NAŠI VANI: Zrinjski obranio titulu prvaka BiH, Perišić među 5 najboljih asistenata Premier lige, Dangubić najbolji strijelac u Litvi

Još je jedan bogati nogometni vikend iza nas pa je vrijeme za pregled nastupa hrvatskih internacionalaca diljem Europe.

ENGLESKA

U porazu Tottenhama od 4:3 protiv Liverpoola, Ivan Perišić je bio asistent kod prvog pogotka gostiju te je trenutno peti najbolji asistent Premier lige s 8 asistencija na svom kontu. Uz asistenciju, prije koje je slomio kičmu Virgilu Van Dijku, imao je i 5 otklonjenih opasnosti, 4 oduzete lopte, 2 presijecanja i 6/12 osvojenih duela na tlu.

ŠPANJOLSKA

Ante Budimir je odigrao posljednjih pola sata u domaćem porazu Osasune od 2:0 protiv Real Sociedada te se istaknuo s 3/3 uspješna driblinga i 9/10 osvojenih duela.

Ivo Grbić je bio između stativa Atletico Madrida u gostujućoj pobjedi od 5:2 protiv Valladolida te je upisao 4 obrane.

NJEMAČKA

Dion Drena Beljo je igrao do 92. minute za Augsburg u remiju od 1:1 protiv Eintrachta, a za to vrijeme je otklonio 3 opasnosti i osvojio 7/11 zračnih duela.

Joško Gvardiol je igrao do 60. minute u minimalnoj pobjedi Leipziga od 1:0 protiv Hoffenheima te je imao jedno ključno dodavanje, jedan uspješan dribling, 3/6 osvojenih duela i 4/4 precizne duge lopte. S druge strane terena je bio Andrej Kramarić koji je odigrao cijelu utakmicu tijekom koje je ubilježio 2/3 uspješna driblinga, osvojio 3/6 duela i precizno uputio sve četiri duge lopte.

Josip Juranović je odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju bez pogodaka između Union Berlina i Bayer Leverkusena te je susret zaključio s 2 ključna dodavanja, 3 otklonjene opasnosti, 3 uspješna centaršuta i 3/6 osvojenih duela.

Filip Uremović je odigrao cijelu utakmicu za Herthu u gostujućem porazu od 2:0 protiv novih lidera Bundeslige – Bayerna. Uremović je imao samo 22 dodira s loptom i 8 otklonjenih opasnosti.

Borna Sosa je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Stuttgarta od 2:1 protiv Borussije Mönchengladbach te je imao čak 7 ključnih dodavanja uključujući i 5 uspješnih centaršuteva. Prema portalu SofaScore, zauzeo je mjesto u najboljih 11 kola.

Team of the Week provided by Sofascore

ITALIJA

U domaćem porazu Torina od 2:1 protiv Atalante, Nikola Vlašić je odigrao drugih 45 minuta tijekom kojih je imao jedan uspješan dribling i 2/6 osvojenih duela, dok je Mario Pašalić za Atalantu igrao do 53. minute bez značajnijeg doprinosa.

Marcelo Brozović je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Intera od 3:1 protiv Lazia te ju je obilježio s 3/3 uspješna driblinga, 6 oduzetih lopti i 12/15 osvojenih duela.

Martin Erlić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Sassuola od 2:1 protiv Empolija, a susret je završio s 4/6 osvojenih duela, 4/4 precizne duge lopte i 6 otklonjenih opasnosti.

Domagoj Bradarić je odigrao 68 minuta za Salernitanu u remiju od 1:1 na gostovanju kod Napolija čime su odgodili njihovu proslavu titule prvaka Italije. Bradarić je otklonio 3 opasnosti i precizno uputio 2/4 duge lopte.

Nikola Moro je odigrao 81 minutu za Bolognu u domaćem remiju od 1:1 protiv Juventusa te je oduzeo 3 lopte, otklonio 4 opasnosti, imao jedno ključno dodavanje i osvojio 5/7 duela.

FRANCUSKA

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Lyona od 2:1 protiv Strasbourga. Bivši hrvatski reprezentativac je imao po jedan blokiran udarac, presijecanje i oduzetu loptu, dok je otklonio 5 opasnosti kraj gola i osvojio 8/10 duela.

Lovro Majer je ušao u igru u 55. minuti za Rennes u pobjedi od 4:2 protiv Angersa, a do kraja susreta je imao jedan uspješan centaršut, jedan uspješan dribling i 3/4 precizne duge lopte, dok je osvojio samo jedan od 4 duela u kojima je sudjelovao.

PORTUGAL

Renato Pantalon je igrao sve do 96. minute za Rio Ave u minimalnoj pobjedi od 1:0 protiv Arouce, a susret je završio s crvenim kartonom. Do tog trenutka je otklonio 4 opasnosti, osvojio 2/4 duela te je precizno uputio 2/6 dugih lopti. Sa suprotne strane je bio Nino Galović koji je imao jedno presijecanje, dva blokirana udarca, dvije oduzete lopte, 4 otklonjene opasnosti, 3/5 osvojenih duela i 2/5 preciznih dugih lopti.

Petar Musa je odigrao posljednjih 20 minuta u gostujućoj pobjedi Benfice od 2:0 protiv Gil Vicentea te je za to vrijeme osvojio oba zračna duela u kojima je sudjelovao, dok je pogodio i okvir gola.

Fabijan Buntić je bio između vratnica Vizele u domaćem porazu od 2:1 protiv Pacos de Ferreire te je ogled završio s dvije obrane.

BELGIJA

Stipe Perica je odigrao posljednjih 25 minuta za Standard u gostujućem remiju bez pogodaka protiv Cercle Bruggea te je ostao bez značajnijeg učinka.

ŠKOTSKA

Borna Barišić je igrao do 74. minute u porazu Rangersa od 1:0 u kupu od Celtica.

AUSTRIJA

Jan Jurčec je odigrao posljednjih pola sata za Altach u domaćem porazu od 2:0 protiv Wolfsbergera te je u tom razdoblju osvojio 4/5 duela u kojima je sudjelovao te je oduzeo dvije lopte.

U remiju Rieda i Austrije Lustenau od 4:4, za domaću momčad su od prve minute nastupili Tin Plavotić i Roko Jurišić, dok je s klupe ušao i Leo Mikić. Plavotić je imao čak 8 presijecanja i 3 oduzete lopte uz 6/11 osvojenih duela, Jurišić je osvojio 4/8 duela na tlu uz dvije otklonjene opasnosti i dvije oduzete lopte, dok je Mikić za 13 minuta na terenu imao dvije oduzete lopte.

Marin Ljubičić je za LASK u velikoj pobjedi od 4:0 protiv Austrije Klagenfurt odigrao 67 minuta tijekom kojih je imao 2 ključna dodavanja i 4/5 osvojenih duela te je nastavio niz od 5 utakmica bez pogotka.

TURSKA

Nogometaši Umraniyespora su poraženi rezultatom 1:0 na gostovanju kod Alanyaspora, a svih 90 minuta u redovima poraženih je odigrao Tomislav Glumac, dok je Antonio Mršić iz igre izašao na poluvremenu. Glumac se istaknuo s 9/11 preciznih dugih lopti, a osvojio je i 4/9 duela, dok je Mršić upisao jedno ključno dodavanje.

ŠVICARSKA

Matej Maglica je odigrao svih 90 minuta za St. Gallen u gostujućem remiju od 1:1 protiv Servettea te se izborio za mjesto u idealnih 11 kola nakon što je susret okončao s 3 blokirana udarca, 8/11 osvojenih duela i čak 12 otklonjenih opasnosti.

UKRAJINA

Nogometaši PFC Lviva su poraženi s 3:2 protiv Veresa na otvaranju 23. kola ukrajinske Premier lige, a prva dva pogotka od dolaska u Ukrajinu je u dresu poraženih postigao Ivijan Svržnjak.

Neven Đurasek je odigrao prvih 45 minuta u pobjedi Shakhtara od 3:1 na gostovanju kod Kolosa.

ČEŠKA

Robert Mišković je igrao do 66. minute u gostujućoj pobjedi Ostrave od 4:1 protiv Sigme Olomouc.

DANSKA

Matej Delač je bio između vratnica Horsensa u remiju od 2:2 protiv Odensea te je upisao dvije obrane.

GRČKA

Domagoj Vida je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju bez pogodaka u derbiju kola između njegovog AEK-a i Panathinaikosa te je presjekao dva dodavanja i otklonio 4 opasnosti kraj svog gola.

Dominik Kotarski je upisao 5 obrana na vratima PAOK-a u pobjedi od 3:2 protiv Arisa.

IZRAEL

Ante Puljić je odigrao cijelu utakmicu za Sakhnina u domaćem porazu od 1:0 protiv Hapoel Tel Aviva za koji je Hrvoje Ilić odigrao posljednjih 20 minuta.

CIPAR

Marin Jakoliš je ušao u igru u 85. minuti za AEK Larnacu u gostujućem porazu od 1:0 protiv Apollona.

Vinko Međimorec je odigrao cijelu utakmicu za Chloraku u pobjedi od 1:0 protiv Nee Salamis.

Petar Filipović je odigrao cijelu utakmicu za AEL Limassol u remiju od 1:1 na gostovanju kod Olympiacos Nikozije za koju je Toni Gorupec igrao do 90. minute, a Martin Šlogar od 67.

RUSIJA

Zoran Nižić je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Akhmata od 3:1 protiv CSKA Moskve, a ogled je okončao s dvije otklonjene opasnosti, dva presijecanja, dvije oduzete lopte, 5/7 osvojenih duela i 6/10 preciznih dugih lopti.

Silvije Begić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju Urala od 1:1 protiv Krasnodara te je imao 5 otklonjenih opasnosti.

Mario Ćurić je odigrao svih 90 minuta za Torpedo u porazu od 3:1 na gostovanju kod Sochija te je za to vrijeme na terenu imao jedno ključno dodavanje, 2/4 osvojena duela i 3/4 precizne duge lopte.

MAĐARSKA

Marko Brtan i Andrej Lukić su odigrali cijeli susret za Mezokovesd u domaćem porazu od 2:1 protiv ZTE-a.

Dominik Kovačić je odigrao svih 90 minuta za Kisvardu u domaćem remiju od 2:2 protiv Honveda kojeg je kao kapetan predvodio Ivan Lovrić.

Jakov Puljić je odigrao prvih 45 minuta za Puskas Akademiju u remiju od 2:2 na gostovanju kod Vasasa, dok je njegov suigrač Karlo Bartolec u igru ušao u 75. minuti.

Antonio Mance je ušao u igru u 80. minuti za Debrecen u domaćoj pobjedi od 2:0 protiv Fehervara.

RUMUNJSKA

Ante Roguljić je ušao u igru u 62. minuti u domaćem porazu Universitatea Craiove od 2:1 protiv FCSB-a.

Mario Zebić je odigrao cijelu utakmicu za Arges u pobjedi od 2:0 na gostovanju kod Miovenija, dok je njegov suigrač Antonio Jakoliš u igru ušao u 14. minuti.

Ivan Martić je odigrao svih 90 minuta za U. Cluj u domaćem porazu od 3:2 protiv Voluntarija.

BUGARSKA

Petar Čuić je odigrao cijelu utakmicu za Septemvri Sofiju u domaćem porazu od 2:1 protiv Slavije.

Vratar Dinko Horkaš i Josip Tomašević su odigrali cijelu utakmicu za Lokomotiv Plovdiv u domaćoj pobjedi od 3:1 protiv Spartak Varne.

Hrvatska koprodukcija je bila zaslužna za posljednji pogodak Hebara u gostujućoj pobjedi od 4:1 protiv Lokomotiv Sofije. Loren Maružin je bio asistent za prvijenac Ante Živkovića od dolaska u Bugarsku.

Renato Punčec je u porazu Boteva od 1:0 protiv Levskog odigrao svih 90 minuta, dok je njegov suigrač Martin Sekulić ušao u igru u 98. minuti.

SLOVAČKA

Andrija Balić je odigrao svih 90 minuta za Bansku Bystricu u domaćem remiju od 1:1 protiv Žiline.

POLJSKA

Nogometaši Wisle Plock su upisali treći uzastopni poraz nakon što su ih s 2:0 svladali nogometaši Legije, a za poražene je u 73. minuti u igru ušao Marko Kolar te je do kraja susreta imao 8 dodira s loptom.

Nogometaši Rakowa su pobjedom od 4:0 protiv Lechije došli na korak od osvajanja prve titule u povijesti kluba. Svih 90 minuta su za domaće odigrali Zoran Arsenić i Fran Tudor. Arsenić oduzeo dvije lopte, presjekao dva dodavanja, osvojio 4/7 duela i precizno poslao 6 od 9 dugih lopti, dok je Tudor uz asistenciju imao i dvije otklonjene opanosti, 3 uspješna driblinga i 10/12 osvojenih duela. Za bivšeg igrača Hajduka je ovo bila 7. prvenstvena asistencija ove sezone te je u ovom trenutku treći najbolji strijelac natjecanja.

Dante Stipica i Danijel Lončar su začepili prilaze golu Pogona u gostujućem remiju bez pogodaka protiv Piasta. Stipica je obranio jedini udarac koji je išao u okvir njegovog gola, dok je Lončar imao jedno ključno dodavanje, jednu otklonjenu opasnost, dvije oduzete lopte, dok je osvojio 5/13 duela.

KAZAHSTAN

Marin Tomasov je bio strijelac za konačnu pobjedu Astane od 2:0 protiv Kaisara u osmini finala kupa.

Bernardo Matić je odigrao cijeli susret za Ordabasy u pobjedi od 4:1 u osmini finala kupa protiv Maqtaarala.

Ivan Graf je odigrao drugo poluvrijeme za Kyzylzhar u remiju bez pogodaka protiv Zhetysua u osmini finala kupa.

SLOVENIJA

Nogometaši Domžala i ND Gorice su otvorili 33. kolo slovenske Prve lige remijem od 1:1. Za domaće su nastupili Bartol Barišić i Franko Kovačević, dok su za goste igrali Filip Brekalo, Tino Agić i Miroslav Iličić.

Nogometaši Brava su slavili s 1:0 na gostovanju kod Mure čime je hrvatski vratar Matija Orbanić upisao novi “clean sheet”. Uz njega je za Bravo svih 90 minuta odigrao Maro Katinić, dok je s klupe ušao Denis Bušnja. U redovima poraženih su cijeli susret odigrali Mihael Klepač i Darick Kobie Morris, a s klupe je ušao i Ivan Šarić.

Marko Tolić je bio asistent kod jednog pogotka Maribora u porazu od 3:1 protiv Celja čime se odvojio od Kronavetera na ljestvici najboljih asistenata natjecanja s 11 dodavanja za gol. Uz Marka, za Maribor su nastupili i Ivan Brnić i Marin Laušić, dok su za Celje od prve minute igrali vratar Matko Obradović te Luka Bobičanec.

Mario Čuić je bio asistent kod pobjedničkog pogotka Radomlja za 2:1 u 95. minuti utakmice protiv Tabor Sežane, dok je Sacha Marasovic zabio jedini pogodak za poražene. Uz Čuića, za Radomlje je cijeli susret odigrao i Tin Hrvoj, dok su za poražene od prve minute nastupili Mihael Briški te Dino Halilović, a s klupe je ušao Tom Alen Tolić.

U posljednjoj utakmici kola, Olimpija je s 3:2 svladala Koper u susretu u kojem je za Olimpiju s klupe ušao Dino Špehar, a za goste su zaigrali Ivan Novoselec te Karlo Bilić.

LATVIJA

Božo Mikulić je odigrao svih 90 minuta za Audu u gostujućoj pobjedi od 2:0 protiv Daugavpilsa.

Hrvoje Babec je igrao do 88. minute u domaćoj pobjedi Rige od 3:0 protiv Valmiere.

LITVA

Filip Dangubić je postigao hattrick u domaćoj pobjedi Hegelmanna od 6:0 protiv Suduve te je s 9 postignutih pogodaka trenutno najbolji strijelac litavskog prvenstva.

Petar Mamić i Stipe Vučur su odigrali svih 90 minuta za Žalgiris u gostujućoj pobjedi od 2:0 protiv Bange.

ARMENIJA

Mateo Mužek i Ivan Pešić su odigrali cijelu utakmicu za Alashkert u pobjedi od 1:0 protiv Lernayin Artsakha.

BOSNA I HERCEGOVINA

Nogometaši Zrinjskog su pobjedom od 2:0 na gostovanju kod Posušja i matematički osigurali titulu 4 kola prije kraja. U toj utakmici su za Zrinjski nastupili vratar Marko Marić koji je upisao 8. “clean sheet” u 13 nastupa u svim natjecanjima za “Plemiće”, Mario Ćuže, Antonio Ivančić, Matej Senić, Karlo Kamenar, Tomislav Kiš i Matija Malekinušić, dok su za domaće zaigrali vratar Luka Kukić, Gabrijel Boban, Arijan Brković, Tomislav Dadić, Toni Jović, Luka Lučić, Frane Maglica i Luka Marković. Mostarcima čestitke na obrani naslova prvaka BiH.

Frane Čirjak i Ivan Jelić Balta su s klupe ušli u igru za Sarajevo u pobjedi od 2:1 protiv Širokog Brijega za koji je jedini pogodak na susretu zabio Dominik Radić kojemu je to bio prvenstveni prvijenac. Uz Radića, za Široki su nastupili vratar Renato Josipović, Ilija Mašić, Ilan Pejić, Božo Musa, Ivan Pranjić, Ilija Bagarić, Branimir Barišić te Frano Medić.

U tuzlanskom derbiju između Slobode i Tuzle City koji je završio pobjedom Slobode od 1:0, Marko Pervan je za pobjednike ušao u igru u 66. minuti, dok je kod poraženih posljednjih 25 minuta dobio povratnik na terenu Petar Mišić.

LUKSEMBURG

Filip Bojić je bio dvostruki strijelac za Dudelange u domaćoj pobjedi od 4:0 protiv Kaerjenga te je dostigao brojku od 9 zgoditaka ove sezone.

SJEVERNA IRSKA

Hrvoje Plum je odigrao posljednjih 20 minuta u gostujućoj pobjedi Glentorana od 2:1 protiv Crusadersa.

ALBANIJA

Amir Kahrimanović je bio strijelac jedinog pogotka Erzenija u domaćem porazu od 2:1 protiv Partizanija, a to mu je bio osmi ovosezonski pogodak te je trenutno 7. najbolji strijelac lige.

Marko Jurić je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Vllaznije od 4:0 protiv Egnatije.

Edi Baša je odigrao posljednjih pola sata u remiju bez pogodaka između njegovog Kukesija i Teute.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Tomislav Turčin je odigrao drugo poluvrijeme u domaćem porazu Sileksa od 2:0 protiv Shkupija.

CRNA GORA

Lukas Rošić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu Mornara od 3:1 protiv Jedinstva.

Duje Javorčić je igrao do 34. minute za Rudar u domaćem remiju od 0:0 protiv Dečića.