je to prva asistencija ove sezone. Svih 90 minuta je za domaće, kao kapetan, odigrao Tomislav Glumac koji je imao 7 otklonjenih opasnosti, 2 blokirana udarca te po jedno presijecanje i oduzetu loptu.

ŠVICARSKA

Nogometaši St. Gallena su s uvjerljivih 4:0 slavili na gostovanju kod Siona, a stoper Matej Maglica je ponovno bio među najboljima na terenu. Matej je osvojio 10/14 duela (6/6 zračnih), otklonio 6 opasnosti, presjekao 3 lopte te blokirao dva udarca i oduzeo dvije lopte.

Zurich je na domaćem terenu remizirao rezultatom 2:2 protiv Young Boysa, a 73 minute za branitelje naslova prvaka Švicarske je odigrao Roko Šimić. Roko je imao svega 17 dodira s loptom koje je iskoristio za dva ključna dodavanja. Osvojio je svega 2 od 9 duela u kojima je sudjelovao.

ČEŠKA

Robert Mišković je ušao u igru u 77. minuti u poraz njegovog Banika od 2:0 protiv Hradec Kralova.

Matej Mršić je odigrao uvodne 34 minute u gostujućem remiju Čeških Budejovica od 2:2 protiv Mlade Boleslav.

GRČKA

Domagoj Vida je bio asistent u domaćoj pobjedi AEK-a od 2:0 protiv Asterasa. Vida je asistirao Arauju za vodeći pogodak, a uz to izdvajamo i podatak da je osvojio 7 od 9 zračnih duela i poslao 4 od 5 preciznih dugih lopti.

Zvonimir Šarlija je u najvećem grčkom derbiju između Olympiacosa i Panathinaikosa koji je završio bez pogodaka odigrao svih 90 minuta za goste. Zvonimir je otklonio 7 opasnosti ispred svog gola te je imao dva presijecanja i dva osvojena duela.

IZRAEL

Stoper Ante Puljić je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Bnei Sakhnina od 1:3 protiv Hapoel Ironi Kiryat Shmone.

Hrvoje Ilić je bio asistent u porazu njegovog Hapoel Tel Aviva od 1:2 protiv Ashdoda.

CIPAR

Ivica Ivušić je bio među vratnicama u remiju njegovog Pafosa i Aris Limassola od 1:1.

Christian Ilić je ušao u igru u 83. minuti u pobjedi njegove Doxe od 3:2 protiv Karmiotisse.

U duelu između Nea Salamissa i Olympiacosa iz Nikozije koji je završio remijem od 2:2, svih 90 minuta je za domaće odigrao Niko Datković, dok je istu minutažu za goste imao Toni Gorupec.

U posljednjoj utakmici 25. kola, AEK Larnaca je u 97. minuti poražena rezultatom 2:1 na gostovanju kod Apollona, a Marin Jakoliš je za poražene igrao do 73. minute.

MAĐARSKA

U dvoboju bez pogodaka između Mezokovesda i Honveda, svih 90 minuta su odigrali Andrej Lukić za domaće te Ivan Lovrić i Luka Capan za goste, dok je Marko Brtan za domaće u igru ušao u 73. minuti.

Karlo Bartolec je igrao do 55. minute u porazu njegove Puskas Akademije od 1:4 protiv Paksija.

Dominik Kovačić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju njegove Kisvarde od 2:2 protiv Vasasa.

Zoran Lesjak je u pobjedi njegovog ZTE-a od 2:1 protiv Vasasa odigrao posljednjih 15 minuta.

Nakon što je u prošlom kolu zabio pogodak za pobjedu, Antonio Mance je dobio crveni karton u domaćem porazu njegovog Debrecena od 0:2 protiv Ferencvarosa.

RUMUNJSKA

Marko Dugandžić je u pobjedi Rapid Bukurešta od 2:0 protiv Chindije postigao svoj 16. pogodak čime je povećao prednost na ljestvici najboljih strijelaca rumunjskog prvenstva.

U pobjedi Sepsija od 2:1 protiv Hermannstadta, dvojica Hrvata su postigla pogotke. Najprije je Adnan Aganović doveo domaće u vodstvo od 1:0 u 27. minuti da bi točno 50 minuta kasnije Matko Babić s bijele točke postigao svoj prvi prvenstveni pogodak ove sezone za Hermannstadt. Za goste je branio Karlo Letica.

Ante Roguljić je odigrao 57 minuta u porazu Universitatea Craiove od 1:0 na gostovanju kod Voluntarija.

Mario Zebić je odigrao svih 90 minuta u porazi Argesa od 1:2 protiv FCSB-a, dok je njegov suigrač Antonio Jakoliš igrao do 61. minute.

BUGARSKA

Lokomotiv Plovdiv je s 1:0 slavio protiv Lokomotiv Sofije, a u redovima pobjednika su svih 90 minuta odigrali vratar Dinko Horkaš i stoper Josip Tomašević. Za Horkaša je ovo 9. utakmica bez primljenog pogotka u 16 nastupa ove sezone po čemu je četvrti najuspješniji vratar prvenstva.

Petar Čuić je odigrao 85 minuta u porazu njegove Septemvri Sofije od 0:1 protiv CSKA Sofije.

Petar Bosančić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi njegovog Cherno Mora od 1:0 protiv Pirina.

Roberto Punčec je odigrao svih 90 minuta za Botev Plovdiv u domaćoj 1:0 pobjedi protiv Beroea, dok je Martin Sekulić za istu momčad u igru ušao u 81. minuti. Kod poraženih je Maks Juraj Čelić odigrao svih 90 minuta.

Loren Maružin i Ante Živković su kao zamjene odigrali posljednjih 15 minuta u gostujućoj pobjedi Hebara od 1:0 protiv Slavije iz Sofije.

SLOVAČKA

Andrija Balić se tijekom radnog tjedna pridružio Banskoj Bystrici na posudbu iz Dunajske Strede te je u debiju odmah postigao pogodak za konačnih 2:0 protiv Tatrana.

POLJSKA

Rakow je sve bliže tituli u Poljskoj, a proteklog vikenda su na tom putu svladali Jagielloniju s 1:2. Fran Tudor je odigrao drugih 45 minuta te je za to vrijeme osvojio 3 od 5 duela, presjekao dvije te oduzeo još dvije lopte.

Mato Miloš je upisao svoju prvu asistenciju za Lodz ove sezone u remiju od 2:2 na gostovanju kod varšavske Legije. Uz asistenciju je imao i 3 otklonjene opasnosti te je osvojio sva 3 zračna duela.

Mario Maloča je odigrao svih 90 minuta u porazu njegove Lechije od 1:3 protiv Radoma. Mario je imao 6 otklonjenih opasnosti, 2 blokirana udarca, 2 presijecanja i jednu oduzetu loptu, dok je osvojio i 3 od 4 duela u kojima se našao te je precizno uputio 4 od 5 dugih lopti.

Dante Stipica je ubilježio 3 obrane u gostujućoj pobjedi Pogona od 1:0 protiv Wisle Plock, dok je Marko Kolar odigrao 57 minuta za poražene te nije imao zapažen nastup.

AZERBAJDŽAN

Vratar Ivan Brkić je odigrao svih 90 minuta u remiju njegovog Neftchija od 1:1 protiv Qarabaga.

Vratar Mario Mustapić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi njegovog Kapaza od 2:1 na gostovanju kod Sumqayita.

KAZAHSTAN

Josip Čondrić i Marin Tomasov su odigrali svih 90 minuta za Astanu u pobjedi od 2:1 u kazahstanskom superkupu protiv Ordabasyja u čijim je redovima cijelu utakmicu odigrao Bernardo Matić.

SLOVENIJA

24. kolo slovenske Prve lige je bilo siromašno pogotcima, ali su Hrvati, golom ili asistencijom, potpisivali 3 od 5 koliko ih je postignuto.

Nogometaši Maribora su s 2:0 svladali Celje u utakmici u kojoj je Ivan Brnić zabio prvi pogodak na utakmici te je asistirao za drugi. Za Maribor je nastupio i Marko Tolić koji je igrao do 78. minute kada ga je zamijenio sunarodnjak Marin Laušić. Za Celje je na vratima bio Matko Obradović, dok je Luka Bobičanec igrao do 85. minute, a Tin Matić je u igru ušao na samom početku drugog poluvremena.

Bravo i Mura su otvorili kolo utakmicom bez pogodaka na kojoj je nastupilo pet Hrvata. Za Bravo je branio Matija Orbanić, dok su Denis Bušnja i Maro Katinić također odigrali svih 90 minuta za domaće. Kod gostiju je Martin Šroler odigrao 63 minute, dok je s klupe tada ušao Ivan Šarić.

Pogotke nismo vidjeli ni u ogledu između Radomlja i Tabora. Za domaće su utakmicu započeli Vicko Ševelj, Tin Hrvoj i Mario Čuić, dok su za goste svih 90 minuta odigrali Mihael Briški te Sacha Marasovic.

Olimpija je na gostovanju kod Kopera slavila s 1:0, a za pobjednike su s klupe u igru ušli Ivan Posavec te Goran Milović, dok je za domaće svih 90 minuta odigrao Nikola Krajinović.

U posljednjoj utakmici kola, onoj između Gorice i Domžala, gosti su slavili s 0:2, a asistent kod prvog pogotka je bio Franko Kovačević. Za poražene su u početnoj postavi krenuli Tino Agić, Filip Brekalo te kapetan Denis Cerovec, dok su kasnije s klupe ušli Miroslav Iličić te Matej Jukić. U redovima pobjednika je uz spomenutog Kovačevića, u početnoj postavi bio i Bartol Barišić.

KOSOVO

Mateo Panadić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi njegovog Ferizaja od 2:1 protiv Drite.

BOSNA I HERCEGOVINA

Proteklog nam se vikenda u pogon vratila bosanskohercegovačka Premier liga, liga s očekivano najviše hrvatskih inozemaca.

20. kolo je otvorio sraz između Borca iz Banja Luke i Širokog Brijega kojeg je u 95. minuti riješio 23-godišnji Hrvat Jakov Blagaić koji je prošle sezone nastupao baš za Široki. I dok je za Borac od prve minute igrao Ivan Lagundžić, za Široki Brijeg je u početnih 11 krenulo šest Hrvata – Renato Josipović, Ilija Bagarić, Di Mateo Lovrić, Mihael Kuprešak, Ilan Pejić te Dominik Radić, dok su s klupe ušla još trojica – Branimir Barišić, Ivan Pranjić te Fran Vukelić.

Igman je s 3:1 svladao Željezničar u utakmici u kojoj je Mirko Oremuš dobio crveni karton za domaću momčad, dok je Josip Bender bio između stativa za poražene.

Marko Pervan je bio jedini Hrvat na terenu u ogledu između njegove Slobode i Sloge koji je završio remijem od 2:2 te je upisao asistenciju iz kornera za vodstvo gostiju od 1:0.

Posušje je u utakmici s mnogo „repova“ remiziralo rezultatom 1:1 protiv Leotara. Za Posušje je nastupilo 10 Hrvata uključujući i strijelca Gabrijela Bobana te asistenta Tonija Jovića. Travnjak su uz njih dijelili vratar Luka Kukić te igrači u polju – Arijan Brković, Tomislav Dadić, Frane Maglica, Luka Lučić, Ivan Roca, Vinko Rozić te Luka Marković.

U minimalnoj 1:0 pobjedi Veleža na gostovanju kod Tuzle City, za Mostarce su nastupili Ante Hrkać te Tino Blaž Lauš.

U derbiju kola nogometaši Zrinjskog su s 2:0 svladali Sarajevo na stadionu Rođenih u Mostaru u utakmici u kojoj je heroj pobjede bio Mario Tičinović koji je postigao jedan pogodak i namjestio drugi. Uz njega, za Zrinjski su nastupili i Mario Ćuže, Antonio Ivančić, Tomislav Kiš te vratar Marko Marić. U redovima poraženih su u početnoj postavi bili Ivan Jelić Balta te Frane Čirjak.

SJEVERNA IRSKA

Hrvoje Plum je odigrao posljednjih desetak minuta u gostujućem porazu Glentorana od 2:1 protiv Cliftonvillea.

LUKSEMBURG

Filip Bojić je odigrao svih 90 minuta u porazu F91 Dudelangea od 0:1 protiv Racing FC Uniona.

ALBANIJA

Edi Basa je odigrao 84 minute za Kukesi u domaćoj pobjedu od 1:0 protiv Partizanija.

Amir Kahrimanović je odigrao svih 90 minuta u remiju od 1:1 između njegovog Erzenija od 1:1 protiv Lacija.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Tomislav Turčin je odigrao 81 minutu u domaćoj pobjedi njegovog Sileksa od 2:1 protiv Shkupija.

CRNA GORA

Duje Javorčić je odigrao 46 minuta u porazu njegovog Rudara iz Pljevalja od 2:1 protiv Iskre.