NAŠI VANI: Sosa asistirao à la Modrić; Balić zabija kao na traci; Tomasov zabio za pobjedu Astane

Još je jedan bogati nogometni vikend iza nas pa je vrijeme za pregled nastupa hrvatskih internacionalaca diljem Europe.

ENGLESKA

Ivan Perišić je bio asistent kod prvog pogotka Tottenhama u kontroverznoj pobjedi od 2:1 protiv Brightona. Uz šestu prvenstvenu asistenciju ove sezone, Ivan je imao i 4 otklonjene opasnosti, 3 oduzete lopte, 2 blokirana udarca, dok je osvojio 6 od 9 duela.

Mateo Kovačić je kao kapetan predvodio Chelsea u još jednom porazu, ovog puta od 1:0 protiv Wolverhamptona. Za 90 minuta na terenu je imao dva ključna dodavanja, 2/2 uspješna driblinga, 5/8 osvojenih duela na tlu, 2 oduzete lopte i 2 otklonjene opasnosti.

Duje Ćaleta-Car je poraz Southamptona od 4:1 protiv Manchester Cityja odgledao s klupe, dok njegov klupski kolega Mislav Oršić nije bio među 20 koji su konkurirali za susret.

ŠPANJOLSKA

Ante Budimir je odigrao 79 minuta u pobjedi Osasune od 2:1 protiv Elchea tijekom kojih je imao 20 dodira s loptom, 3/11 osvojenih duela i 3 prekršaja.

Luka Modrić je odigrao posljednjih 20 minuta u porazu Real Madrida od 3:2 protiv Villarreala na Bernabeu te je za to vrijeme na terenu imao 3 ključna dodavanja.

Ivan Rakitić je s klupe gledao domaći remi od 2:2 između njegove Seville i Celte Vigo, dok je Ivo Grbić bio na klupi Atletico Madrida u pobjedi od 2:1 na gostovanju kod Rayo Vallecana.

NJEMAČKA

Joško Gvardiol je za svoj nastup u pobjedi Leipziga od 1:0 na gostovanju u Berlinu kod Herthe uvršten u momčad kola prema SofaScoreu. Gvardiol je osvojio 8/10 duela, otklonio 8 opasnosti kraj gola, presijekao i oduzeo 2 lopte, blokirao 2 udarca i poslao 5/9 preciznih dugih lopti. U redovima poraženih je Filip Uremović odigrao 74 minute tijekom kojih je osvojio 5/8 duela, presijekao 4 i oduzeo još 3 lopte, dok je Ivan Šunjić ostao na klupi.

Team of the Week provided by Sofascore

Borna Sosa je bio asistent u gostujućoj pobjedi Stuttgarta od 3:2 protiv Bochuma. Bila mu je to sedma prvenstvena asistencija ove sezone, a imao je još i 4 ključna dodavanja i 3 otklonjene opasnosti.

Josip Juranović je odigrao cijeli susret u porazu Union Berlinu na gostovanju kod Borussije Dortmund od 2:1 te je bio predriblan 4 puta, a osvojio je i samo jedan od 4 duela u kojima je sudjelovao.

Kristijan Jakić je odigrao svih 90 minuta za Eintracht u porazu od 3:1 protiv Bayer Leverkusena te je za to vrijeme na terenu osvojio 5/9 duela, precizno uputio 7/11 dugih lopti, a presjekao je i oduzeo po dvije lopte.

Dion Drena Beljo i David Čolina su zaigrali za Augsburg u domaćem porazu od 3:1 protiv Kolna. Beljo je odigrao cijeli susret te je kreirao jednu veliku priliku i osvojio samo 3 od 18 duela, dok je Čolina posljednjih 25 minuta iskoristio za jedno ključno dodavanje, 2 otklonjene opasnosti i 1/2 osvojena duela. Nikola Soldo nije bio u konkurenciji za utakmicu u pobjedničkim redovima.

Andrej Kramarić je igrao do 64. minute u pobjedi Hoffenheima od 2:0 protiv Schalkea te je za to vrijeme imao jedno ključno dodavanje, 0/2 osvojena duela i 0/2 uspješna driblinga, dok je imao 3 udarca prema golu gostiju.

Josip Stanišić je ušao u 89. minuti u pobjedi Bayerna od 1:0 kod Freiburga.

ITALIJA

Domagoj Bradarić je odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju Salernitane od 1:1 protiv Intera. Bradarić je imao sva 3 uspješna driblinga, 4/4 osvojena duela i 3 presijecanja. S druge strane, Marcelo Brozović je odigrao posljednjih 25 minuta tijekom kojih je osvojio 1/4 duela, bio predriblan 3 puta i uputio jedno ključno dodavanje.

Ante Rebić je igrao do 70. minute u remiju bez pogodaka između Milana i Empolija, a do tad je upisao jedno ključno dodavanje, osvojio 5/6 duela i promašio jednu veliku priliku. Marko Pjaca nije ulazio za Empoli.

Josip Brekalo je odigrao posljednjih pola sata u remiju Fiorentine i Spezije od 1:1, a za to vrijeme je osvojio 5/6 duela na tlu, oduzeo dvije lopte, kreirao jednu veliku priliku, uputio 3 ključna dodavanja i pogodio okvir gola.

U gostujućoj pobjedi Bologne od 2:0 protiv Atalante, Nikola Moro je za 84 minute na terenu imao 2 otklonjene opasnosti, 3 ključna dodavanja, 2/3 uspješna driblinga, 5/12 osvojenih duela, ali je bio predriblan 4 puta. Mario Pašalić je započeo susret u prvih 11 Atalante, ali je zamijenjen u 24. minuti zbog ozljede.

Martin Erlić je odigrao svih 90 minuta za Sassuolo u porazu od 2:1 protiv Verone, a susret je okončao s jednim ključnim dodavanjem, 7/12 osvojenih duela i 4 otklonjene opasnosti.

Nikola Vlašić je igrao od 62. minute u domaćem porazu od 1:0 protiv Rome te je imao jedno ključno dodavanje i 2/3 precizne duge lopte.

Toma Bašić je ušao u 84. minuti za Lazio u pobjedi od 2:1 protiv Juventusa.

FRANCUSKA

Lovro Majer je odigrao 69 minuta u gostujućem porazu Rennesa od 3:1 protiv Lyona za koji Dejan Lovren nije igrao zbog ozljede. Majer je osvojio 6/15 duela, pretrpio 4 prekršaja, ali je napravio čak 6 prekršaja te je bio predriblan 2 puta.

Ante Palaversa je bio na klupi Troyesa u domaćem porazu od 2:0 protiv Clermonta.

NIZOZEMSKA

Dominik Oroz je ušao u igru u 79. minuti u pobjedi Vitessea od 2:0 protiv Go Ahead Eaglesa te je do kraja susreta imao 2 otklonjene opasnosti, 1 blokiran udarac, 1 oduzetu loptu i 1/1 osvojen duel.

Naša kolonija u Fortuni je s 4:0 poražena na gostovanju kod Ajaxa. Ivor Pandur je bio između vratnica te je imao 3 obrane, dok je Kristijan Bistrović odigrao svih 90 minuta u veznom redu te je za to vrijeme upisao jedno ključno dodavanje, osvojio 4/7 duela, otklonio dvije opasnosti i imao po jedno presijecanje i oduzetu loptu. Stipe Radić je ostao na klupi.

PORTUGAL

Fabijan Buntić je u pobjedi Vizele od 1:0 na gostovanju kod Santa Clare uknjižio 10. utakmicu bez primljenog gola, a na putu do nje je imao dvije obrane.

Petar Musa je u porazu Benfice na Luzu u derbiju protiv Porta od 2:1 u igru ušao u 87. minuti, a tu je minutažu iskoristio za jedno ključno dodavanje.

Nino Galović je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Arouce od 1:0 protiv Maritima. Njegov nastup je obilježio broj 3 jer je imao toliko otklonjenih opasnosti, presijecanja i osvojenih duela (od 5).

Renato Pantalon je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju od 2:2 protiv Portimonensea, a za to vrijeme je imao 5 otklonjenih opasnosti, 3 blokirana udarca, 3 oduzete lopte, 2 presijecanja, jedno klučno dodavanje i 4/9 osvojenih duela.

BELGIJA

Stipe Perica je odigrao posljednjih 10 minuta u velikoj pobjedi Standarda od 2:0 protiv vodećeg Genka pa je ostao bez bitnijeg učinka.

Oostende je u posljednjoj utakmici kola s čak 5:0 poražen od Sint-Truidensea. Matej Rodin je na poziciji središnjeg stopera odigrao svih 90 minuta tijekom kojih je osvojio 8/17 duela, oduzeo 4 lopte, presjekao dvije, blokirao dva udarca i otklonio jednu opasnost s gol linije. Ivan Durdov je ušao na početku drugog poluvremena u nadi da može napraviti neku pometnju u obrambenoj liniji domaćih, no u tome nije uspio. Osvojio je 4 od 12 duela i uputio jedan uspješan centaršut.

ŠKOTSKA

Borna Barišić je bio asistent u porazu Rangersa od 3:2 u Old Firmu protiv Celtica, dok je njegov suigrač Antonio Čolak u igru ušao u 86. minuti.

Marijan Čabraja je bio asistent za jedini pogodak Hiberniana u porazu od 2:1 protiv Dundee Uniteda, a to mu je ujedno bila i prva asistencija ove sezone.

AUSTRIJA

Marin Ljubičić je odigrao 60 minuta u pobjedi LASK-a od 2:1 protiv Sturma, no nije bio naročito uključen u igru pa je susret završio s jednim ključnim dodavanjem i jednim osvojenim duelom od njih 9 u koliko je sudjelovao.

Jan Jurčec je igrao do 63. minute u porazu Altacha od 1:0 protiv Austrije Lustenau, a do tad je oduzeo 3 lopte i osvojio 3/8 duela.

Sva tri hrvatska nogometaša u redovima Rieda su započela susret protiv Hartberga u kojem su poraženi s 3:1. Tin Plavotić je na poziciji lijevog bočnog stopera bio briljantan u skoku te je osvojio 8/9 zračnih duela, a imao je i 4 otklonjene opasnosti, 2 presijecanja te po jedan blokiran udarac i oduzetu loptu, dok je precizno poslao 10 od 16 dugih lopti. Roko Jurišić je odigrao prviih 45 minuta tijekom kojih je osvojio 3/4 duela i upisao jedan uspješan dribling, dok je Leo Mikić za 90 minuta na terenu osvojio 5/10 duela i promašio jednu veliku priliku koja je završila u okviru golu. U pobjedničkim redovima je Marin Karamarko u igru ušao u 90. minuti.

SRBIJA

Josip Ćalušić je ušao u igru u 71. minuti u remiju Bačke Topole i Vojvodine od 1:1.

Dražen Bagarić je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između Mladosti i njegove Kolubare.

TURSKA

Robert Murić je ušao u igru u 76. minuti u remiju od 1:1 između njegovog Konyaspora i Antalyaspora te je do kraja nastupa upisao jedno ključno dodavanje.

Antonio Mršić je igrao do 62. minute u porazu Umraniyespora od 3:1 protiv Kayserispora. Za to vrijeme je imao jedno ključno dodavanje i samo jedan osvojen duel (od 6).

ŠVICARSKA

Nikola Katić je odigrao svih 90 minuta u remiju Zuricha od 1:1 protiv Basela, a utakmicu je završio sa 6/13 osvojenih duela i 5 otklonjenih opasnosti. Njegov suigrač Roko Šimić je odigrao posljednjih 8 minuta utakmice.

Matej Maglica je današnji ogled između Lugana i njegovog St. Gallena napustio u 36. minuti zbog ozljede.

UKRAJINA

Neven Đurasek je igrao do 41. minute u minimalnoj 1:0 pobjedi Šahtara protiv Metalista.

Ivijan Svržnjak je igrao do 61. minute u porazu Lviva od 5:2 protiv Dnipra-1.

GRČKA

Domagoj Vida je odigrao svih 90 minuta u pobjedi AEK-a od 3:1 protiv Arisa, a susret je završio s 4/8 preciznih dugih lopti i 2/4 osvojena duela.

Dominik Kotarski je imao jednu obranu u pobjedi PAOK-a od 4:2 protiv Volosa.

Zvonimir Šarlija je najveći derbi grčkog nogometa i pobjedu Panathinaikosa od 2:0 protiv Olympiacosa napustio u 15. minuti zbog ozljede.

CIPAR

Niko Datković je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Nea Salamine od 1:0 protiv Karmiotisse.

U dvoboju između Akritasa i Doxe (1:2), Vinko Međimorec je odigrao svih 90 minuta na poziciji stopera za domaće, dok je Christian Ilić odigrao cijelo drugo poluvrijeme za goste.

Toni Gorupec je ušao u igru u 78. minuti za Olympiakos Nicosiju u remiju bez pogodaka protiv Paralimnija.

RUSIJA

Mario Ćurić je odigrao 71 minutu u pobjedi Torpeda od 2:0 protiv Fakela te je za to vrijeme imao jedno ključno dodavanje, 6/13 osvojenih duela, 4 oduzete lopte i 2 otklonjene opasnosti.

Danijel Miškić je odigrao svih 90 minuta u porazu Urala od 2:0 na gostovanju kod Akhmata, dok su Zoran Nižić za domaće i Silvije Begić za goste ostali na klupi. Miškić je bio najlošije ocijenjeni igrač utakmice s izravnom greškom za gol Akhmata.

MAĐARSKA

Nogometaši Debrecena su s 1:0 slavili na gostovanju kod Mezokovesda, a svih 90 minuta je za domaće odigrao Andrej Lukić, dok je u pobjedničkim redovima Antonio Mance igrao do 79. minute.

Jakov Puljić je odigrao svih 90 minuta, dok je Karlo Bartolec odigrao drugo poluvrijeme u domaćem porazu Puskas Akademije od 3:0 protiv Kesckemetija.

Luka Capan i Ivan Lovrić su odigrali svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Honveda od 1:0 protiv Vasasa.

Dominik Kovačić je odigrao svih 90 minuta za Kisvardu u remiju od 0:0 protiv ZTE-a.

RUMUNJSKA

Ante Roguljić je ušao u igru u 46. minuti u porazu Universitatea Craiove od 3:2 protiv Farula.

Lovro Cvek i Karlo Muhar su krenuli u početnoj postavi Cluja u remiju od 1:1 protiv FCSB-a, dok je Anton Maglica u igru ušao u 85. minuti.

Ivan Martić je odigrao svih 90 minuta u porazu U. Cluja od 3:1 protiv Universitatea Craiove 1948.

Karlo Letica je branio za Hermannstadt u gostujućoj pobjedi od 2:1 protiv Chindije, dok je njegov suigrač Matko Babić u igru ušao u 90. minuti.

Antonio Jakoliš je igrao do 66. minute u porazu Argesa od 1:0 protiv Botosanija.

BUGARSKA

Vratar Dinko Horkaš i Josip Tomašević su odigrali svih 90 minuta u pobjedi Lokomotiv Plovdiva od 2:1 protiv Septemvri Sofije za koju je Petar Čuić igrao do 73. minute.

Ante Živković je odigrao cijeli susret za Hebar u domaćem porazu od 1:0 protiv Cherno Mora, dok je s klupe u 71. minuti ušao njegov suigrač Loren Maružin.

Maks Juraj Ćelić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Beroa od čak 4:0 protiv Spartaka iz Varne.

SLOVAČKA

Andrija Balić je postigao svoj 5. pogodak od dolaska na posudbu u Bansku Bystricu u pobjedi od 2:0 protiv Spartak Trnave.

POLJSKA

Mato Miloš je igrao do 66. minute u porazu Widzew Lodza od 2:0 protiv Stal Mieleca, a za to vrijeme je imao 5/9 osvojenih duela i 3/6 uspješnih driblinga.

Danijel Lončar je po prvi put od dolaska u Pogon Szczecin odigrao svih 90 minuta, a upisao ih je u pobjedi od 3:2 protiv Cracovije. Lončar je precizno uputio 7/8 dugih lopti, osvojio je 2/3 duela te je otklonio jednu opasnost, oduzeo jednu loptu i presjekao još jednu.

Antonio Milić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Lecha od 2:0 protiv Warte tijekom kojih je otklonio 6 opasnosti, blokirao 2 udarca i precizno poslao 5/7 dugih lopti.

Mario Maloča je kao kapetan odigrao svih 90 minuta u porazu Lechije Gdansk od 1:0 protiv Jageillonije, a izuzev skrivljenog penala, Mario je osvojio svih 5 duela u kojima je sudjelovao, otklonio je 6 opasnosti (1 s gol linije), blokirao 4 udarca, oduzeo 3 lopte i precizno poslao 5/8 dugih lopti.

Zoran Arsenić i Fran Tudor su odigrali svih 90 minuta u remiju Rakowa na gostovanju kod Radoma (0:0). Arsenić je osvojio 10/19 duela, otklonio 3 opasnosti, upisao 2 ključna dodavanja i precizno poslao 5/7 dugih lopti, dok je Tudor osvojio 7/13 duela, upisao jedno ključno dodavanje, blokirao dva udarca te je presjekao jedno dodavanje i oduzeo još jednu loptu.

AZERBAJDŽAN

Ivan Brkić je u gostujućoj pobjedi Neftchija od 4:0 protiv Sumqayita upisao 12. utakmicu bez primljenog pogotka ove sezone.

KAZAHSTAN

Marin Tomasov je bio jedini strijelac u gostujućoj pobjedi Astane od 1:0 na gostovanju kod Tobola, dok je Josip Čondrić upisao 3. „clean sheet“ u 5. kolu.

Andrija Filipović je igrao do 67. minute u remiju od 1:1 između njegovog Aktobea i Ordabasyja.

SLOVENIJA

Tabor Sežana i Domžale su 30. kolo Prve lige otvorili remijem od 1:1, a na terenu smo vidjeli 5 Hrvata. Za domaće su od prve minute zaigrali Mihael Briški, Dino Halilović i Sacha Marasović, a za goste Bartol Barišić i Franko Kovačević.

Nakon njih je Radomlje s 2:0 svladao ND Goricu, a u početnim postava smo gledali 6 Hrvata. Za domaće su igrali Tin Hrvoj, Mario Čuić i Vicko Ševelj, a za goste Filip Brekalo, Miroslav Iličić i Tino Agić, dok je još s klupe ušao i Matej Jukić.

Hrvati su najraspoloženiji bili u dvoboju između Maribora i Kopera u kojem su domaći slavili s 3:1, a sva tri pogotka su postigli – Hrvati. Redom su zabijali Marko Tolić, Marin Laušić te Ivan Brnić. U dresu poraženih su nastupili Nikola Krajinović i kapetan Ivan Novoselec.

Nogometaši Celja su na gostovanju kod Mure slavili s 2:0, a za goste je mrežu čistom sačuvao Matko Obradović. S druge strane terena su za Muru nastupili Mihael Klepač, Darrick Kobie Morris i Ivan Šarić.

U posljednjoj utakmici kola, Bravo je s minimalnih 1:0 svladao ljubljansku Olimpiju, a i u toj utakmici je jedan hrvatski vratar sačuvao mrežu netaknutom – Matija Orbanić. Uz Orbanića su za domaću momčad nastupili i Maro Katinić te Denis Bušnja, dok su za goste igrali Dino Špehar i Ivan Posavec.

LATVIJA

Božo Mikulić je na stoperskoj poziciji odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka između njegove Aude i RFS-a.

Hrvoje Babec je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi vodeće Rige od 2:0 protiv Tukumsa 2000, dok je Marko Dabro u igru ušao u 76. minuti.

FINSKA

Marin Ljubić je u prvenstvenom debiju za Lahti zadržao mrežu čistom u remiju bez pogodaka kod VPS-a.

LITVA

U gostujućem remiju Žalgirisa bez pogodaka na gostovanju kod Panevezysa, Petar Mamić je odigrao svih 90 minuta, dok je Stipe Vučur u igru ušao u 14. minuti. Vratar Tomislav Duka je ostao na klupi gostiju.

Filip Dangubić, najbolji strijelac lige, je odigrao svih 90 minuta u porazu Hegelmanna od 1:0 protiv Riteraija.

ARMENIJA

Mateo Mužek i Ivan Pešić su ušli u drugom poluvremenu za Alashkert u pobjedi od 3:1 protiv Vana.

BOSNA I HERCEGOVINA

Nogometaši Posušja su s 2:0 svladali Slobodu koju trenira Danijel Pranjić, a oba pogotka su postigli Hrvati – Arijan Brković te Gabrijel Boban koji je bio asistent kod prvog gola. Uz njih dvojicu, za Posušje su u početnoj postavi nastupili i vratar Luka Kukić, Toni Jović, Luka Lučić, Frane Maglica, Luka Marković, dok su s klupe ušli Tomislav Dadić, Ivan Roca te Vinko Rozić. U redovima poraženih je Marko Pervan odigrao prvo poluvrijeme.

Nogometaši Veleža su s 2:0 svladali Leotar u utakmici u kojoj su od prve minute za “Rođene” nastupili Ante Hrkać te Tino Blaž Lauš.

Zrinjski je na gostovanju u Banja Luci kod Borca slavili s 3:0, a spektakularan pogodak je za goste postigao Mario Ćuže. Uz njega su u početnoj postavi bili i vratar Marko Marić te Antonio Ivančić, dok su s klupe još ušli i Tomislav Kiš te Karlo Kamenar. Kod poraženih je Jakov Blagaić odigrao posljednjih 20 minuta.

Vratar Željezničara Josip Bender je branio u domaćem porazu od 1:0 protiv Tuzla Cityja.

Jedinu utakmicu bez pogodaka su odigrali Široki Brijeg i Igman, a na njoj je nastupilo 9 hrvatskih nogometaša. Za Igman je nastupio Mirko Oremuš, dok su za domaće igrali vratar Renato Josipović, Ilija Bagarić, Mihael Kuprešak, Božo Musa, Ilan Pejić, Ivan Pranjić, Branimir Barišić i Dominik Radić.

LUKSEMBURG

Filip Bojić je bio jedan od strijelaca u velikoj pobjedi Dudelangea od 4:0 protiv Mondorfa. Bio mu je to šesti pogodak ove sezone u prvenstvu Luksemburga.

SJEVERNA IRSKA

Hrvoje Plum je odigrao posljednjih pola sata za Glentoran u porazu od 2:0 kod Larnea.

MALTA

Marko Ćosić i Toni Kolega su odigrali svih 90 minuta u domaćem porazu Gzire od 3:1 protiv Birkirkare, dok je vratar Darijan Žarkov ostao na klupi domaćih.

ALBANIJA

Nogometaši Vllaznije su s 3:1 svladali Erzeni u utakmici u kojoj je svih 90 minuta za domaće odigrao Marko Jurić, a za goste Amir Kahrimanović.

Edi Baša je ušao u igru u 69. minuti u porazu Erzenija od 2:1 protiv Tirane.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Mario Vrdoljak je igrao do 79. minute u domaćem remiju bez pogodaka između Akademije Pandevi Rabotničkog.

CRNA GORA

29. kolo crnogorske lige je donijelo ogled između Mornara i Rudara u kojima igraju dvojica Hrvata. Mornar je slavio s 2:0, a Lukas Rosić je u igru ušao u 87. minuti, dok je Duje Javorčić za poražene odigrao svih 90 minuta.