Naši vani (VIDEO)

Hrvati u Španjolskoj, Njemačkoj, Sloveniji, BelgijiZoran Mamić i društvo u Arabiji upisali su poraz, dok Dalić sa svojim Al Ainom uspješno održava odličnu atmosferu pred prvu utakmicu polufinala Azijske Lige prvaka. Kako su se proveli ostali hrvatski treneri i igrači pročitajte u najnovijem izdanju najdetaljnijeg pregleda nastupa Hrvata u inozemstvu. TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA >>TOP 5 <<

Mateo Kovačić (Real Madrid) – Španjolska
Nakon četiri pobjede u nizu, Real Madrid je uspio samo remizirati u petom kolu španjolske La Lige. Susret protiv Villarreal završio je rezultatom 1-1, a Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Madriđane. Luka Modrić bio je pošteđen te nije bio ni na klupi, čiji izostanak se osjetio u igri Reala. Usprkos neriješenom rezultatu, Real je ostao na vrhu tablice s dva boda više od drugoplasirane Seville. Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Veliki derbi odigrao se u petom kolu La lige, Barcelona ugostila je Atletico iz Madrida. Statistička nadmoć domaćina nije uspjela dovesti Barcelonu do pobjede te je susret završio 1-1. Ivan Rakitić postigao je jedini pogodak za Barcelonu, lijepo zabivši glavom na ubacivanje Andresa Inieste. Kod gostiju Šime Vrsaljko nije bio ni na klupi za pričuve. Ovim rezultatom Barca je na trećem mjestu tablice sa tri boda manje od prvog Reala, dok je Atletico s bodom manje na četvrtom mjestu.

Marko Livaja (Las Palmas) – Španjolska
U petom kolu španjolske prve lige susreli su se Real Sociedad i Las Palmas. Las Palmas, koji je ovu sezonu započeo odlično sa tri pobjede i jednim porazom, pretrpio je težak poraz od 4-1 na gostovanju u San Sebastianu. Marko Livaja susret je odgledao s klupe za pričuve. Duje Čop (Sporting Gijon) – Španjolska
Utakmica petog kola La Lige između Celte Vigo i Sporting Gijona završila je pobjedom Celte 2-1. Pobjedu Celti donio je Iago Aspas, pogotkom iz jedanaesterca, u 87. minuti susreta. Duje Čop također se upisao u strijelce, postigavši pogodak u 80. minuti također sa 11 metara. Čop je odigrao cijeli susret za goste te mu je ovo već treći pogodak za njegov novi klub.

Niko Kovač, Ante Rebić (Eintracht Frankfurt) – Njemačka
Nakon prošlogodišnje borbe za opstanak u Bundesligi, ove sezone je momčad Nike Kovača upisala čak tri pobjede u prva četiri kola. U četvrtom kolu u gostima su svladali ekipu Ingolstadta rezultatom 0-2 te se popeli na četvrto mjesto tablice. Ante Rebić započeo je susret, ali već u 13. minuti morao je napustiti susret zbog ozljede. Antonio-Mirko Čolak (Darmstadt), Andrej Kramarić (Hoffenheim) – Njemačka
U četvrtom kolu Bundeslige susreli su se Darmstadt i Hoffenheim, u susretu koji je završio rezultatom 1-1. Susret je počeo dobro za goste kada je u 46. minuti, lijepim udarcem sa ruba šesnaesterca Andrej Kramarić doveo Hoffenheim u vodstvo. Ali u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena Denys Olijnyk šokira goste i zabija za konačnih 1-1. Antonio-Mirko Čolak odigrao je cijeli susret za domaćine, u vrhu napada uz bivšeg riječkog topnika Romana Bezjaka. Andrej Kramarić je nakon postignutog pogotka izašao iz igre već u 54. minuti.
Alen Halilović (HSV) – Njemačka
Utakmica četvrtog kola prve njemačke lige između Freiburga i Hamburgera SV završila je pobjedom domaćina 1-0. Jedini pogodak postigao je Nils Petersen u 71. minuti. Ovim porazom nastavlja se kriza Hamburgera koji je upisao tri poraza i jedan neriješeni rezultat u dosadašnjih četiri kola. Alen Halilović ušao je u igru u 76. minuti.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Nakon niza loših rezultata u prvenstvu, trener West Hama Slaven Bilić dobio je priliku za iskupljenje u kupu. U šesnaestini finala engleskog liga kupa dočekali su niželigaša Accringtona. Kada je izgledalo da će Bilić doživjeti još jedan neuspjeh, ukazao se Dmitri Payet, i u 96. minuti susreta donio pobjedu prezicnim pogotkom iz slobodnog udarca. U sljedećem kolu čeka ih težak posao protiv gradskog rivala Chelsea. Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska
Liverpool se lako prošetao kroz engleski liga kup pobjedivši Derby County u gostima, rezultatom 0-3. Trener Jurgen Klopp odlučio je odmoriti našeg reprezentativca te zato je Dejan Lovren utakmicu otpratio s klupe za pričuve. U sljedećem kolu Liverpool dočekuje Tottenham. Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus) – Italija
Peto kolo Serie A bilo je uspješno za trenutno vodeći Juventus. S visokih 4-0 pobijedili su goste iz Cagliarija. Marko Pjaca u igru je ušao u 72., a Mario Mandžukić u 81. minuti. Mandžukić je bio asistent kod četvrtog pogotka kada je obrambeni igrač gostiju postigao autogol. Dolaskom Higuaina, koji se i ovo kolo upisao u strijelce, naš Mario izgubio je startnu poziciju, dok se Pjaca nada puno većoj minutaži. Priliku za to bi mogli dobiti već u slijedećem kolu kada gostuju u Palermu, četiri dana prije dolaska na Maksimir u sklopu drugog kola Lige Prvaka. Josip Posavec (Palermo) – Italija
U petom kolu talijanske prve lige susreli su se Atalanta i Palermo. Minimalnom pobjedom od 0-1 Palermo je doma odnio važna tri boda pred dolazak Juventusa u sklopu šestog kola. Josip Posavec branio je cijeli susret za goste iz Palerma, dok je jedini pogodak djelo prošlogodišnjeg najboljeg strijelca HNL-a Ilije Nesterovskog. Posavec i Nesterovski su ovog ljeta pristigli iz redova Intera iz Zaprešića. Ivan Jurić (Genoa), Marko Rog, Ivan Strinić (Napoli) – Italija
Utakmica petog kola Serie A između Genoe i Napolija završila je rezultatom 0-0. Iako su gosti iz Napolija dominirali susretom, nisu uspjeli pronaći put do mreže domaćina. Trener Ivan Jurić je ovim rezultatom domaćine doveo na osmo mjesto tablice, dok je Napoli drugi iza vodećeg Juventusa. Marko Rog i Ivan Strinić su cijeli susret proveli na gostujućoj klupi. Stipe Perica (Udinese), Milan Badelj, Nikola Kalinić, Hrvoje Milić (Fiorentina) – Italija
U Udinama, u sklopu petog kola, susreli su se Udinese i “hrvatska kolonija” u Fiorentini. Susret je završio 2-2, a čak četiri Hrvata nastupili su na utakmici. Stipe Perica odigrao je 71. minutu za domaćine ali ovog puta nije se uspio upisati u listu strijelaca. Andrija Balić nije bio ni na klupi za pričuve. Za goste iz Firenze Milan Badelj i Hrvoje Milić odigrali su cijeli susret, dok je Nikola Kalinić ušao u igru u 61. minuti. Ivan Perišić (Inter) – Italija
Nakon velike pobjede nad Juventusom, momčad Intera gostovala je kod Empolija u petom kolu Serie A. Pobijedili su rezultatom 0-2 i time nastavili pobjednički niz od tri utakmice u ligi. Oba zgoditka postigao je Mauro Icardi kojemu je ovo već šesti pogodak ove sezone. Ivan Perišić odigrao je cijeli susret za goste, dok je Marcelo Brozović zbog nediscipline udaljen iz prve momčadi te je susret došao otpratiti sa tribina. Robert Murić (Pescara) – Italija
Utakmica petog kola Serie A između Pescare i Torina završila je miroljubivih 0-0. Gosti iz Torina su u dva navrata imali isključene igrače zbog zarađenih crvenih kartona, no domaćini nisu ni sa dva igrača više uspjeli ostvariti pobjedu. Robert Murić odgledao je susret s klupe za pričuve, dok Dario Župarić zbog ozljede prepone nije bio u kadru za susret. Ante Budimir (Sampdoria) – Italija
U petom kolu Serie A Bologna je pobijedila Sampdoriu rezultatom 2-0. Ante Budimir nije ulazio u igru za goste ali priliku bi mogao dobiti već u slijedećem kolu kada Sampdoria gostuje kod Cagliarija. Mario Pašalić (Milan), Ivan Vargić (Lazio) – Italija
Posljednji susret petog kola spojio je momčadi Milan i Lazio. Carlos Bacca je načeo mrežu gostiju a M’Baye Niang nastavio za konačnu pobjedu Milana od 2-0. Mario Pašalić još jedan susret je odgledao s klupe, a trener Montella je idalje nemilosrdan prema mladom veznjaku Chelsea. Ivan Vargić također je susret proveo na klupi za pričuve. Danijel Subašić (Monaco) – Francuska
U šestom kolu francuske prve lige susreli su se Nica i Monaco. U susretu u kojem se očekivao veći otpor gostiju iz Monaca, Nica je s lakoćom pobijedila 4-0. Posebno efikasan bio je Mario Balotelli sa dva pogotka u mreži našeg Danijela Subašića. Ovom pobjedom Nica je preskočila Monaco i zauzela prvo mjesto na ljestvici. Mateo Pavlović (Angers), Ivan Santini (Caen) – Francuska
Šesto kolo Ligue 1 spojilo je Angers i Caen. U izravnoj borbi za sredinu tablice Angers je pobijedio Caen rezultatom 2-1. Kod domaćina cijeli susret je odigrao Mateo Pavlović, dok je Ivan Santini zamijenjen u 66. minuti kod gostiju. >> EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA) << Ivo Iličević (Anzhi) – Rusija
Momčad Anzhija pobjedom od 1:2 protiv Saranska izborila je osminu finala ruskog kupa, a u tome im je pgolom pomogao i Ivo Iličević. Iličević je bio strijelac prvog pogotka na utakmici u 6. minuti. Mijo Caktaš (Rubin Kazan) – Rusija
Ruski prvoligaš Rubin iz Kazana također se plasirao u osminu finala ruskog kupa pobjedom od 0:1 protiv momčadi Chite. Svih 90 minuta uz dobru igru odigrao je i hrvatski veznjak Mijo Caktaš.
Ivan Leko (St. Truiden) – Belgija
U šesnaestini finala belgijskog kupa momčad St. Truiden, našeg Ivana Leke, s lakoćom je svladala KRC Harelbeke rezultatom 1-6. Već nakon početnih 25. Minuta rezultat je bio visokih 0-5 za goste. U sljedećem kolu kupa momčad Ivana Leke dočekuje KV Mechelen. Nikola Jambor, Mario Tičinović (Lokeren), Tomislav Kiš (Cercle Brugge) – Belgija
U istoj fazi belgijskog kupa susreli su se i momčadi Lokerena i Cercle Bruggea. Lokeren je pobijedio rezultatom 3-2, zahvaljujući crvenom kartonu gostiju. Mario Tičinović nastupio je za domaćine, dok je Nikola Jambor odgledao susret s klupe za pričuve. U redovima Cercle Bruggea efikasan je bio Tomislav Kiš, koji je postigao jedan zgoditak. Tomislav Barbarić (Kortrijk) – Belgija
U još jednom susretu belgijskog kupa Kortrijk je rezultatom 2-0 svladao ekipu Sprimont-Comblain. Za domaćine je cijeli susret odigrao Tomislav Barbarić. U sljedećem kolu Kortrijk je domaćin ekipi RE Mouscron. Krunoslav Jurčić (Adanaspor) – Turska
Turski prvoligaš Adanaspor kojeg vodi naš Krunoslav Jurčić ispao je u drugom stupnju turskog kupa. Bolji od njih bio je trećeligaš Erzincanspor koji je a domaćem terenu slavio rezultatom 3:2. Igor Tudor (Karabukspor) – Turska
U istoj fazi natjecanja u kupu je pao i drugi hrvatski trener u Turskoj, Igor Tudor. Bolji od Tudorova Karabukspora bila je momčad Ofspora rezultatom 5:3. Zvonimir Blaić (Jihlava) – Češka
U češkom kupu, šesnaestini finala, susreli su se Pardubice i Jihlava. Jihlava je pobijedila rezultatom 1-3, a za goste je cijeli susret odigrao Zvonimir Blaić.

Goran Jozinović (Lugano), Marko Bašić (Grasshoppers) – Švicarska
Momčad Lugana svladala je favorizirani Grassoppers na domaćem terenu rezultatom 2:0. Svih 90 minuta na poziciji lijevog beka za domaću je momčad odigrao Goran Jozinović, kao i Marko Bašić u sredini terena kod gostiju. >> OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA) <<

Josip Radošević, Duje Ćaleta-Car (Salzburg) – Austrija
Red Bull Salzburg ništa nije htio riskirati u utakmici 1/16 finala austrijskog kupa iako su igrali protiv trećeligaša pa su na teren izveli prilično jak sastav. Salzburg je slavio s visokih 1:7 a svih 90 minuta odigrali su hrvatski veznjak Josip Radošević i branič Duje Ćaleta-Car. Petar Filipović, Ognjen Vukojević (Austria Beč) – Austrija
Prilično dobar sastav izveo je i trener Austrie Beč koji je rezultatom 1:3 izbacio momčad First Beča tek nakon produžetaka. U sastavu Rapida svih 120 minuta odigrao je hrvatski stoper Petar Filipović, dok je Ognjen Vukojević u igri proveo 65 minuta. Ivan Močinić (Rapid Beč) – Austrija
I bečki Rapid je izborio osminu finala austrijskog kupa. Rapid je s minimalnih 0:1 bio bolji od niželigaša Leobendorfa, a svih 90 minuta odigrao je bivši igrač Rijeke Ivan Močinić. Luka Marić, Antun Palić (Dinamo Bukurešt) – Rumunjska
Dinamo iz Bukurešta remizirao je na gostovanju kod Concordie rezultatom 1:1, a svih 90 minuta na poziciji stopera odigrao je Luka Marić. Antun Palić također je zaigrao, u igru je u šao u 69. minuti. Dinamo se nalazi na četvrtom mjestu tabele sa 16 bodova. Hrvoje Spahija (Volunatri) – Rumunjska
Momčad Voluntarija poražena je na domaćem terenu (0:1) protiv Universidad Craiovie. Svih 90 minuta za domaćina je odigrao hrvatski branič Hrvoje Spahija. Kod gostujuće momčadi stoper Renato Kelić nije bio na spisku pozvanih igrača. Ante Šarić ( CSM Iasi) – Rumunjska
Rumunjski Iasi slavio je na domaćem terenu protiv Panduriia rezultatom 3:2. Hrvatski stoper Ante Šarić utakmicu je započeo s klupe, ali je u igru ušao već u 6. minuti zbog ozljede jednog svog suigrača. Iassi se nakon devet kola nalazi na sedmom mjestu. Adnan Aganović, Antonio Jakoliš (Steaua), Tomislav Šorša (CFR Cluj) – Rumunjska
U utakmici devetog kola prve rumunjske lige sastali su se Steaua iz Bukurešta te Cluj. Bila je to mala borba Hrvata, jer je kod domaćina na terenu prvih 20 minuta proveo Adnan Aganović, dok je Antonio Jakoliš u igru ušao u 56. minuti. Kod gostiju je u igri sve do 88. minute bio veznjak Tomislav Šorša. Susret je završio pobjedom gostiju rezultatom 1-2. Nakon devet kola momčad Steaue nalazi se na prvom mjestu s 20 bodova, Cluj je deseti s deset bodova. Dario Rugašević (Gaz Metan), Leopold Novak (Poli) – Rumunjska
Momčadi Gaz Metana i Polija remizirali su (1:1) u utakmici devetog kola rumunjske Lige 1. Svih 90 minuta kod gostujuće momčadi odigrao je Leopold Novak, dok je za domaćina utakmicu s klupe odgledao Dario Rugašević. Gaz Metan se nakon devet kola nalazi na osmom mjestu s 12 bodova, a Poli na posljednjem s -9 bodova. Dino Mikanović (Aarhus) – Danska
Bivši branič Hajduka Dino Mikanović upisao je asistenciju u remiju njegova Aarhusa protiv Midtjyllanda (1:1) u utakmici 10. kola danske Superlige. Aarhus se nakon 10 kola nalazi na osmoj poziciji s 12 osvojenih bodova. Karlo Bartolec (Nordsjaelland) – Danska
Momčad Nordsjaellanda remizirala je (0:0) na gostovanju kod Horsensa u utakmici 1 0. kola danske prve lige. Svih 90 minuta za goste koji se nalaze na 11. poziciji odigrao je mladi hrvatski branič Karlo Bartolec. Marin Skender (Sonderjyske) – Danska
Iskusni 37-godišnji hrvatski vratar Marin Skender čini se lagano seli na klupu kod danskog prvoligaša Sonderjyskea. Skender je branio u prvih osam kola, a posljednja dva prvoveo je na klupi. Sonderjyske se nakon deset odigranih kola nalazi na desetoj poziciji na tablici. Nenad Bjelica (Lech) – Poljska
Momčad Lecha iz Poznana izborila je četvrtfinale poljskog kupa gostujućim slavljem protiv Rucha od 0:3. Nenadova momčad u četvrtfinalu čeka bolje iz dvoboja Chojniczanke i Wisle Krakow. Filip Lončarić (Tromso) – Norveška
U četvrtfinalu norveškog kupa, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, Rosenborg je izbacio momčad Tromsa. Nakon prvih 90. minuta susreta na semaforu je stajalo 1-1 što je dovelo susret u produžetke a kasnije i do izvođenja jedanaesteraca. Filip Lončarić branio je cijeli susret za Tromso ali nije uspio zaustaviti niti jedan jedanaesterac te je završilo 3-5 za Rosenborg. Niko Kranjčar (Glasgow Rangers) – Škotska
U četvrtfinalu škotskog Betfred Cupa momčad Rangersa sa lakoćom je svladala ekipu Queen of South rezultatom 5-0. U polufinalu ih očekuje derbi s Celticom, koji ih je nedavno porazio s visokih 5-1. Niko Kranjčar odigrao je cijeli susret za domaćine. Jozo Šimunović (Celtic) – Škotska
U drugom četvrtfinalu susreli su se Celtic i Alloa te je Celtic, pogocima u 83. i 90. minuti, upisao pobjedu od 2-0. Jozo Šimunović igrao je sve do 71. minute kada je bio zamijenjen.
Filip Ozobić, Petar Franjić (Gabala) – Azerbajdžan
Momčad Gabale slavila je rezultatom 2:0 u utakmici petog kola prvenstva protiv Sumqayita, a utakmicu je započeo hrvatski nogometaš Petar Franjić koji je u igri bio do 58. minute, dok je Filip Ozobić u igru s klupe ušao u 68. minuti. Danijel Miškić, Leon Benko (Olimpija), Lovre Čirjak, Marin Glavaš (Celje) – Slovenija
Momčad Olimpije iz Ljubljane svladala je Celje na gostovanju (0:1). Svih 90 minuta u domaćoj momčadi odigrao je hrvatski napadač Lovre Čirjak, dok je Marin Glavaš utakmicu proveo na klupi. Kod gostiju je Danijel Miškić u igri bio do 67. minute, dok je Leon Benko u igru ušao u 58. minuti. Danijel Pranjić, Toni Datković, Ed Kokorović, Jakov Biljan, Šime Gregov, Ivor Horvat (Koper), Matko Obradović (Maribor) – Slovenija
Drugoplasirani Maribor slavio je na gostovanju u Kopru, kojeg je nakon prekida u vodstvo doveo Toni Datković, koji je ovaj tjedan bio u momčadi kola 1. slovenske lige. Do poluvremena Vijoličasti su izjednačili pogotkom Zahovića, te golom Tavaresa u drugom dijelu stigli i do 1-2 pobjede. Osim Datkovića, cijeli susret za domaćina odigrali su i Biljan, Gregov (kartoniran u 65.), te Kokorović. S klupe je cijelu utakmicu odgledao Ivor Horvat, a prve minute za svoj novi klub upisao je bivši hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić, koji je u igru ušao u 65. minuti umjesto Senijada Ibričića. Vratar Matko Obradović s mariborske klupe odgledao je utakmicu. Marko Alvir (Domžale), Tin Karamatić, Josip Balić (Radomlje) – Slovenija
Domžale je s uvjerljivih 0:5 slavio na gostovanju protiv Radomlja, a svih 90 minuta uz dva postignuta pogotka odigrao je naš napadač Marko Alvir. Kod Radomlja cijelu je utakmicu odigrao branič Tin Karamatić, a Josip Balić je u igru ušao početkom drugog dijela. Mihael Rebernik, Vedran Turkalj, Josip Zeba, Lovro Cvek, Mateo Damiš (Aluminij) – Slovenija
Aluminij i Gorica podijelili su bodove u utakmici desetog kola slovenske prve lige odigravši utakmicu bez golova. Svih 90 minuta za domaću su momčad odigrali Vedran Turkalj i Josip Zeba. Mihael Rebernik u igri je bio do 84. minute, Lovro Cvek u igru je ušao u 60. minuti, a Mateo Damiš nije ulazio s klupe. Aluminij se nakon deset kola nalazi na devetom mjestu s osam bodova. Filip Dangubić, Marko Dušak, Benjamin Levak (Krško), Stjepan Babić, Denis Glavina, Damir Grgić, Mateo Mužek, Mate Eterović, Bojan Vrućina (Rudar Velenje) – Slovenija
Momčad Krškog slavila je na domaćem terenu s minmalnih 1:0 protiv Rudara iz Velenja. Za Krško je svih 90 minuta odigrao Filip Dangubić koji je zabio i jedini pogodak na utakmici (i to kakav!). Cijelu utakmicu za domaće je odigrao i Dušak, dok je vratar Levak utakmicu odgledao s klupe. Kod Rudara cijelu utakmicu odigrali su Babić, Glavina, Grgić i Mužek, dok je Eterović u igru ušao u 69. minuti. Vrućina je cijelu utakmicu proveo na klupi. Krško se nakon deset kola nalazi na sedmom mjestu s 12 bodova, a Rudar je odmah iza njih s bodom manje. Svakako treba istaknuti da je mladi napadač Rijeke Dangubić, na posudbi u Krškom, također u momčadi 10. kola PTLS-a.
Mato Grgić (MTK Budapest) – Mađarska
U susretu desetog kola prve mađarske lige susreli su se MTK iz Budimpešte i Diosgyori VTK. Utakmica je završila minimalnom pobjedom domaćina od 1-0. Cijeli susret odigrao je Mato Grgić za domaćine. Stipe Bačelić-Grgić (Mezokovesd) – Mađarska
Utakmica desetog kola mađarske OTP Bank lige između Mezokovesda i FC Paksija završila je pobjedom gostiju 1-3. Stipe Bačelić-Grgić odigrao je cijeli susret za domaćine. Igor Banović (Milsami) – Moldavija
Šesto kolo prve moldavske lige spojilo je Milsami i Sperantu Nisporeni. Milsami je ostvario visoku pobjedu od 4-0, a Igor Banović postigao je treći zgoditak. Ovom pobjedom domaćini su se popeli na četvrto mjesto tablice sa samo tri boda manje od prvoplasiranog Sheriffa i utakmicom manje. Ivan Kardum, Andro Švrljuga (Suduva) – Litva
U susretu 26. kola prve litvanske lige susreli su se Suduva i Stumbras. Ekipa Suduve ostvarila je pobjedu od 2-0 i time učvrstila svoju poziciju na čevrtom mjestu tablice. Za domaćine cijeli susret je branio Ivan Kardum, a Andro Švrljuga nije ulazio u igru s klupe. Slavko Blagojević, Marin Matoš (Žalgiris) – Litva
Utakmica 26. kola prve litvanske lige između Jonave i Žalgirisa završila je rezultatom 0-4. Ovom visokom pobjedom Žalgiris se učvrstio na prvoj poziciji ljestvice te sada bježi čak osam bodova drugoplasiranoj momčadi. Marin Matoš odigrao je prvih 71. minuta susreta kada ga je zamijenio Slavko Blagojević. >> NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA <<

Branko Ivanković (Persepolis) – Iran
Momčad Persepolisa koju vodi hrvatski trener Branko Ivanković ostvarila je gostujuću pobjedu od 1:3 protiv Sepehana. Persepolis se nakon sedam kola prve iranske lige nalazi na drugoj poziciji s 15 osvojenih bodova. Dragan Skočić (Foolad) – Iran
Još jedan hrvatski trener, Dragan Skočić, imao je gostujuću utakmicu ovoga tjedna u iranskoj prvoj ligi. Njegov Foolad odigrao je utakmicu bez golova protiv posljednjeplasiranog Gostaresha pa je ostao na 12. mjestu sa sedam bodova. Marko Pajač, Ricardo Bagadur (Benevento) – Italija
Benevento je u petom kolu talijanke Serie B dočekao Pro Vercelli,a utakmica je završena bez pobjednika (1:1). U igri je od 55. minute bio i hrvatski veznjak Marko Pajač, dok je branič Ricardo Bagadur utakmicu odgledao s klupe. Bruno Petković (Trapani) – Italija
Momčadi Trapanija i Spezije odigrali su utakmicu bez pogodaka u petom kolu Serie B. Kod domaćih je zaigrao hrvatski napadač Bruno Petković koji je u igru ušao u 62. minuti, dok je kod gostiju Niko Datković utakmicu proveo na klupi. Vedran Jugović (Jeonnam Dragons) – Južna Koreja
Jeonnam Dragons je u utakmici 31. kola prve južnokorejske lige svladao Sangju Sangmu s minimalnih 1:0, a svih 90 minuta odigrao je hrvatski veznjak Vedran Jugović. Jeonnam se nakon 31. kola nalazi na petom mjestu tabele s 42 boda. Matej Jonjić (Incheon) – Južna Koreja
Momčad Incheona slavila je na gostovanju protiv Pohanga minimalnim rezultatom 0:1, a svih 90 minuta odigrao je i Matej Jonjić. Incheon se nakon 31. kola nalazi na pretposljednjem mjestu koje vodi u doigravanje za drugu ligu s 31 osvojenim bodom. Ivan Kovačec (Ulsan Hyundai) – Južna Koreja
Ulsan Hyundai svladao je Seongnam na svom terenu rezultatom 2:1, a minutažu je dobio i hrvatski veznjak Ivan Kovačec koji je u igru ušao u 61. minuti. Ulsan se nalazi na trećem mjestu prve lige Južne Koreje s 48 bodova. Darko Matić, Mislav Oršić (Changchun Yatai) – Kina
Momčad Changchun Yataia teško je poražena (4:0) ovoga vikenda protiv Tianjin Teda. Svih 90 minuta odigrao je hrvatski branič Darko Matić, dok je Mislav Oršić u igri bio do 57. minute. Yatai se nalazi na 15., pretposljednjem mjestu kineske Super Lige s 23 osvojena boda. Damir Kreilach (Union Berlin) – Njemačka
Momčad Union Berlina ovog je tjedna svladao ekipu Wurzburg Kickersa s minimalnih 0:1, a cijelu je utakmicu na terenu proveo veznjak Damir Kreilach,dok je Robert Punčec utakmicu odgledao s klupe. Union Berlin se nakon šest kola nalazi na trećem mjestu s 11 osvojenih bodova. Ivica Olić (1860 Munchen) – Njemačka
1860 Munchen remizirao je na gostovanju kod St.Paulia rezultatom 2:2, a svih 90 minuta odigrao je bivši hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić. Munchen se nakon šest kola druge Bundeslige nalazi na devetom mjestu s osam bodova. Zoran Mamić, Ivan Tomečak, Marin Tomasov (Al Nassr) – Saudijska Arabija
Momčad Al Nassra koju vodi hrvatski strateg Zoran Mamić poražena je na domaćem terenu protiv Al Khaleeja. U Mamićevoj ekipi do 62. minute u igri je bio Ivan Tomečak, a Marin Tomasov je odigrao cijelu utakmicu. Al Nassr se nakon četiri kola nalazi na petom mjestu sa šest osvojenih bodova. Niko Tokić, Miroslav Krištić (Balestier Khalsa), Nikola Rak (Warriors) – Singapur
Momčadi Balestier Khalse i Warriorsa remizirali su (1:1) u utakmici 21. kola singapurske prve lige. Hrvatski napadač Miroslav Krištić u igri je proveo 65 minuta, a Niko Tokić cijelu utakmicu. Kod gostiju je Nikola Rak također odigrao cijelu utakmicu. Zlatko Dalić (Al Ain) – UAE
Momčad Al Aina koju vodi naš Zlatko Dalić i u drugom kolu domaćeg prvenstva ostvarila je pobjedu, ovog puta rezultatom 5:2 protiv Emiratesa. Nakon dva kola Al Ain dijeli prvo mjesto ljestvice s Al Ahlijem koji također ima šest bodova. Jurica Buljat (Bunyodkor) – Uzbekistan
Hrvatski stoper Jurica Buljat odigrao je svih 90 minuta u remiju (0:0) njegova Bunyodkora na gostovanju kod Metalourga. Boundykor se nalazi na drugom mjestu druge skupine uzbekistanske lige nakon 21. kola.