Naši Vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 13. do 20. prosinca 2016. godine.

Period iza nas definitivno je obilježio “svjedok pokajnik” Luka Modrić, koji je sa svojim Real Madridom postao klupski svjetski prvak. Osim momčadske titule, Modrić je proglašen i drugim najboljim igračem turnira.

Prelijep pogodak zabio je Santini u Francuskoj, te stigao do 8. prvenstvenog pogotka u Ligue 1. Iz Francuske svakako valja izdvojiti odličnu obranu kaznenog udarca reprezentativnog vratara Danijela Subašića.

Iz manje popularnih liga izdvajamo dva pogotka Pere Pejića koji potvrđuje status aposlutne legende albanskog nogometa; s 11 postignutih pogodaka prvi je strijelac lige. Strijelac je u važnom susretu za Al Nasr bio i Marin Tomasov, kojem je to drugi pogodak u 1. saudijskoj ligi. Lijepo pogodak zabio je i Filip Krovinović u Portugalu čime je donio pobjedu svom Rio Aveu. Strijelac važnog pogotka bio je i bivši igrač Šibenika Hrvoje Spahija, koji je za pobjedu Voluntarija nad Clujom (2-1) poentirao u posljednoj minuti produžetka.

Od trenerskih izdanja izdvajamo kiks “profesora” Branka Ivankovića koji je porazom (1-0) u derbiju protiv trećeplasiranog Zob Ahana propustio priliku odvojiti se na vrhu iranske 1. lige. Pogodak Pahlevana svakako pogledajte – prelijep udarac s 30ak metara kojeg je hrvatski vratar Radošević nije uspio zaustaviti.

Uživajte u najdetaljnijem pregledu učinka hrvatskih igrača i trenera u inozemstvu.

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

>>TOP 5 <<

Duje Čop (Sporting Gijon) – Španjolska
Momčad Sportinga poražena je na domaćem terenu protiv Villareala u utakmici 16. kola španjolske La Lige rezultatom 1-3, a svih 90 minuta odigrao je i Duje Čop. Nakon 16 kola, Sporting ima 12 bodova i nalazi se na 18. poziciji.

Mateo Kovačić, Luka Modrić (Real Madrid) – Španjolska
Hrvatski dvojac u Real Madridu Kovačić i Modrić proteklog je tjedna sa španjolskim klubom osvojio još jedan trofej, trofej svjetskog klupskog prvaka. U polufinalnoj utakmici Real je svladao Club Americu rezultatom 0-2, uz svih 90 minuta Luke Modrića, te utakmicu na klupi Matea Kovačića. U finalu, madridski je tim postao svjetski prvak tako što je slavio rezultatom 4-2 protiv Kashime nakon produžetaka. Modrić je igrao do 106. minute, kada ga je zamijenio Kovačić, a Modrić je na kraju proglašen drugim najboljim igračem turnira.

,,,, by ReplayFootCom

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid), Marko Livaja (Las Palmas) – Španjolska
Atletico Madrid nalazi se u ne baš dobroj formi, ali su ovog vikenda rezultatom 1-0 uspjeli svladati uvijek neugodni Las Palmas. Svih 90 minuta u tom je slavlju odigrao hrvatski branič Šime Vrsaljko, dok je kod gostiju cijelu utakmicu odigrao Marko Livaja. Atletico se nakon 16 kola nalazi na šestoj, a Las Palmas na 10. poziciji.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Da bi ispunila sponzorske uvjete, Barcelona je prošlog tjedna u Dohi, u Kataru odigrala prijateljsku utakmicu protiv Al-Ahlija iz Saudijske Arabije. Katalonci su slavili rezultatom 3-5, a Rakitić se u igri zadržao do 61. minute. Za vikend je Barcelona s uvjerljivih 4-1 slavila u gradskom derbiju protiv Espanyola u utakmici 16. kola La Lige, a Ivan Rakitić utakmicu je odgledao s klupe.

Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) – Njemačka
Bayer Leverkusen iznenađujuće je poražen na svom terenu rezultatom 1-2 protiv Ingolstadta. Hrvatski branič Tin Jedvaj u igri se zadržao do 82. minute u svom ukupno desetom nastupu ove sezone. Nakon 16 kola ‘Apotekari’ drže tek 9. mjesto s 21 bodom.

Niko Kovač, Ante Rebić (Eintracht Frankfurt) – Njemačka
Nakon dva remija, momčad Eintracht Frankfurta za vikend je poražena na gostovanju kod Wolfsburga (1-0). Ante Rebić je u igri bio do 76. minute, a Frankfurt se usprkos tom porazu zadržao u samom vrhu Bundeslige.

Antonio-Mirko Čolak (Darmstadt) – Njemačka
Darmstadt je na svom terenu ovog vikenda poražen protiv prvaka Bayerna, a hrvatski napadač AntonioMirko Čolak u igri je ušao u 76. minuti. Darmstadt je s osam osvojenih bodova posljednja momčad Bundeslige.

Andrej Kramarić (Hoffenheim) – Njemačka
Hoffenheim je i nakon ovog vikenda ostao neporažen, protiv prilično teškog protivnika, Dortmunda, bilo je 2-2. Iako nemaju niti jedan poraz, Hoffenheimu je to bio čak deveti ovosezonski remi, a u ovom je naš Andrej Kramarić u igru ušao s klupe, u 58. minuti. Hoffenheim se trenutno nalazi na petoj poziciji.

Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska
Nakon dva kiksa, Liverpool se prošlog tjedna vratio na pobjednički kolosijek, bili su bolji na gostovanju kod Middlesbrougha, gdje su slavili rezultatom 0-3. Svih 90 minuta u toj je utakmici odigrao hrvatski stoper Dejan Lovren. U ponedjeljak je Liverpool svladao gradskog rivala Everton, pogotkom Manea u sudačkoj nadoknadi, a Lovren je još jednom odigrao cijelu utakmicu. Liverpool na drugom mjestu Premierlige ima šest bodova manje od Chelsea.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
I West Ham našeg Slavena Bilića vratio se na pobjedničke staze, proteklog su tjedna upisali dvije domaće pobjede od 1-0. U srijedu su ‘čekičari’ bili bolji od Burnleya, a za vikend od Hull Citya, a pogotke u obje utakmice zabio je Noble, jedan iz odbijanca nakon promašenog kaznenog udarca, a drugi izravno s bijele točke. Ovim pobjedama, West Ham je popravio stanje na tablici, s 19 bodova popeli su se na 13. poziciju.

Stipe Perica, Andrija Balić (Udinese) – Italija
Udinese je ovog vikenda rezultatom 2-0 svladao Crotone, a hrvatski dvojac Stipe Perica i Andrija Balić utakmicu su odgledali s klupe. S tri uzastopne pobjede Udinese se popeo na 11. poziciju s 24 boda.

Ivan Strinić, Marko Rog (Napoli) – Italija
U posljednje 3 utakmice 15 postignutih pogodaka. To je učinak momčadi Napolija koja je ovog vikenda s 5-3 pobijedila i Torino. Hrvatski dvojac u Napulju Ivan Strinić i Marko Rog, ovu su pobjedu odgledali s klupe. Napoli s 34 boda drži treću poziciju Serie A.

Ivan Jurić (Genoa), Josip Posavec (Palermo) – Italija
Momčad Genoe koju vodi naš strateg Ivan Jurić do posljednjih 20 minuta imala je prednost od 3-1 protiv Palerma, ali do kraja utakmice gosti su uspjeli preokrenuti i slaviti rezultatom 3-4. Svih 90 minuta na golu gostiju proveo je naš mladi Josip Posavec. Nakon 17 kola Genoa se nalazi na 12., a Palermo na 19. poziciji.

Milan Badelj, Nikola Kalinić, Hrvoje Milić (Fiorentina), Ivan Jurić (Genoa), Ivan Vargić (Lazio) – Italija
Sredinom prošlog tjedna, Fiorentina i Genoa nastavili su utakmicu koja je prekinuta nakon nešto više od 20 odigranih minuta, a pobjedu je na kraju odnijela Jurićeva Genoa s minimalnih 1-0. Za Fiorentinu je u igri do 53. minute bio Hrvoje Milić, kada ga je zamijenio Nikola Kalinić, a Milan Badelj je u igri bio do 88. minute.

U utakmici igranoj za vikend Lazio je na svom terenu s 3-1 svladao Fiorentinu, za koju je Nikola Kalinić ovog puta odigrao cijelu utakmicu, dok je istu Hrvoje Milić odgledao s klupe, a Milan Badelj propustio zbog kartona. Kod Lazia je na klupi cijelu utakmicu bio Ivan Vargić, koji i dalje čeka svoj debi.

Ivan Perišić, Marcelo Brozović (Inter) – Italija
U nedjeljnom popodnevu Inter je slavio na teškom gostovanju kod Sassuola (0-1) uz svih 90 odigranih minuta našeg dvojca Perišića i Brozovića. Nakon 17 kola, Inter zauzima sedmu poziciju.

Dario Župarić (Pescara) – Italija
Pescara je nastavila s lošim rezultatima, na svom je terenu poražena rezultatom 0-3 protiv Bologne, a hrvatski branič Dario Župarić utakmicu je odgledao s klupe. Roberta Murića nije bilo u kadru za ovu utakmicu.

Ante Budimir (Sampdoria) – Italija
Sampdoria je poražena drugi put zaredom, bolji je bio Chievo rezultatom 2-1, a naš napadač Ante Budimir treću je utakmicu zaredom proveo na klupi. Sampdoria se nakon 17 kola nalazi na 13. poziciji s 22 boda.

Mario Pašalić (Milan) – Italija
Remijem ovog vikenda protiv Atalante, Milan je dopustio Laziju i Napoliju da ih prestignu na tablici. Milan i Atalanta odigrali su utakmicu bez golova, a naš mladi veznjak Mario Pašalić, odigrao je cijelu utakmicu. Milan se s 33 boda nalazi na petoj poziciji, imaju bod manje od Napolija i Lazija.

Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus) – Italija
Juventus je na domaćem terenu svladao Romu u derbiju 17. kola Serie A s minimalnih 1-0. Hrvatski napadač Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu, dok se Marko Pjaca oporavio od ozljede, i utakmicu proveo na klupi.

Danijel Subašić (Monaco) – Francuska
Monaco je prošlog tjedna nastavio sjajan golgeterski niz, savladavši Rennes u utakmici osmine finala francuskog Kupa s čak 7-0. Svih 90 minuta odigrao je naš vratar Danijel Subašić, kao i u vikendnom derbiju, u kojem je Monaco poražen u prvenstvu nakon osam utakmica bez poraza, bolji je bio Lyon s 1-3. Monaco je igrao nešto više od poluvremena s igračem manje, a Subašić je 56. minuti obranio kazneni udarac Lacazetteu, uhvativši loptu u ruke.

??? by ReplayFootCom – obrana Subašića na 2:05

Ivan Santini (Caen) – Francuska
Caen je ovog vikenda s uvjerljivih 3-0 svladao momčad Metza, a hrvatski napadač Ivan Santini bio je strijelac drugog pogotka na utakmici, u 61. minuti prelijepo je pogodio s vrha šesnaesterca u desni kut gostujućeg vratara. To mu je već 8. prvenstveni pogodak, a Caen se nakon 18 kola nalazi na 16. poziciji.

,,, by football-highlights2 – pogodak Santinija na 1:25

Mateo Pavlović (Angers) – Francuska
Angers je ovog vikenda upisao četvrti poraz u posljednjih pet utakmica, bolji je bio Nantes rezultatom 0-2, a hrvatski stoper Mateo Pavlović utakmicu je odgledao s klupe. Angers je trenutno 15. momčad Ligue 1.

Filip Krovinović (Rio Ave) – Portugal
Momčad Rio Avea ostvarila je pobjedu od 2-1 protiv Nacionala ovog vikenda. Pobjedu je šestoplasiranoj momčadi portugalske Primeire donio bivši veznjak NK Zagreba Filip Krovinović prelijepim pogotkom, ukupno trećim u sezoni.

Branimir Kalaica (Benfica) – Portugal
Bivši mladi stoper Dinama Branimir Kalaica odigrao je svih 90 minuta u utakmici bez golova između drugih momčadi Benfice i Sportinga. Druga Benficina momčad nalazi se na šestoj poziciji s 28 osvojenih bodova.

Mario Tičinović (Lokeren) – Belgija
Lokeren je ostvario gostujuću pobjedu protiv posljednjeplasiranog Westerloa rezultatom 1-3. Hrvatski veznjak Mario Tičinović utakmicu je počeo od prve minute, a zadržao se do 69. minute.

Ivan Leko (St. Truiden) – Belgija
Ivan Leko
i njegov St.Truiden prošlog su se tjedna oprostili od belgijskog Kupa. Bolji od njih u četvrtfinalu je bio Waregem koji je slavio rezultatom 2-0. Za vikend je St.Truiden ostvario bitnu pobjedu protiv Genta od 2-0, čime su se popeli na 12. poziciju.

Antonio Milić (Oostende) – Belgija
Momčad Oostendea plasirala se u polufinale belgijskog Kupa pobjedom od 1-0 protiv Genta sredinom prošlog tjedna, uz svih 90 minuta Antonia Milića. Oostende je za vikend dočekao momčad Waregema, a rezultat je na kaju utakmice bio 1-1. Mladi hrvatski branič Antonio Milić još jednom je odigrao svih 90 minuta.

Igor Tudor (Karabukspor) – Turska
Turski Karabukspor kojeg vodi naš Igor Tudor nikako ne uspjeva pronaći pravu formu, a ovog je vikenda treći put u nizu ostao bez pobjede, remizirali su s Konyasporom (1-1). Nakon 15 kola Karabukspor drži desetu poziciju s 18 bodova.

Ante Kulušić (Genclerbirligi) – Turska
Turski prvoligaš Genclerbirligi ovog je vikenda s uvjerljivih 3-0 porazio Menemen Belediye u drugom stupnju turskog Kupa, a svih 90 minuta odigrao je hrvatski stoper Ante Kulušić. Genclerbirligi je u dvije utakmice Kupa ostvario dvije pobjede, a u trećoj utakmici dočekuje Amedspor.

Marin Leovac (PAOK) – Grčka
Nakon tri uzastopna poraza, PAOK je upisao drugu uzastopnu pobjedu, slavili su s visokih 0-5 na gostovanju kod Kerkyre. Hrvatski branič Marin Leovac u igri se zadržao do 62. minute.

Petar Filipović (Austria Beč) – Austrija
Bečka Austria ovog je vikenda sa sigurnih 2-0 svladala momčad Mattersburga, a svih 90 minuta odigrao je i hrvatski stoper Petar Filipović. Filipović je bio i strijelac drugog pogotka na utakmici, u 57. minuti.

Josip Radošević, Duje Čaleta-Car (Salzburg) – Austrija
Salzburg je ovog vikenda ostvario sigurnu pobjedu od 3-0 protiv Wolfsbergera. Hrvatski veznjak Josip Radošević u igri je bio do 76. minute, a stoper Duje ČaletaCar utakmicu je proveo na klupi. Salzburg se nalazi na drugoj poziciji s dva boda manje od prvoplasiranog Altacha.

Luka Marić, Antun Palić (Dinamo Bukurešt) – Rumunjska
Momčad Dinamo Bukurešta ostvarila je pobjedu (1-3) na teškom gostovanju kod Gaz Metana. Hrvatski ‘duo’ Marić i Palić odigrao je cijelu utakmicu, a Dinamo se popeo na petu poziciju s 32 boda. Dinamo je uspio zadržati petu poziciju i nakon poraza od 3-1 u narednom kolu, za vikend protiv Iasija. Palić u ovoj utkamici nije bio u konkurenciji, dok je Marić još jednom odigrao cijelu utakmicu.

Hrvoje Spahija (Voluntari), Tomislav Gomelt (Cluj) – Rumunjska
Momčad Voluntarija ostvarila je pobjedu od 2-1 protiv Cluja ovog vikenda, a do nje su stigli preokretom. Prvi gol postigli su u 86. minuti iz kaznenog udarca, a za pobjedu je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio hrvatski branič Hrvoje Spahija. Kod gostiju je Tomislav Gomelt u igru s klupe ušao u 65. minuti.

Antonio Jakoliš, Adnan Aganović (Steaua) – Rumunjska
Steaua iz Bukurešta prošlog se tjedna oprostila od rumunjskog Kupa, gdje ih je izbacio drugoligaš Mioveni nakon boljeg izvođenja penala. Hrvatski napadač Antonio Jakoliš u igru je ušao u 107. minuti, a Adnan Aganović utakmicu je odgledao s klupe.

Renato Kelić (CS U Craiova) – Rumunjska
Momčad Craiove plasirala se u četvrtfinale rumunjskog Kupa pobjedom od 0-2 protiv Dacie Uniree. Hrvatski stoper Renato Kelić odigrao je cijelu utakmicu.

Tomislav Gomelt (Cluj), Ante Šarić (Iasi) – Rumunjska
Cluj i Iasi prošlog su tjedna odmjerili snage u rumunjskom Kupu a pobjedu i plasman u četvrtfinale ostvario je Cluj koji je slavio rezultatom 2-0. Hrvatski veznjak Tomislav Gomelt u igru je s klupe ušao u 65. minuti, dok je branič gostiju Ante Šarić u igri bio do 55. minute.

Nenad Bjelica (Lech Poznan) – Poljska
Hrvatski strateg NenadBjelica nije uspio jako dobru polusezonu u poljskom Lechu okruniti pobjedom, remizirali su na gostovanju kod Cracovie 1-1 ovog vikenda. Nakon 20 kola Lech ima 32 boda i nalazi se na petom mjestu.

Ivan Runje (Jagiellonia) – Poljska
Momčad Jagiellonie kiksala je u borbi za prvo mjesto s Lechiom, ali su zbog bolje gol razlike ipak ostali na prvom mjestu. Pobjedu je ovog vikenda s njihovog terena odnio Plock (1-2), a hrvatski stoper Ivan Runje odigrao je cijelu utakmicu. Također, treba napomenuti da je Runje proglašen trećim najboljim stoperom prvog dijela poljske Ekstraklase.

Petar Brlek (Wisła Krakoacute;w) – Poljska
Wisła se od polusezone oprostila porazom (1-0) protiv posljednjeplasiranog Rucha. Hrvatski veznjak Petar Brlek odigrao je cijelu utakmicu.

Jozo Šimunović (Celtic) – Škotska
Prilično uspješan tjedan imao je i Celtic, koji je upisao dvije pobjede. Najprije su prošlog utorka s minimalnih 1-0 pobijedili momčad Hamiltona, a za vikend su rezultatom 2-1 svladali Dundee. I u jednoj i drugoj utakmici, svih 90 minuta odigrao je naš mladi stoper Jozo Šimunović.

Filip Jazvić (Hapoel Haifa) – Izrael
Hapoel Haifa u četvrtak je upisala treći poraz u nizu, bolji je u polufinalu kupa bio Hapeol Be’er Sheva rezultatom 2-1, a jedini pogodak za goste zabio je hrvatski napadač Filip Jazvić kojem je to drugi ovosezonski pogodak u svim natjecanjima. Hapoel Haifa za vikend je prekinula negativan niz poraza, pobjedom od 3-1 protiv Hapoel Ashkeleona, gdje je Jazvić odigrao 53 minute.

Karlo Bručić, Dražen Bagarić (Ironi Ashdod) – Izrael
Ironi Ashdod i dalje je u jako lošoj formi. Sredinom prošlog tjedna poraz od 1-0 protiv Ironi Kiryata distancirao ih je od izarelskog Toto Cupa. Hrvatski predstavnici Karlo Bručić i Dražen Bagarić odigrali su cijelu utakmicu. Bručić je odigrao cijelu utakmicu i za vikend kada je Ashdod remizirao (0-0) protiv istog protivnika u prvenstvu. Bagarić nije bio u zapisniku za ovu utakmicu.

Antonio Mršić (Bnei Yehuda) – Izrael
Niti Bnei Yehuda za koju nastupa naš Antonio Mršić ne niže dobre rezultate, a ovog su vikenda remizirali (1-1) protiv Bnei Sakhnina, a Mršić je u igri bio do 81. minute.

Filip Ozobić (Gabala) – Azerbajdžan
Gabala je nastavila svoju borbu za prvo mjesto azerbajdžanske prve lige, pobjedom od 2-1 protiv Kapaza. Zanimljivo je bilo to da su sva tri gola postignuta iz kaznenog udarca, a prvi je zabio hrvatski veznjak Filip Ozobić, koji se u igri zadržao do 56. minute. Gabala ima 31 bod na tablici, bod manje od prvoplasiranog Qarabaga.

Anton Maglica (Apollon) – Cipar
Bivši napadač Hajduka Anton Maglica nakon ozljede još nije ‘dohvatio’ formu koju je imao na početku ove sezone u dresu Apollona. Apollon je na gostovanju kod Arisa slavio rezultatom 1-4, a hrvatski napadač u igru je ušao u 65. minuti, nije se uspio upisati u strijelce.

Marin Oršulić (Omonia) – Cipar
Omonia i dalje drži priključak za prvoplasiranim ekipama, a ovog je vikenda s visokih 5-1 porazila Anagennisi. Hrvatski branič Marin Oršulić u igri se zadržao do 70. minute. Omonia se trenutno nalazi na petom mjestu s 31 osvojenim bodom.

Tomislav Bušić, Ivan Galić (Flamurtari Vloreuml;) – Albanija
Dobar je tjedan iza Flamurtarija. Sredinom prošlog tjedna dočekali su momčad Partizanija, a utakmica je završena rezultatom 1-1. Cijelu utakmicu za Flamurtari odigrali su branič Ivan Galić i napadač Tomislav Bušić. Galić i Bušić odigrali su cijelu utakmicu i za vikend kada je Flamurtari rezultatom 1-0 svladao Laccedil;i. Nakon 17 kola Flamurtari se nalazi na sedmoj poziciji sa 17 bodova.

Pero Pejić, Matija Dvorneković (Kukeuml;si) – Albanija
Momčad Kukeuml;sija sredinom je prošlog tjedna remizirala je (1-1) na gostovanju kod Korabija, a svih 90 minuta odigrali su hrvatski nogometaši Pero Pejić i Matija Dvorneković. Za vikend je Kukeuml;si ostvario važnu pobjedu od 2-0 protiv Skeuml;nderbeua a oba gola postigao je naš napadač Pero Pejić, koji je pogađao u 35. te u 44. (iz penala). Ove sezone, Pejić ima ukupno 11 golova i prvi je strijelac albanske lige.

Marko Radaš (Skeuml;nderbeu) – Albanija
Skeuml;nderbeu je prošlog tjedna svladao Tiranu rezultatom 2-0. Hrvatski branič Marko Radaš u igri se zadržao do 36. minute, kada je izašao iz igre zbog ozljede, zbog čega je propustio utakmicu protiv Kukeuml;sija.

Ivan Vujica, Mateo Poljak (Newcastle Jets) – Australija
Newcastle Jets prošlog je tjedna rezultatom 2-1 svladao Adelaide United čime se popeo na peto mjesto tablice. Svih 90 minuta u toj je pobjedi ugradio Ivan Vujica, dok je Mateo Poljak u igri bio do 81. minute.

Mario Babić (Tubize) – Belgija
Belgijski drugoligaš Tubize ostvario je visoku pobjedu od 3-0 protiv St.Gilloisea, a hrvatski veznjak Mario Babić u igri je proveo 80. minuta. Babić je u 35. minuti bio asistent kod drugog pogotka. Tubize se s 25 bodova nalazi na 4. mjestu.

Marin Jakoliš (Roeselare) – Belgija
Belgijski drugoligaš Roeselare nastavio je s dobrom formom i čvrsto drži prvo mjesto, a ovog su vikenda rezultatom 3-1 svladali Cercle Brugge. Hrvatski napadač Marin Jakoliš u igru je ušao s klupe u 74. minuti, a Tomislav Kiš nije bio u zapisniku kod gostiju.

Branko Ivanković, Božidar Radošević (Persepolis) – Iran
“Profesor”
je sa svojim Persepolisom propustio priliku pobjeći prvom pratitelju na vrhu ljestvice, Tractor Saziju koji je nekoliko sati prije poražen u 14. kolu Sepahana. Bolji od Ivankovićevog Persepolisa bio je trećeplasirani Zob Ahan, koji je na svom Folād Shahr stadionu slavio rezultatom 1-0 fantastičnim pogotkom Pahlevana s nekih 30ak metara.Cijeli susret na vratima vodeće momčadi iranskog prvenstva odradio je hrvatski vratar Božidar Radošević.Nakon 14 odigranih kola Persepolis je i dalje prvi na ljestvici s 29 osvojenih bodova, dva više od drugoplasiranog Tractor Sazija, i 5 više od trećeplasiranog Zob Ahana.

Dragan Skočić (Foolad) – Iran
Dragan Skočić
i njegov Foolad nastavili su borbu za prva mjesta u iranskom prvenstvu. Ovog vikenda Foolad je slavio s uvjerljivih 3-0 protiv Sanat Nafta, čime je stigao na peto mjesto s 22 boda.

Gabriel Debeljuh (Piacenza) – Italija
Talijanski trećeligaš Piacenza poražen je na gostovanju kod Prata rezultatom 1-0, a posljednjih 20 minuta na terenu je proveo i hrvatski napadač Gabriel Debeljuh. Piacenza se s 29 bodova nalazi na šestom mjestu nakon 19 kola.

Bruno Petković, Anton Krešić (Trapani) – Italija
Posljednji talijanski drugoligaš Trapani nastavio je s lošim rezultatima, ovog su vikenda s visokih 1-4 poraženi na svom terenu protiv Frosinonea. Hrvatski napadač Bruno Petković odigrao je cijelu utakmicu, a vratar Anton Krešić utakmicu proveo na klupi.

Marko Dugandžić (Ternana) – Italija
I Ternana, inače 19. momčad Serie B, nastavila je s prilično lošim rezultatima, a ovog vikenda na njihovom ih je terenu svladala Vicenza. Hrvatski napadač Marko Dugandžić odigrao je nešto više od 10 minuta na kraju utakmice.

Vedran Celjak (Alessandria) – Italija
Alessandria je u utakmici 19. kola treće talijanske lige odigrala utakmicu bez golova na gostovanju kod Pontedere, hrvatski se branič Vedran Celjak u igri zadržao do 75. minute. Alessandria je s 39 bodova i dalje prvoplasirana trećeligaška momčad (osam bodova više od Cremonesea).

Marko Pajač (Benevento) – Italija
Benevento i Ascoli remizirali (0-0) su u utakmici 19. kola treće talijanske lige,a posljednjih nešto više od pet minuta odigrao je i hrvatski veznjak Marko Pajač. Branič Ricardo Bagadur nije bio u kadru za ovu utakmicu.

Jurica Grgec (Maccabi Shaarayim) – Izrael
Izraelski drugoligaš Maccabi Shaarayim slavio je s uvjerljivih 0-4 na gostovanju kod Hapoel Bnei Loda, a svih 90 minuta odigrao je hrvatski veznjak Jurica Grgec. Maccabi Shaarayim posljednja je momčad druge izraelske lige s 12 bodova u 15 odigranih kola.

Branko Vrgoč (Maccabi Netanya) – Izrael
Maccabi Netanya vodi borbu za ulazak u prvu izraelsku ligu, a ovog su vikenda slavili s minimalnih 1-0 protiv Hapoel Rishon Leziona, a hrvatski branič Branko Vrgoč odigrao je cijelu utakmicu. Maccabi Netanya se nalazi na trećem mjestu, s tri boda manje od prvoplasiranog Hapoel Acrea.

Robert Punčec, Damir Kreilach (Union Berlin), Damjan Đoković, Ante Vukušić (Furth) – Njemačka
Union Berlin i Greuther Furth ovog su vikenda podijelili bodove (1-1) u utakmici 17. kola 2. Bundeslige. Od hrvatskih predstavnika u domaćoj je momčadi svih 90 minuta odigrao branič Robert Punčec te veznjak Damir Kreilach, dok je kod gostiju Damjan Đoković u igri bio do 74. minute. Ante Vukušić nije bio u kadru za ovu utakmicu.

Adam Sušac (Aue) – Njemačka
Hrvatski stoper Adam Sušac ovog je vikenda odigrao svih 90 minuta u remijue njegova Aue-a protiv Dusseldorfa (0-0). Aue nakon 17 kola ima 13 bodova i nalazi se na tek 17. mjestu.

Marin Tomasov, Ivan Tomečak, Zoran Mamić (Al Nassr) – Saudijska Arabija
Momčad Al Nassra koju vodi Zoran Mamić remizirao je (1-1) ovog vikenda protiv Al-Hilala,a jedini gol za Mamićevu momčad zabio je hrvatski veznjak Marin Tomasov koji se u igri zadržao do 87. minute. Ivan Tomečak odigrao je cijelu utakmicu. Al Nassr nakon 13 kola ima 26 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Tomislav Ivković (Al Faisaly) – Saudijska Arabija
I drugi hrvatski trener u Saudijskoj Arabiji Tomislav Ivković remizirao je u 13. kolu Premier lige. Al Faisaly odigrao je 0-0 na gostovanju kod Al Batina. Ivković još nije uspio upisati pobjedu na klupi Al Faisalya, nalazi se na 12. poziciji.

Andrija Vuković, Tomislav Glumac (Balikesirspor) – Turska
Turski drugoligaš Balikesirspor ovog je vikenda remizirao s Maniasporom, bilo je 1-1, a svih 90 minuta na golu gostiju proveo je iskusni hrvatski vratar Andrija Vuković, dok je obranom dirigirao naš Tomislav Glumac. Nakon 15 kola Balikesirspor ima 21 bod i nalazi se na sedmoj poziciji.

Vjekoslav Tomić (Şanlıurfaspor) – Turska
Drugoligaš iz Turske Şanlıurfaspor ostvario je treću pobjedu u trećem stupnju turskog Kupa, bili su bolji od Gaziantepspora kojeg su svladali s čak 0-3. Svih 90 minuta na golu gostiju proveo je Vjekoslav Tomić.

Zlatko Dalić (Al-Ain) – UAE
Zlatko Dalić
i njegov Al-Ain ostvarili su prošlog tjedna pobjedu od 1-2 u 7. kolu Kupa protiv Dibba Al Fujairaha. Za vikend je Al-Ain s visokih 3-0 slavio protiv Al Sharjaha u utakmici 12. kola UEA Lige. Al-Ain na drugoj poziciji ima dvije utakmice manje i tri boda manje od prvoplasirane Al-Jazire.