Naši vani: Pogoci Špehara, Kovačevića, Kneževića; kiks Kovača (VIDEO)

Devet golova i dvije asistencije upisali su hrvatski nogometaši u današnjim utakmicama u svojim klubovima. Izdvajamo dva gola Špehara za Sered, prvijenac u Austriji zabio je Krešimir Kovačević, a u strijelce se opet upisao i Knežević. Niko Kovač nije uspio slaviti kod RB Leipziga i osigurati titulu prvaka.

Špehar dvostruki strijelac

Sjajnu utakmicu u Slovačkoj odigrali su Dunajska Streda i Sered. Utakmica je na kraju završena rezultatom 3:4 u korist gostiju. Za domaću momčad cijeli je susret odigrao mladi hrvatski napadač Marko Divković dok je za goste svih 90 minuta na terenu proveo naš Dino Špehar.

Upravo je Špehar otvorio ovu sjajnu utakmicu, zabio je prva dva gola na utakmici, u prvoj te u 13. minuti.

Dunajska Streda je na tablici druga a Sered šesti s 35 bodova.

Prvi pogodak Kovačevića

Krešimir Kovačević zabio je prvi pogodak u petom nastupu prve austrijske lige ove sezone. 24-godišnji napadač zabio je u 2:1 pobjedi njegova Hartberga protiv Mattersburga.

Hartberg je na tablici deseti s 19 bodova.

Baraban i Brtan strijelci

31. kolo BHT Premijer Lige igrano je u Bosni i Hercegovini. Krupa je slavila u Tuzli kod Slobode rezultatom 1:2. Goste je u vodstvo u osmoj minuti doveo hrvatski nogometaš Marko Brtan, kojem je to četvrti prvenstveni pogodak, treći u posljednja tri kola.

Domaća momčad izjednačila je u 34. minuti kada Ivan Baraban postiže svoj peti pogodak u ligi. Gosti su u drugom dijelu postigli još jedan pogodak te tako stigli do tri boda.

Sloboda je na tablici sedma s 38 bodova, a Krupa pretposljednja s 30.

Knežević za slavlje Puškaš Akademije

Puškaš Akademija slavila je kod Ujpesta u utakmici 32. kola prve mađarske lige. Pogodak odluke postigao je hrvatski nogometaš Josip Knežević u 57. minuti kojem je to 12. prvenstveni pogodak. Ima tri pogotka manje od najboljeg strijelca lige.

Puškaš Akademija je na tablici sedma s 39 bodova iz 32 kola.

Lovrić strijelac drugi tjedan zaredom

Zanimljivu utakmicu u 32. kolu mađarske prve lige odigrali su Honved i DVTK. U susretu s čak osam pogodaka nije bilo pobjednika, završeno je rezultatom 4:4. Četvrti pogodak za domaću momčad zabio je iskusni hrvatski branič Ivan Lovrić kojem je to drugi pogodak u prvenstvu. Prvi je zabio prošlog vikenda.

Osim Lovrića za domaće je igrao Tonći Kukoč, ušao je s klupe u 73. minuti. Za goste je s klupe u igru ušao Tomislav Mazalović u 66. minuti.

Tokić strijelac iz penala

Islandski drugoligaš Selfoss slavio je u susretu drugog kola protiv Fjardabyggda s uvjerljivih 3:0. Za domaće je igrao hrvatski napadač Hrvoje Tokić koji je u 75. minuti zabio pogodak iz kaznenog udarca.

Šoljić strijelac u golijadi

Čak devet golova viđeno je na susretu druge poljske lige u kojem je Stal Mielec na svom terenu rezultatom 5:4 svladao Termalicu. Cijeli susret za domaću je momčad odigrao hrvatski nogometaš Josip Šoljić koji se upisao i u strijelce. Šoljić je bio strijelac u 69. minuti za četvrti pogodak njegove ekipe na utakmici.

Stal Mielec je na tablici treći sa 61 bodom iz 33 kola. Do kraja je ostalo još jedno kolo.

Asistencija Jazvića

Rumunjski prvoligaš Hermannstadt slavio je danas protiv Concordije u susretu devetog kola grupe za ispadanje. Domaća momčad slavila je pogotkom Blanarua u 33. minuti, na asistenciju hrvatskog napadača – Filipa Jazvića.

Jazvić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je za istu momčad Ivan Lendrić utakmicu proveo na klupi. Hermannstadt je na tablici 12. s 22 boda, trenutno se nalazi na poziciji koja vodi u doigravanje za prvu ligu.

Štiglec asistent u velikom derbiju

U velikom slovenskom derbiju između Maribora i Olimpije gostujuća je momčad uvjerljivo slavila. Momčad iz Ljubljane slavila je s 0:3 te tako odgodila proslavu titule Maribora. Prvi pogodak gosti su postigli u 16. minuti kada Kadrić zabija na asistenciju hrvatskog nogometaša Dine Štigleca. Hrvatskom nogometašu to je šesta asistencija u prvenstvu.

Olimpija na tablici ima 63 boda, osam manje od prvoplasiranog Maribora četiri kola prije kraja.

Kiks Kovača u predzadnjem kolu

Borba za novog ili starog prvaka u Bundesligi trajat će do zadnjeg kola. Momčad Bayerna u posljednja dva kola trebala je dva boda da osigura titulu prvaka, a danas su osvojili samo jedan. Bayern je gostovao kod RB Leipziga i remizirali su 0:0.

S obzirom na to da je Borussia Dortmund na svom terenu svladala Fortunu Düsseldorf, i dalje su u igri, a Bayern u posljednjem kolu dočekuje Eintracht Frankfurt. Niko Kovač i njegova momčad tako će u posljednjem kolu tražiti barem bod protiv momčadi koja se bori za plasman u Ligu prvaka, dok će se Borussia Dortmund sastati s Borussijom Mönchengladbach.

Spomenimo također ciparski APOEL. On je danas svladao Omoniu rezultatom 1:2 te tako osigurao titulu prvaka jedno kolo prije kraja. Za APOEL nastupa hrvatski nogometaš Antonio Jakoliš koji je danas odigrao svih 90 minuta. Ove sezone u prvenstvu je upisao devet nastupa, te je pritom upisao dvije asistencije.

Marko Livaja i njegov AEK poraženi su u finalu grčkog Kupa. Nakon što je osvojio titulu prvaka, PAOK za koji nastupa i hrvatski nogometaš Josip Mišić slavio je u finalu Kupa protiv rivala rezultatom 1:0. Mišića danas nije bilo u kadru PAOK-a, dok je za AEK Livaja odigrao svih 90 minuta.