Naši vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 01. do 10. siječnja 2017. godine.

Dosta europskih liga još uvijek “miruje”, pa su najzastupljenije zvijezde ovotjednog izdanja rubrike talijanski drugoligaši i trećeligaši. Tu su nam i hrvatski “izraelci” , “ciprani” i “maltežani”. Hrvatski strateg Vinko Begović sa svojim Mes Kermanom završio je sezonu u 2. iranskoj ligi na 8. mjestu. Prve trenerske obveze nakon dužeg vremena imao je i Igor Štimac u Katru, a do prve pobjede sa svojimAl Faisalyjem stigao je Tomislav Ivković.

S igračke strane, Strinić je bio asistent za važnu pobjedu Napolija, Santini strijelac u utakmici francuskog kupa, a pogodak je zabio i Anton Maglica na Cipru. Asistencije su upisali Modrić i, iznenađujuće, Dejan Lovren. A period obrađen u ovotjednom izdanju definitivno je obilježio Ivan Perišić koji je s dva pogotka donio pobjedu Interu u Udinama.

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

>>TOP 5 <<

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) – Španjolska
Atletico Madrid sredinom je prošlog tjedna ostvario pobjedu u prvoj utakmici 1/8 finala španjolskog Kupa Kralja na gostovanju kod Las Palmasa rezultatom 0-2. Hrvatski branič Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu. Atletico je za vikend u La Ligi istim rezultatom porazio Eibar, a Šime Vrsaljko počeo je utakmicu od prve minute, a zamijenjen je na poluvremenu.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Momčad Barcelone poražena je u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa Kralja rezultatom 2-1 protiv Athletic Bilbaoa na San Mamesu. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić u igri je proveo 71 minutu.

Luka Modrić (Real Madrid) – Španjolska
Iza prvoplasirane momčadi španjolskog prvenstva je prilično uspješan tjedan. Najprije su prošle srijede na svom terenu rezultatom 3-0 svladali Sevillu u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa, a za vikend su s uvjerljivih 5-0 svladali Granadu. Luka Modrić u obje je utakmice ugradio svih 90 minuta, u utakmici protiv Seville izborio je kazneni udarac, koji doduše nije postojao, a u vikendnoj utakmici protiv Granade upisao je asistenciju za četvrti pogodak. Real se inače nalazi na 39 utakmica bez poraza, čime je izjednačio prošlosezonski rekord Barcelone, a ovog tjedna igraju dvije utakmice protiv Seville. Najprije uzvrat Kupa, a onda i prvenstvena utakmica u nedjelju.

Marko Livaja (Las Palmas) , Duje Čop (Sporting Gijon) – Španjolska
Las Palmas je ovog vikenda s minimalnih 1-0 slavio nad Sporting Gijonom u utakmici 17. kola La Lige. Hrvatski napadač Marko Livaja za domaće je u igru ušao u 89. minuti, dok je kod gostiju Duje Čop u igri bio do 60. minute. Las Palmas se s 24 boda nalazi na osmoj poziciji, a Sporting s 12 na 18.

Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska
Nakon što je na Staru godinu momčad Liverpoola pobijedila izravnog konkurenta za vrh tablice, Manchester City, već nakon dva dana poništili su taj uspjeh remijem sa Sunderlandom. Na gostujućem stadionu Svjetlosti Jermaine Defoe postigao je dva pogotka iz jedanaesterca i time postavio konačnih 2-2. Dejan Lovren imao je punu minutažu na oba susreta, te je upisao asistenciju kod prvog pogotka u Sunderlandu. Ovim rezultatom Redsi su ostali na drugom mjestu tablice, pet bodova iza vodećeg Chelsea.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Jednako naporan tjedan imala je momčad Slavena Bilića, koja je u razmaku od tjedan dana upisala tri poraza. Nakon minimalnog poraza od 1-0 protiv Leicestera, na domaćem terenu poraženi su od Manchester Uniteda rezultatom 0-2. Tjedan su zaključili ispadanjem iz FA kupa, izgubivši od Manchester Citya s visokih 0-5. Teški dani su ispred Bilića, koji se nakon tri uzastopne pobjede vratio na gubitničke staze.

Stipe Perica (Udinese), Ivan Perišić, Marcelo Brozović (Inter) – Italija
Inter je u Udinama ostvario gostujuću pobjedu od 1-2. Piolieva momčad do pobjede je stigla preokretom, a oba pogotka postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je pogađao u 45. te u 87. minuti. Perišić je igru napustio u 90. minuti, Brozović je odigrao cijelu utakmicu, a kod domaćih je u igru u 72. minuti ušao Stipe Perica. Inter se nakon 19 kola nalazi na sedmoj poziciji s 33 boda,a Udinese je 10.

ud by ReplayFootCom

Josip Posavec (Palermo) – Italija
Momčad Palerma odigrala je još jednu solidnu utakmicu, bila bolja od svog ovovikednog protivnika Empolija, ali je svejedno poražena rezultatom 1-0. Hrvatski vratar Josip Posavec svih je 90 minuta proveo među vratnicama Palerma. Palermo nakon 19 kola ima 10 bodova i nalazi se na 18. poziciji.

Ivan Jurić (Genoa) – Italija
Genoa
koju vodi naš Ivan Jurić odigrala je prvu utakmicu nakon prodaje svoja dva važna igrača, poražena je na svom terenu s minimalnih 0-1 protiv Rome. Nakon 19 kola Genoa ima 23 boda i nalazi se na 12. poziciji.

Genoa vs Roma 0-1 Serie A 08/01/2017 by xtremevol

Mario Pašalić (Milan) – Italija
Nakon dva kiksa Milan je na svom terenu ovog vikenda svladao momčad Cagliarija rezultatom 1-0. Mladi hrvatski veznjak Mario Pašalić utakmicu je počeo od prve minute, a zamijenjen je u 79. minuti. Milan se s 36 bodova nalazi na petoj poziciji.

Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus) – Italija
Momčad Juventusa oborila je rekord, 26 ligaških pobjeda u nizu na svom terenu, ovog su vikenda s 3-0 bili bolji od Bologne. Hrvatski napadač Mario Mandžukić u igru je ušao u 79. minuti, dok je Marko Pjaca koji se oporavio od ozljede utakmicu proveo na klupi.

Ivan Strinić, Marko Rog (Napoli), Ante Budimir (Sampdoria) – Italija
Momčad Napolija u posljednjih je 15-ak minuta stigla do preokreta i pobjede (2-1) protiv Sampdorie. Hrvatski branič Ivan Strinić u igri je proveo cijelu utakmicu, a bio je asistent zapobjedničkipogodaku 95. minuti. Marko Rog kod domaćih, te Ante Budimir kod gostiju utakmicu su proveli na klupi. Napoli se s 38 bodova nalazi na trećoj poziciji Serie A, a Sampdoria s 23 boda na 13. poziciji.

All Goals highlights – Napoli 2-1 Sampdoria… by Egidio-

Ivan Santini (Caen) – Francuska
Momčad Caena plasirala se u 1/16 finala francuskog Kupa, pobjedom od 0-3 Sainte-Genevievea. Hrvatski napadač Ivan Santini u igri je bio do 63. minute, a pet minuta ranije postavio je konačan rezultat pogotkom s bijele točke.

Filip Krovinović (Rio Ave) – Portugal
U prvom kolu portugalskog Liga kupa momčad Rio Ave pobijedila je Sporting Bragu rezultatom 1-2. Filip Krovinović ušao je u igru u 80. minuti. U drugom kolu bolja je bila momčad Maritima, pobjedivši ih s minimalnih 1-0. I na ovom susretu Krovinović je dobio priliku posljednjih nekoliko minuta, ušavši u igru u 83. minuti.

Marin Leovac (PAOK) – Grčka
Marin Leovac
odigrao je punih 180 minuta u dva prvenstvena susreta svoga kluba. Prvo je PAOK slavio na gostovanju kod Levadiakosa rezultatom 0-1, da bi potom na domaćem terenu s istim rezultatom izgubio od Giannine. Nakon 14. odigranih kola Paok se nalazi na slabašnom 14. mjestu.

Jozo Šimunović (Celtic) – Škotska
Celtic je pretprošlog tjedna u ‘Old Firm’ derbiju preokretom slavio rezultatom 1-2. Hrvatski stoper Jozo Šimunović odigrao je svih 90 minuta, kao i tri dana kasnije kada je Celtic na svom terenu rezultatom 2-0 svladao Ross City. Celtic čvrsto drži prvo mjesto, u 20 kola slavili su čak 19 puta, uz jedan remi, imaju čak 19 bodova prednosti nad drugoplasiranim Glasgow Rangersom.

Dražen Bagarić, Karlo Bručić (Ironi Ashdod), Mirko Oremuš (Hapoel Ashkelon) – Izrael
Prvenstveni susret između Ironi Ashdoda i Hapoel Ashkelona završio je minimalnom pobjedom domaćina 1-0. Karlo Bručić odigrao je cijeli susret, dok je Dražen Bagarić ušao u igru u 78. minuti. Kod gostiju cijeli susret je odigrao Mirko Oremuš.

U kupu momčad Ashdoda prošla je u sljedeće kolo, eliminiravši u produžecima momčad Hapoel Iksala rezultatom 1-3. Bručić je imao punu minutažu, dok je Bagarić napustio igru u 55. minuti. Na oba susreta Nino Galović nije bio ni na klupi za pričuve. Oremuš je u kupu igrao do 80. minute, u pobjedi 5-2 svog kluba nad Maccabi Kabilio Jaffom.

Antonio Mršić (Bnei Yehuda) – Izrael
Susret 16. kola prve izraelske lige između Maccabi Haife i Bnei Yehude završio je neriješenim rezultatom 1-1. Antonio Mršić odigrao je cijeli susret za gostujuću momčad.

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca momčad Bnei Yehude plasirala se u sljedeće kolo kupa, eliminiravši Hapoel Acru nakon rezultata 3-3. Mršić je zaigrao od prve minute te postigao prvi pogodak na susretu. Dinko Trebotić nije bio ni u zapisniku na oba susreta.

Dario Krešić, Marin Oršulić (Omonia) – Cipar
Petoplasirana Omonia uspješno je startala u novoj godini, pobjedivši Achnas rezultatom 3-2. Susret je preokrenuo bivši igrač Blackburna, Matt Derbyshire, postigavši tri pogotka u razmaku od 71. do 75. minute. Marin Oršulić odigrao je cijeli susret za domaći sastav. U sljedećem prvenstvenom kolu Omonia je nastavila pobjednički niz, savladavši Karmiotissu rezultatom 0-1. Osim Oršulića, punu minutažu imao je i vratar Dario Krešić.

Ivan Ćurjurić (Nea Salamis) – Cipar
Momčad Nea Salamis novu godinu je započela s dvije pobjede u prvenstvu. Prvo je na gostovanju kod Arisa pobijedila rezultatom 1-2, da bi potom na domaćem terenu porazila Zakakiou s 2-0. Ivan Ćurjurić oba je susreta započeo od prve minute, u prvom je igrao do 80. minute, a na drugom je susretu imao punu minutažu.

Anton Maglica (Apollon) – Cipar
Nakon što je 2016. godinu zaključio s četiri pogotka, na startu 2017. Anton Maglica upisao se u strijelce. Na gostovanju svog Apollona kod AEK Larnace, postigao je drugi zgoditak u pobjedi 1-3. Ovom pobjedom Apollon se popeo na četvrto mjesto tablice, šest bodova iza vodećeg APOELa.

Karlo Kešinović (St. Andrews) – Malta
Susret 17. kola Premier lige između St. Andrewsa i Moste završio je neriješenim rezultatom 1-1. Karlo Kešinović odigrao je cijeli susret za domaćine.

Mislav Anđelković (Birkirkara) – Malta
Zaostali susret 16. kola protiv Moste odigrala je momčad Birkirkare u novoj godini, i pobijedila rezultatom 0-2. Četiri dana nakon istim rezultatom ali na domaćem terenu pobijedili su momčad Pembrokea. Mislav Anđelković imao je punu minutažu na oba susreta.

Mateo Poljak, Ivan Vujica (Newcastle Jets) – Australija
U razmaku od šest dana momčad Newcastle Jetsa odigrala je dva prvenstvena susreta u novoj godini. Prvo su na gostovanju kod Melbourne Victorya izgubili rezultatom 4-2, da bi potom na još jednom gostovanju pobijedili Brisbane Roar rezultatom 2-3. Mateo Poljak igrao je od prve minute na oba susreta, dok je Ivan Vujica zaigrao samo na prvoj utakmici.

Mario Babić (Tubize), Tomislav Kiš (Cercle Brugge) – Belgija
Susret sedmoplasiranog Cercle Bruggea i četvrtog Tubizea završio je pobjedom domaćina 2-1. Do 66. minute za domaćine je igrao Tomislav Kiš, dok je kod gostiju Mario Babić zaradio javnu opomenu te je zamijenjen u 70. minuti susreta.

Marin Jakoliš (Roeselare) – Belgija
Utakmica između Antwerpa i Roeselarea završila je pobjedom domaćina 1-0. Marin Jakoliš ušao je u igru u 64. minuti za gostujuću momčad. Ovim porazom momčad Roeselarea ostala je na drugom mjestu tablice.

Vinko Begović (Mes Kerman) – Iran
Momčad koju vodi Vinko Begović, Mes Kerman, u posljednjem je kolu pobijedila je na gostovanju kod Fajr Sepasija rezultatom 0-2. Ovom pobjedom Begovićevi izabranici zauzeliosmo mjesto 2. iranske lige.

Luka Bogdan (Vicenza), Niko Datković (Spezia) – Italija
Spezia i Vicenza su odigrale utakmicu bez golova u 21. kolu Serie B. Hrvatski braniči su utakmicu odgledali s klupe, Bogdan kod Vicenze, a Datković kod Spezije.

Bruno Petković, Anton Krašić (Trapani) – Italija
Momčadi Trapanija i Brescie također su odigrali utakmicu bez golova. Kod Trapanija je svih 90 minuta na golu domaćih proveo Anton Krešić, dok je napadač Bruno Petković igru napustio u 71. minuti.

Marko Dugandžić (Ternana) – Italija
Pretposljednja momčad talijanske Serie B Ternana upisala je treći uzastopni ligaški poraz. Na svom terenu, Ternana je poražena (0-1) protiv Ascolija, a hrvatski veznjak Marko Dugandžić u igru je ušao u 87. minuti.

Marko Pajač (Benevento) – Italija
Trećeplasirana momčad Serie B Benevento je na svom terenu slavila protiv Pise rezultatom 1-0. Hrvatski veznjak Marko Pajač u igri je proveo 69 minuta. Benevento na trećoj poziciji ima 36 bodova.

Vedran Celjak (Alessandria) – Italija
Momčad Alessandrie poražena je prvi put ove sezone, bolji je bio Livorno rezultatom 2-1. Hrvatski branič Vedran Celjak odigrao je svih 90 minuta za Alessandriu, koja nakon 21 kola ima 50 osvojenih bodova.

Gabriel Debeljuh (Piacenza) – Italija
Treći put u nizu, Piacenza je ostala bez pobjede, bodove su podijelili (1-1) protiv Lupo Rome. Hrvatski napadač Gabriel Debeljuh u igri je proveo 82 minute. Piacenza se nakon 21 kola nalazi na devetoj poziciji s 30 bodova.

Jurica Grgec (Maccabi Shaarayim) – Izrael
U osmom kolu State kupa momčad Maccabi Shaarayima ispala je od Bnei Sakhnina rezultatom 1-2. Jurica Grgec odigrao je cijeli susret za domaćine.

Branko Vrgoč (Maccabi Netanya) – Izrael
Vodeći klub druge izraelske lige, Maccabi Netanya upisao je prvenstvenu pobjedu 0-2 na gostovanju kod drugoplasiranog Hapoel Acre. Četiri dana nakon ispali su u kupu, izgubivši u produžecima od Hapoel Rishon Lezina rezultatom 1-2. Branko Vrgoč imao je punu minutažu u oba susreta.

Igor Štimac (Al Shahaniya) – Katar
Nakon pauze od šest mjeseci bez kluba, Igor Štimac pronašao je novi angažman u Katru. Njegov novi klub je Al Shahaniya, s kojim je do sada upisao poraz i remi u prvenstvu. Prvo je na domaćem terenu poražen od Al Rayyana rezultatom 0-1, da bi potom na gostovanju kod Al Muaidara odigrao 1-1.

Trenutno se njegov klub nalazi u zoni ispadanja, tri boda iznad posljednjeplasirane momčadi.

Mario Bilen (Auckland City) – Novi Zeland
Susret desetog kola Premiershipa između Team Wellingtona i Auckland Citya završio je pobjedom gostiju 1-3. Mario Bilen odigrao je cijeli susret za gostujući sastav te zaradio javnu opomenu. Ovom pobjedom Auckland je skočio na vrh tablice.

Silvio Rodić (Eastern Suburbs) – Novi Zeland
Trećeplasirani Eastern Suburbs u desetom je kolu remizirao s Wellington Phoenixom rezultatom 1-1. Silvio Rodić čuvao je vrata svog novog kluba, u koji je pristigao iz Poljske.

Zoran Mamić, Ivan Tomečak, Marin Tomasov (Al Nassr) – Saudijska Arabija
Al Nassr kojeg vodi Zoran Mamić ostvario je domaću pobjedu od 2-0 protiv Al-Ettifaqa u utakmici 15. kola Premier lige. Za Mamićevu momčad svih 90 minuta odigrao je hrvati veznjak Ivan Tomečak, a Marin Tomasov nije bio u zapisniku. Al Nassr se s 32 boda nalazi na trećoj poziciji.

Tomislav Ivković (Al Faisaly) – Saudijska Arabija
Hrvatski strateg Tomislav Ivković ostvario je prvu pobjedu u Saudijskoj Arabiji na klupi Al Faisalya. Ivkovićeva momčad bila je bolja od Al Quadisiye rezultatom 3-2. Al Faisaly se nakon 15 kola s 14 bodova nalazi na devetoj poziciji.

Vjekoslav Tomić (Şanlıurfaspor) – Turska
Turski drugoligaš Şanlıurfaspor poražen je na svom terenu s visokih 0-3 protiv Osmanlispora u utakmici turskog kupa. Na golu domaće momčadi svih 90 minuta proveo je Vjekoslav Tomić.

Ante Kulušić (Genclerbirligi) – Turska
Genclerbirligi je bio prilično uvjerljiv u utakmici turskog Kupa protiv Ameda. Rezultat je bio 6-0, a hrvatski branič Ante Kulušić odigrao je cijelu utakmicu.

Zlatko Dalić (Al-Ain) – Ujedinjeni Arapski Emirati
Prvenstveni susret između Al-Aina i Al-Ahli Dubaia završio je neriješenim rezultatom 1-1. Ovim rezultatom momčad Zlatka Dalića pala je na treće mjesto tablice. Novu godinu Dalićevi izabranici započeli su porazom, ispavši u četvrtfinalu Presidents kupa od Al Nasra rezultatom 0-1.