Nervozni dvoboj u Koprivnici okončan bez pobjednika (VIDEO)

Hajduk je drugo prvenstveno gostovanje u nizu propustio doći do pobjede nakon što je vodio s dva gola prednosti. U 17. kolu SuperSport HNL-a Bili su u Koprivnici sa Slaven Belupom odigrali 2:2 (0:2).

Gosti su veliku prednost ostvarili pogocima Krovinovića i Pukštasa, no bod Farmaceutima donose Hoxhe te Krstanović koji je bio precizan s 11 metara.

Sraz na stadionu Ivan Kušek Apaš obilježila je velika nervoza pa je tako dvoboj u prvom dijelu prekinut na petnaestak minuta nakon što je pomoćnog suca pogodio dio stolice bačen s dijela gdje su se nalazili navijači Hajduka. Gosti su pak od 79. minute imali igrača manje nakon što je drugi žuti karton dobio Sahiti.

Krovinović je u 4. minuti opasno ubacio pred gol Slavena, no Livaja na petercu nije uspio zahvatiti loptu glavom koja je na koncu prošla malo pored stative.

Na isteku 7. minute s dvadesetak metara iskosa udarac je uputio Livaja, a Čović paradom odbija loptu u korner.

Hajduk je poveo u 12. minuti kada je Krovinović oduzeo loptu Bosecu te je s dvadesetak metara iskosa odlično pogodio suprotnu malu mrežicu. Bio je to njegov ovosezonski prvijenac u HNL-u.

Gosti su u 28. minuti povećali prednost. Mikanović i Sahiti su kombinirali po desnoj strani, a potonji je potom ubacio za usamljenog Pukštasa koji sa sedam metara glavom šalje loptu u mrežu Slavena. Za mladog američkog reprezentativca bio je to također prvi ovosezonski gol u utakmici gdje je prvi put dubio priliku od početka susreta.

Sudac Čulina je u 36. minuti prekinuo utakmicu nakon što je pomoćni sudac Marić pogođen s tribine komadom stolice koja je doletjela s dijela gdje su bili smješteni navijači Hajduka. Prethodno su tenzije na travnjaka povišene nakon sukoba Solde i Livaje u kojem je samo kapetan gostiju dobio žuti karton nakon reakcije zbog nesportskog poteza stopera domaćih. Poslije petnaestak minuta pauze susret je nastavljen.

U 60. minuti prvog dijela Awaziem je promašio loptu te je omogućio prodor Hoxhi koji pada na dvadesetak metara od gola poslije duela s Mikanovićem, a sudac Čulina i VAR soba nisu smatrali da se radi o prekršaju beka gostiju koji je tom prigodom bio i posljednji igrač obrane.

Domaćin se u igru vraća u 49. minuti kada je Kvržić nakon prodora po desnoj strani ubacio za Hoxhu koji je iz peterca glavom poslao loptu iza leđa Sentića. Kosovski napadač je tako upisao šesti gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Sudac Čulina je u 56. minuti dosudio kazneni udarac za Slaven nakon što je Simić prilikom doskoka pao na gležanj Crnca. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Krstanović te je ponovno zabio ukupno 19. gol svojoj najdražoj mušteriji.

Bosec je u 61. minuti napravio prekršaj na Sahitiju nakon čega ga je nogom zakačio i na podu, no sudac Čulina nije smatrao da mu treba pokazati drugi žuti karton. Sahiti je tri minuta kasnije grubo startao na Zirduma te ga je u duelu nogom zahvatio u glavu za što je zaradio žuti karton.

Nakon ubačaja Mikanovića u 77. minuti glavom je s druge stative pucao Livaja, a lopta je prošla malo pored bliže stative.

Dvije minute kasnije domaćini su imali dobru situaciju iz kontre u kojoj je Crnac uposlio Hoxhu, a on je loše primio loptu nakon čega je Mikanović uspio otkloniti opasnost.

Gosti su u 79. minuti ostali s igračem manje nakon što je Sahiti dobio drugi žuti karton. Njega je na sredini igrališta prilikom prodora Kvržića lopta pogodila u ruku.

Još jedan prodor Mikanovića bilježimo u 83. minuti, ali Božić je na vrhu peterca uspio prvi doći do lopte i spriječiti da dođe do Mlakara. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Krstanović se poskliznuo u obećavajućoj situaciji.

Novi kazneni udarac za Slaven Belupo prvotno je dosuđen u 93. minuti kada je Krovinović napravio prekršaj nad Žuljevićem, no nakon intervencije VAR-a ustanovljeno je da se isti dogodio van linije šesnaesterca. Iz slobodnog udarca Crnac je pogodio živi zid.

Sedamnaesto kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati na Šubićevcu sastaju Šibenik i Osijek dok u 17:30 na Rujevici počinje duel Rijeke i vodećeg Dinama. Susret Gorice i Varaždina je odgođen zbog pojave koronavirusa u redovima domaćih.

U sklopu 17. dionice SuperSport Hrvatske nogometne lige od 17:30 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici snage će odmjeriti Slaven Belupo i Hajduk. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom duelu odigranom na Poljudu slavili su Bili s uvjerljivih 5:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Sušaka i Marinu dok su gosti bez Lovre i Nikole Kalinića, Borevkovića, Eleza i Kalika.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi rekao: “Utakmica i atmosfera oko nje nam je nagrada za ono što smo pokazali tijekom jesenskog dijela prvenstva. Znamo sve njihove kvalitete, ali imamo zamah rezultat u prvenstvu i Kupu i to želimo iskoristiti.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je dodao: “Situacija u momčadi je dobra. Najbitnije je da smo u ovom ritmu prošli bez ozljeda. Priprema za svaku utakmicu je slična kada si u Hajduku. Svaka utakmica je finale, svaka je ista. Kolega Zekić je napravio fenomenalan posao. Slaven je na četvrtom mjestu, oni su ti o kojima bi se trebalo pričati. Svaka utakmica ima svoju priču, nosi drugačiji kontekst. Ne obazirem se na tradiciju, bitno je da se pokušamo nametnuti od prve minute i da smo spremni slijediti plan.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Anto Marić (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb) i Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Zdenko Lovrić (Zagreb) i Marjan Tomas (Vladisavci). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), suce će nadgledati Tomislav Petrović (Osijek), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Marko Svilić.