Naši vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 20. do 27. prosinca 2016. godine.

U periodu iz nas većina nacionalnih liga “spava zimski san”. Od onih čije nacionalne obveze još uvijek traju ističemo pogodak Marija Pašalića iz kaznenog udarca kojim je donio Milanu trofej nakon nekoliko sušnih godina.

Niko Kovač na zimsku pauzu sa svojim Eintracht Frankfurtom odlazi kao četvrtoplasirana momčad njemačke Bundeslige. Čestitke i svaka čast!

Od ostalih zanimljivosti ovotjednog pregleda učinka hrvatskih trenera i igrača u inozemstvu izdvajamo pogodak Marina Tomasova u polufinalu saudijskog kupa protiv lidera prvenstva Al Hilala.

Pero Pejić. Albanija. Pogodak. Klasika.

Saznajte kakav utisak su Hrvati ostavili u derbiju polufinala rumunjskog kupa između Dinama i Steaue Bukurešt, te još mnogo, mnogo toga. Uživajte u najnovijem izdanju rubrike “Naši vani”!

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

>>TOP 5 <<

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) – Španjolska
Nakon visoke pobjede od 6-0 u gostima, momčad Atletica je mirno dočekala niželigaša Guijuelou u španjolskom kupu. Susret je završio pobjedom Atletica 4-1, a Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret. U osmini finala ždrijeb ih je spojio s Las Palmasom.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Nakon prvog susreta i rezultata 1-1, momčad Barcelone uvjerljivo je porazila Hercules rezultatom 7-0 i prošla u osminu finala kupa. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret i postigao pogodak iz jedanaesterca. U osmini finala očekuje ih teška borba s Athletic Bilbaom.

\ by footballderby

Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) – Njemačka
U 16. kolu njemačke Bundeslige Koln i Leverkusen rezultatom 1-1 podijelili su bodove pred 50 000 gledatelja u Kolnu. 21-godišnji hrvatski branič Tin Jedvaj susret je odgledao s “apotekarskerdquo; klupe za pričuve. Na ljestvici Koln trenutačno drži 7. mjesto s 25 osvojenih bodova, dok se Leverkusen s 4 boda manje nalazi na 9. mjestu Bundeslige.

Niko Kovač, Ante Rebić (Eintracht Frankfurt) – Njemačka
U posljednjem kolu pred zimsku pauzu Frankfurt bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača upisao je visoku 3-0 pobjedu nad Mainzom. Ante Rebić susret je počeo od prve minute, te je u 53. zaradio javnu opomenu. Travnjak je napustio u 67. minuti utakmice. Zahvaljujuć kiksu Borussije Dortmund i Hoffenheima Niko Kovač će nastavak prvenstva sa svojim Frankfurtom dočekati kao četvrtoplasirani. Prva obveza u 2017. godini (21.01.) biti će mu gostovanje kod iznenađenja ovosezonske Bundeslige – Leipziga.

,,, by ReplayFootCom

Antonio-Mirko Čolak (Darmstadt) – Njemačka
Na Olympiastadionu u Berlinu Hertha je rezultatom 2-0 porazila Darmstadt. 23-godišnji hrvatski napadač AntonioMirko Čolak ovaj susret odgledao je s klupe za pričuve. Darmstadt na odmor ide kao posljednjeplasirana momčad Bundeslige sa samo dvije upisane pobjede u 16 odigranih kola (8 bodova), dok je Hertha s 30 bodova na kontu trenutačno na visokom 3. mjestu njemačkog prvenstva.

Andrej Kramarić (Hoffenheim) – Njemačka
Hoffenheim je na domaćem travnjaku odigrao neriješenih 1-1 protiv Weredera iz Bremena. Prednost pred 25-godišnjim hrvatskim napadačem dobio je drugi klupski strijelac ove sezone – Mark Uth. U igru je Kramarić ušao u 67. minuti susreta pri rezultatu 1-0 za njegovu momčad. Hoffenheim na pauzu odlazi kao petoplasirana momčad Njemačke s 28 bodova na kontu.

Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska
Liverpool je u utorak nakon dva kiksa došao do treće uzastopne pobjede, s visokih 4-1 slavili s protiv Stoke Citya, a hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta. Liverpool se nalazi na drugom mjestu, sa šest bodova zaostatka za Chelseaom.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Čini se da je i Slaven Bilić našao pobjednički recept koji je koristio prošle sezone. Treću pobjedu uzastopno ovog su vikenda ostvarili na gostovanju kod Swansea, a bilo je čak 1-4. S 22 boda West Ham se nalazi na 11. poziciji nakon 18 kola.

Milan Badelj, Nikola Kalinić (Fiorentina) – Italija
Derbi 18. kola Serie A odigrao se u Firenzi, gdje su domaćin Fiorentina i Napoli odigrali neriješenim rezultatom 3-3. Nikola Kalinić odigrao je cijeli susret te zaradio javnu opomenu, dok je Milan Badelj napustio igru u 73. minuti susreta. Kod domaćina je Hrvoje Milić ostao na klupi za pričuve, dok su kod gostiju Ivan Strinić i Marko Rog također ostali na klupi. Ovim rezultatom Napoli je ostao na trećem mjestu, dok je Fiorentina pala na slabašno deveto mjesto.

Josip Posavec (Palermo), Dario Župarić (Pescara) – Italija
Dvoboj posljednjeplasiranih momčadi Serie A Palerma i Pescare završio je neriješenim rezultatom 1-1. Bod gostima donio je Cristiano Biraghi iz jedanaesterca u 93. minuti susreta. Josip Posavec branio je cijeli susret za domaćine, dok je Dario Župarić u igru ušao u 79. minuti. Robert Murić za ovaj susret nije bio ni na klupi.

Ivan Jurić (Genoa) – Italija
Drugi uzastopni poraz u prvenstvu
upisala je momčad Ivana Jurića i pala na 12. mjesto tablice. Posljednji poraz pretrpili su na gostovanju kod Torina, izgubivši s minimalnih 1-0.

Marcelo Brozović, Ivan Perišić (Inter) – Italija
Momčad Intera napokon se probudila i nanizala tri pobjede u prvenstvu, čime je zauzela sedmo mjesto na tablici. Posljednja pobjeda je stigla na domaćem terenu protiv Lazija, rezultatom 3-0. Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijeli susret, dok je Ivan Vargić ostao na klupi kod gostiju.

Mario Mandžukić (Juventus), Mario Pašalić (Milan) – Italija
Finale talijanskog superkupa se ponovno odigralo u Dohi, nakon što je prošle godine odigrano u Šangaju. Nakon neriješenog rezultata 1-1 u prvih 120 minuta, momčad Milana je slavila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Mario Mandžukić bio je tragičar, promašivši jedanaesterac, dok je Mario Pašalić ispraćen kao junak, postigavši odlučujući peti jedanaesterac. Marko Pjaca nakon duge ozljede vratio se u sastav, ali je ovaj susret odgledao s klupe.

Danijel Subašić (Monaco), Ivan Santini (Caen) – Francuska
Monaco je prošlog tjedna rezultatom 2-1 svladao Caen, a hrvatski vratar Danijel Subašić odradio je svih 90 minuta u domaćoj momčadi, kao i Ivan Santini kod gostiju. Santini je upisao i asistenciju za jedini pogodak gostiju u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

???? by ReplayFootCom

Mateo Pavlović (Angers) – Francuska
Angers je poražen prošlog tjedna rezultatom 2-0 kod Lyona, a hrvatski stoper Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu. Angers se nalazi tek na 16. poziciji s 19 bodova.

Filip Krovinović (Rio Ave) – Portugal
U posljednjem (15.) ovogodišnjem kolu portugalske Primeire Rio Ave je poražen rezultatom 2-0 u gostima kod lidera prvenstva Benfice. 21-godišnji hrvatski veznjak Filip Krovinović susret je počeo od prve minute. Igru je napustio u početkom drugog poluvremena (46rsquo;). Krovinović je do sada u ovoj sezoni upisao 8 nastupa za Rio Ave, te postigao dva pogotka. Njegov klub na “mali odmorrdquo; otišao je sa šeste pozicije portugalske prve lige, 7 bodova udaljen od 5. mjesta koje vodi u europska natjecanja.

Mario Tičinović (Lokeren) – Belgija
Momčad Lokerena osvojila je bod na gostovanju u Liegeu kod Standarda, bilo je 1-1. Hrvatski veznjak Mario Tičinović u igru je ušao u 65. minuti. Ovog vikenda Lokeren je još jednom remizirao, bilo je 0-0 protiv Waasland-Beverena. Mario Tičinović u ovoj je utakmici odigrao svih 90 minuta, i to na poziciji lijevog beka. Lokeren se s 24 boda nalazi na desetoj poziciji belgijske Jupiler lige.

Matej Delač (Mouscron) – Belgija
Momčad Mouscrona prošlog je tjedna odigrala utakmicu bez golova protiv Westerloa, a hrvatski vratar Matej Delač mrežu netaknutom nije uspio ostaviti i u susretu protiv prvaka Club Bruggea igranoj ovog vikenda. Štoviše, Delač je kod rezultata 1-1 katastrofalno pogriješio čime je domaćoj momčadi i donio drugi gol kojim su pobijedili ovu utakmicu. Mouscron je posljednja ekipa belgijskog prvenstva sa samo 12 bodova.

Ivan Leko (St.Truiden) – Belgija
Prošlog je tjedna hrvatski trener Ivan Leko doživio 11. prvenstveni poraz (3-1) ove sezone na klupi St.Truidena protiv Waasland-Beverena, da bi za vikend St.Truiden remizirao na svom terenu protiv Standard Liegea (2-2). St.Truiden je nakon 21 kola na 12. mjestu s 20 bodova.

Antonio Milić (Oostende) – Belgija
Mladi hrvatski branič Antonio Milić zbog lakše je povrede propustio utakmicu Oostendea prošlog tjedna, a vratio se ovog vikenda, kada je Oostende poražen na svom terenu protiv Eupena rezultatom 1-3. Milić je u igru ušao početkom drugog dijela.

Igor Tudor, Elvis Kokalović (Karabukspor) – Turska
Pred 1572 gledatelj u Kayseri, na Kadir Has stadionu, momčad Igora Tudora poražena je rezultatom 2-0 od domaćina Kayserispora. Cijeli susret u redovima Karabukspora odigrao je 28-godišnji hrvatski branič Elvis Kokalović. Nakon 16 odigranih kola, Tudorova momčad s 18 osvojenih bodova drži 11. mjesto na ljestvici 1. turske lige.

Luka Marić, Antun Palić (Dinamo Bukurešt), Adnan Aganović, Antonio Jakoliš (Steaua Bukurešt) – Rumunjska
U prvoj utakmici polufinala rumunjskog Liga kupa Dinamo Bukurešt je kao domaćin proazio Steauu rezultatom 4-1. U redovima Dinama, hrvatski dvojac MarićPalić odigrao je cijeli susret. 28-godišnji Antun Palić bio je i asistent za 3-1 svoje momčadi kada je u 79. minuti susreta odličnom loptom u prostor proigrao strijelca Valentina Lazara. Minutu prije Palićeve asistencije Adnan Aganović zabio je za smanjenje zaostatka (2-1) svoje momčadi. Na asistenciju Srbina Momčilovića spretno je reagirao u šesnaestercu Dinama te efikasno poentirao. Aganović je u igru ušao u 60. minuti susreta, dok je drugi Hrvat u redovima Steaue – Antonio Jakoliš utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Uzvratni susret polufinala Liga kupa na rasporedu je 02. 03. 2017. godine.

Jozo Šimunović (Celtic) – Škotska
U periodu kojeg pokrivamo ovotjednim izdanjem rubrike “Naši vanirdquo; Celtic je odigrao dva ligaška susreta, oba na svom Celtic Parku. Prvo su u susretu 18. kola rezultatom 1-0 bili bolji od Patricka. Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret, te u 42. minuti zaradio javnu opomenu.

U susretu 19. kola s ležernih 2-0 svladan je Ross County. I ovom kolu Šimunović je odigrao svih 90 minuta, no ovaj put je susret priveo kraju bez javne opomene. Nakon nepotpunog 20. kola momčad Brandona Rodgersa uvjerljivo je vodeća na ljestvici škotskog Premiershipa s 55 osvojenih bodova. U 19 odigranih susreta imaju 18 upisanih pobjeda te jedan remi. Prvi pratitelj, Rangers, za gradskim rivalom zaostaje 16 bodova uz odigranu utakmicu više.

Mario Musa (Maccabi Haifa) – Izrael
Maccabi Haifa poražena je na svom Sammy Ofer stadionu rezultatom 1-2 od Bnei Sakhnina. 26-godišnji hrvatski branič Mario Musa u redovima domaćina na travnjaku je proveo 79. minuta, te u 60rsquo; zaradio javnu opomenu. Nakon 15 odigranih kola M. Haifa je četvrtoplasirana momčad prvenstva, dok njihov protivnik Bnei Sakhnina trenutačno drži 6. mjesto 1. izraelske lige.

Karlo Bručić, Dražen Bagarić (Ironi Ashdod) – Izrael
Maccabi Tel Aviv rezultatom 1-0 na svom Winner stadionu bio je bolji od gostujućeg Ashdoda u 15. kolu izraelske 1. lige. U redovima gostiju cijeli susret odigrao je 24-godišnji Karlo Bručić, dok je Dražen Bagarić igru napustio u 57. minuti utakmice. Ashdod je trenutačno 12. momčad na ljestvici s trinaest osvojenih bodova, jednim više od pretposljednje Bnei Yehude, i posljednjeg Hapoel Ashkelona.

Antonio Mršić (Bnei Yehuda), Filip Jazvić (Hapoel Haifa) – Izrael
U domaćem 1-1 remiju Bnei Yehude protiv Hapoel Haife hrvatski veznjak Antonio Mršić za Yehudu je odigrao 86. minuta. 26-godišnji Filip Jazvić susret je odgledao s gostujuće klupe za pričuve.

Mirko Oremuš (Hapoel Ashkelon) – Izrael
Hapoel Ashkelon osvojio je bod u utakmici bez golova na svom terenu protiv Hapoel Kfar Sabe. Hrvatski veznjak Mirko Oremuš odigrao je cijelu utakmicu, a ovaj bod nije pomogao Ashkelonu koji je ostao posljednji na tablici s 12 bodova, isto kao i Bnei Yehuda.

Ivan Čurjurić (Nea Salamis) – Cipar
Ciparski prvoligaš Nea Salamis ovog je vikenda poražena protiv APOEL-a rezultatom 1-0, a bivši veznjak Zadra Ivan Čurjurić u igri je proveo 83 minute.

Anton Maglica (Apollon) – Cipar
Čini se da se nakon ozljede, i kratkog posta Anton Maglica vratio u golgetersku formu koju je u ciparskom Apollonu imao prošle sezone. Apollon je rezultatom 2-1 svladao momčad Zakakioua, a Maglica je bio strijelac prvog pogotka na utakmici u 57. minuti, 10 minuta nakon što je ušao u igru. Apollon se s 31 bodom nalazi na četvrtoj poziciji.

Marin Oršulić (Omonia) – Cipar
Momčad Omonije ovog je vikenda slavila na gostovanju kod Doxe rezultatom 2-3, a hrvatski branič Marin Oršulić u igru je ušao na samom kraju utakmice, 89. minuti. Omonia je trenutno petoplasirana momčad.

Tomislav Bušić, Ivan Galić (Flamurtari Vloreuml;) – Albanija
Albanski prvoligaš Flamurtari Vloreuml; poražen je ovog vikenda na gostovanju kod Korabi Peshkopija rezultatom 1-0. Hrvatski duo u gostujućoj momčadi Tomislav Bušić i Ivan Galić odigrali su cijelu utakmicu. Flamurtari se nakon 18 kola nalazi na sedmoj poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Pero Pejić, Matija Dvorneković (Kukeuml;si) – Albanija
Prošlog je tjedna momčad Kukeuml;sija odigrala neriješenu utakmicu (2-2) protiv Lufteuml;tarija, a hrvatski napadač Pero Pejić bio je strijelac prvog pogotka svoje ekipe s bijele točke. Pejić je kao i Dvorneković odigrao cijelu utakmicu. Kukeuml;si je i nakon ove utakmice ostao neporažen, nalazi se na prvom mjestu s 36 bodova, a Pejić je s 11 ligaških pogodaka najbolji strijelac albanske Superlige.

Mateo Poljak, Ivan Vujica (Newcastle Jets) – Australija
Newcastle Jets nalazi se na sredini tablice, na petoj poziciji i nakon 12. kola australskog prvenstva, u kojem su rezultatom 2-2 remizirali s Wellington Phoenixom. Hrvatski dvojac, branič Vujica i veznjak Poljak odigrali su cijelu utakmicu.

Dragan Skočić (Foolad) – Iran
Iranski prvoligaš Foolad poražen je po prvi put nakon 10 ligaških kola, na gostovanju kod Peykana rezultatom 2-1. Nakon 15 kola Foolad se nalazi na šestoj poziciji s 22 boda.

Branko Ivanković, Božidar Radošević (Persopolis) – Iran
Branko Ivanković
i njegov Persopolis nastavili su s dobrim igrama, i pobjedom od 3-0 protiv Mashhada prošlog vikenda, čime su zadržali prvo mjesto prve iranske lige, s dva boda prednosti nad Tractor Sazijem. Hrvatski vratar Radošević ovaj susret odgledao je s klupe za pričuve.

Gabriel Debeljuh (Piacenza) – Italija
Talijanski trećeligaš Piacenza još jednom je poražena, na njihovom terenu bolji je bio Lucchese rezultatom 1-2, a hrvatski napadač Gabriel Debeljuh u igri je bio do 58. minute. Piacenza se nakon 20 kola nalazi na osmoj poziciji s 29 bodova.

Bruno Petković (Trapani) – Italija
20.kolo Serie B spojilo je Cesenu i Trapani, u susretu koji je završio pobjedom Cesene 3-1. Bruno Petković odigrao je cijeli susret za goste, koji ovim porazom ostaju uvjerljivo na začelju tablice.

Marko Dugandžić (Ternana) – Italija
Još jedna pobjeda za domaćine u Seriji B, gdje je momčad Spala porazila Ternanu s visokih 4-0. Za goste je prvo poluvrijeme odigrao Marko Dugandžić.

Vedran Celjak (Alessandria) – Italija
Alessandria novom pobjedom grabi prema promociji u viši rang talijanske lige, Seriju B. Nakon domaće pobjede 3-1 nad Pro Piacenzom, Alessandria je ostala vodeća s osam bodova prednosti nad drugoplasiranim Cremoneseom. Vedran Celjak odigrao je cijeli susret za domaćine.

Mihael Mikić (Hiroshima) – Japan
U četvrtfinala Emperors kupa Hiroshima je rezultatom 1-0 poražena na gostovanju kod finalista svjetskog klupskog prvenstva – Kashime. 36-godišnji Mihael Mikić susret je počeo od prve minute, a igru je napustio u 68rsquo;.

Marin Tomasov, Ivan Tomečak, Zoran Mamić (Al Nasr) – Saudijska Arabija
Uspješan tjedan
je iza jednog od osumnjičenika u aferi GodotZorana Mamića i njegov Al Nasr. Prvo su u 14. kolu saudijske Premier lige rezultatom 1-2 porazili posljednjeplasirani Al Fateh. Marin Tomasov odigrao je cijeli susret (u 83. minuti zaradio žuti karton), dok je Ivan Tomečak u igru ušao u 82. minuti utakmice. Ovom pobjedom Al Nasr je stigao do 29. boda u prvenstvu što mu je nakon 14 odigranih kola dovoljno za 4. poziciju na ljestvici. Vodeći Al Hilal na kontu ima 34 boda.

Upravo protiv lider prvenstva Al Nasr je tražio prolazak u finale “Crown Prince Cup-ardquo;. Utakmicu, u kojoj je Mamićeva momčad bila dosta bolja, na kraju su dobili rezultatom 0-2. Jednu od zapaženijih uloga na travnjaku imao je Marin Tomasov koji je u 40. minuti susreta mirno i precizno poentirao za, pokazalo se, konačnih 0-2. Tomasov je odigrao cijeli susret, dok je Tomečak i u ovoj utakmici u igru ušao pred kraj, u 83. minuti.

Pogodak Tomasova na 5:15

Finale ovog kup izdanja na rasporedu je 17. 02. 2017. godine, a suparnik hrvatskom trojcu je, trenutačno trećeplasirana momčad prvenstva, Al Ittihad.

Tomislav Ivković (Al Faisaly) – Saudijska Arabija
Ivkovićev Al Faisaly
u 14. je kolu 1. saudijske lige odigrao neriješenih 1-1 u Khobaru na gostovanju kod Al Khaleeja. Bila je to prilika za Ivkovića da pobjegne sa svojim Al Faisalyjem s pozicije koja vodi u doigravanje za ostanak u prvenstvu. Ovim remijem trenutačno su na 11 osvojenih bodova, jednim više od pretposljednjeg Al Wehda, i tri više od posljednjeplasiranog Al Fateha.

Vjekoslav Tomić (Sanliurfaspor) – Turska
U 3. kolu drugog stupnja turskog kupa drugoligaš Sanliurfaspor porazio je u Ankari šestoplasiranog prvoligaša Osmanlispor rezultatom 1-2. Cijeli susret na gostujućim vratima odradio je 33-godišnji hrvatski vratar Vjekoslav Tomić.

U 16. kolu 2. Turske lige Sanliurfaspor je rezultatom 2-0 bio bolji od Manisaspora. Ovu pobjedu svoje momčadi Tomić je odgledao s klupe za pričuve. Nakon 16 odigranih kola Sanliurfaspor je trenutačno 11. momčad prvenstva s 20 osvojenih bodova.

Andrija Vuković, Tomislav Glumac (Balikesirspor) – Turska
Na svom stadionu, imena (naravno) Ataturk, Balikesirspor je rezultatom 4-1 porazio Elazigspor u 16. kolu 2. turske lige. Svih 90 minuta odradili su Tomislav Glumac i Andrija Vuković, a 25-godišnji stoper upisao je i autogol u 84. minuti susreta pri rezultatu 3-0 za njegovu momčad. Balikesirspor je trenutačno 6. momčad 2. lige s 24 osvojena boda. Pozicija je to koja vodi u doigravanje za ulazak u prvi razred nogometa u Turskoj.

Zlatko Dalić (Al Ain) – Ujedinjeni Arapski Emirati
U 13. kolu UAE lige momčad Al-Aina pobijedila je na gostovanju kod Ittihad Kalba rezultatom 1-2. Ovom pobjedom momčad Zlatka Dalića se popela na treće mjesto tablice, s tri boda manje od vodeće Al-Jazire. Nakon pobjede u prvenstvu, Dalićeva momčad uspješno se plasirala u četvrtfinale Presidents kupa, eliminiravši Al-Ahli Dubai nakon produžetaka.