Naši vani: Pogodak Livaje u velikom derbiju; novi pogoci Maglice, Križmana i Bušića; Pranjić trostruki asistent (VIDEO)

Uspješni su i danas bili hrvatski nogometaši, jer se čak pet njih upisalo u strijelce, dok su dvojica upisala asistencije. Marko Livaja donio je AEK-u pobjedu u velikom derbiju, a pogotke su postgili i Anton Maglica, Sandi Križman, Tomislav Bušić i Nikola Gavrić. Asistenti su bili Andrej Kramarić i Antonio Jakoliš, a Danijel Pranjić upisao je čak tri asistencije.

Od trenera pobjede su upisali Igor Bišćan, Romeo Jozak i Zoran Vulić, a bod je osvojio Ivan Leko.

Livaja strijelac u derbiju

U desetom kolu grčke Super Lige odigran je veliki derbi između AEK-a i PAOK-a. Utakmica nije obilovala prilikama, tek sedam udaraca s obje strane, dok smo vidjeli čak 12 žutih, te tri crvena kartona. Pobjedu je odnio AEK, koji je slavio rezultatom 1-0, a pogodak odluke zabio je hrvatski napadač Marko Livaja u 25. minuti. Za Livaju je to prvi pogodak u grčkom prvenstvu, uz to ima dvije asistencije te dva pogotka u Europskoj ligi. Na tablici AEK ima 20 bodova i nalazi se na drugoj poziciji, baš koliko ima i prvoplasirani Atromitos.

Pogodak Maglice na asistenciju Jakoliša

U derbiju 11. kola ciparskog prvenstva na AEK Areni su se sastali AEK Larnaca i Apollon. Pobjednika nije bilo, a rezultat je bio 1-1. Gosti su poveli u 20. minuti, četvrti ligaški pogodak postiže Anton Maglica, a asistent je naš Antonio Jakoliš. Jakoliš je igru napustio u 63., a Maglica u 66. minuti, a domaći su do boda stigli u 82. minuti preko Trickovskog. Apollon je četvrta momčad na tablici sa 16 bodova, uz čak tri utakmice zaostatka.

Treći za Križmana

U Grčkoj se u strijelce treći put ove sezone upisao Sandi Križman. Njegova AEL Larissa remizirala je kod Kerkyre 1-1, a Križman je bio strijelac jedinog pogotka svoje ekipe u 33. minuti. Za Križmana je to treći pogodak u prvenstvu ove sezone, a jedan ima i u kupu. AEL Larissa nakon deset kola ima isto toliko bodova, i nalazi se na 13. poziciji.

Bušić ponovno strijelac

Tomislav Bušić postigao je šesti ligaški pogodak u devetom kolu albanskog prvenstva. Njegov je Skenderbeu remizirao u derbiju kola protiv Kukesija, bilo je 1-1. Bušić je drugi strijelac prvenstva sa šest zgoditaka, jedan više ima Bakaj, današnji strijelac Kukesija. Flamurtari je nakon devet kola treća momčad albanskog prvenstva sa 16 bodova.

Prvijenac Gavrića

U desetom kolu malteške prve lige, Sliema je rezultatom 0-2 svladala St.Andrews na gostovanju. Cijeli je susret za goste odigrao 22-godišnji hrvatski nogometaš Nikola Gavrić, koji je u 76. minuti bio strijelac drugog pogotka. Za Gavrića je to prvi pogodak ove sezone. Sliema nakon deset kola ima 20 bodova i nalazi se na petoj poziciji prvenstva.

Asistencija Kramarića

U 11. kolu Bundeslige Hoffenheim je ostvario vrijednu pobjedu u Kolnu, u slavlju od 0-3. Za goste je od 67. minute u igri bio hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je bio asistent posljednjeg pogotka u 80. minuti. Hoffenheim se ovom pobjedom probio na petu poziciju, ima 19 bodova.

Tri asistencije Pranjića

U 11. kolu ciparskog prvenstva Anorthosis je s visokih 5-1 svladao Olympiakos Nicosiu. Za domaći su sastav cijeli susret odigrali hrvatski braniči Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld. Upravo je Pranjić bio jedan od junaka svoje momčadi, jer je upisao asistencije kod čak n. Anorthosis prvenstva s 23 osvojena boda, koliko ima i prvoplasirana AEK Larnaca.

Četiri u nizu Romea Jozaka

Aktualni poljski prvak Legia, koju vodi naš Romeo Jozak upisala je četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu, te su bitno poboljšali svoju poziciju na tablici. Legia je danas rezultatom 1-3 svladala Pogon Szczecin, te tako stigla do devete pobjede u 15. kolu. Legia na tablici drži drugu poziciju s 28 bodova, jedan manje od vodećeg Gornik Zabrzea.

‘Nula’ Leke

U derbiju 14. kola belgijske Jupiler lige Club Brugge našeg Ivana Leke gostovao je kod Anderlechta. Utakmica kojoj nije nedostajalo dobrih prilika završena je bez golova, pa se prednost Lekine momčadi na prvom mjestu malo smanjila. Aktualni prvak trenutno ima šest bodova više od drugoplasiranog Charleroia.

Minimalna pobjeda Bišćana

Igor Bišćan i njegova Olimpija pobjedom su se danas ponovno poravnali na prvoj poziciji slovenskog prvenstva. Olimpija je u 15. kolu rezultatom 1-0 porazila posljednji Ankaran, a jedini pogodak postigao je Kapun u petoj minuti utakmice. Nakon 15 kola Olimpija i Maribor imaju 37 bodova na prvoj poziciji prvenstva.

Druga pobjeda Vulića

Zoran Vulić odlučan je u namjeri da izvuče Apollon Smyrnis s dna grčkog prvenstva. Danas je njegova momčad u utakmici punoj preokreta svladao Gianninu rezultatom 4-3. Povela je domaća momčad u 26. minuti, no zgodici gostiju u 31. i 35. minuti donose im preokret. Nakon toga, dobra igra u drugom dijelu isplatila se Smyrnisu koji postiže pogotke i dolazi do vodstva od 4-2. Konačan rezultat postavljen je u 95. minuti, kada su gosti samo ublažili poraz. Smyrnis se izvukao s dna tabele, ima deset bodova nakon deset kola i nalazi se na 12. poziciji.