Naši Vani: Novi pogoci Puljića i Vizingera; Mišić dvostruki asistent (VIDEO)

U proteklih pet dana četiri su se hrvatska nogometaša upisala strijelce. Pogotke su postizali Puljić, Vizinger, Dugandžić i Barić, dok je Matija Mišić bio dvostruki asistent. Zlatko Kranjčar u dvije je utakmice bio polovično uspješan, dok su Branko Ivanković i Zoran Mamić upisali po remi.

Puljić opet strijelac

U posljednjoj utakmici 15. kola druge švicarske lige Vaduz je na svom terenu svladao Schaffhausen rezultatom 2-0. U strijelce se upisao i 34-godišnji hrvatski stoper Tomislav Puljić, koji je bio strijelac drugog pogotka u 47. minuti. Za Puljića je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, a Vaduz se nakon 15 kola nalazi na četvrtoj poziciji s 22 boda.

Drugi pogodak Vizingera

Rudar i ND Gorica u ponedjeljak su igrali utakmicu koja je trebala biti igrana za vikend, ali je odgođena zbog natopljenog travnjaka. Momčad Marijana Pušnika slavila je s 2-0, a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Dario Vizinger. Mladi napadač koji je Rudaru posuđen iz Rijeke u igru je ušao u 89. minuti, a u četvrtoj se minuti upisao u strijelce. Ovim pogotkom, Vizinger je stigao do drugog u sezoni ukupno. Nakon 16 kola Rudar ima 26 bodova i nalazi se na trećoj poziciji.

Prvijenac Dugandžića

U šesnaestini finala talijanskog Kupa Serie C trećeligaš Matera je svladala Regginu rezultatom 3-2, te se plasirala u osminu finala. Za domaće je igrao i 24-godišnji hrvatski napadač Marko Dugandžić, koji je u 13. minuti postigao svoj prvi pogodak u sezoni.

Pogodak Barića u Kupu

U prvoj utakmici četvrtfinala BH Kupa, momčad Krupe uvjerljivo je pobijedila Rudar Prijedor rezultatom 0-3. Cijeli je susret odigrao i hrvatski nogometaš Stefan Barić, koji je u 88. minuti postigao posljednji pogodak na utakmici, svoj drugi u sezoni.

Matija Mišić dvostruki asistent

U današnjem ogledu mađarske druge lige između Soproni VSE-a i Kisvarde, pobjednika nije bilo. Rezultat je bio 2-2, a za goste je igrao i naš 25-godišnji veznjak Matija Mišić. Upravo je Mišić bio asistent kod oba pogotka gostiju, u 54., i 67. minuti. Nakon 19 kola, Kisvarda ima 44 boda i nalazi se na prvoj poziciji na tablici.

Pobjeda pa poraz Kranjčara

Nakon dvije utakmice u nizu bez pobjede, iranski prvoligaš Sepahan upisao je pobjedu na svom terenu. Momčad Zlatka Kranjčara bila je bolja od Tractor- Sazija rezultatom 3-0, a u strijelce se upisao i Ali Karimi, nekadašnji član zagrebačkog Dinama. Kranjčarov Sepahan se nakon 12 kola i ne nalazi u baš najboljoj poziciji, imaju svega 14 bodova i zauzimaju osmu poziciju.

Nakon visoke pobjede u ponedjeljak, Zlatko Kranjčar i njegov Sepahan danas su upisali prvenstveni poraz. Bolji je bio Sant-Naft koji je slavio rezultatom 3-2 u 13. kolu. Sepahan nakon 13 kola ima 14 bodova i za sada je deveta momčad.

Još jedan remi Mamića

U devetom kolu prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima Zoran Mamić i njegov Al-Ain drugi put u nizu upisali su remi. Na gostovanju kod Dibba Al Fujairaha bilo je 0-0. Nakon remija ovog vikenda (2-2), s Al Jazirom, Mamićevoj ekipi to je drugi remi u nizu, treći u posljednjih pet utakmica. Nakon devet kola Al Ain ima 19 bodova i nalazi se na drugoj poziciji u prvenstvu.

Remi Ivankovića

Branko Ivanković u 12. kolu iranske prve lige nije uspio upisati pobjedu. Njegov Persepolis odigrao je utakmicu bez golova, protiv Padideh Khorasana, te tako propustio preuzeti vodeću poziciju u prvenstvu. Najskuplja momčad prvenstva nakon 12 kola ima 24 boda, jedan manje od prvoplasiranog Pars Janoobi Jama.