Nigerija pogocima Muse srušila Island (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

Nigerija je u utakmici drugog kola grupe D svladala Island s 2:0, te je tako ostala u borbi za plasman u osminu finala. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Ahmed Musa.

Nakon slabog prvog poluvremena u kojem Nigerija nije uspila upiti niti jedan udarac u drugom dijelu, gledali smo daleko interesantnije drugo poluvrijeme. Island je na poluvrijeme otišao sa šest udaraca, međutim niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili golu Nigerije.

Nigerija je sjajno ušla u drugo poluvrijeme i zasluženo brzo povela. Prvo su zaprijetili preko Eteba u 47. minuti, no spreman je na to bio vratar Halldorsson. Dvije minute kasnije Nigerija je povela. Odigrali su sjajno kontru, Moses je ubacio s desne strane, a Ahmed Musa sjajno prima loptu, te zabija za 1:0.

Već u 57. minuti vidjeli smo novu prijetnju od strane Nigerijaca, pucao je Ndidi sjajno, ali loptu koja je išla pod prečku brani još jednom Halldrosson. U 66. minuti Nigerija prijeti i preko Mosesa a dvije minute kasnije napokon smo nešto vidjeli i od Islanda, kada je udarac Gislassona otišao preko gola.

Novi pogodak vidjeli smo u 75. minuti. Najprije je sjajan udarac uputio Musa ali je pogodio gredu. Da bi već u istoj minuti, još jedan sjajan pogodak postigao napadač CSKA Moskve. Sjajno se prošetao obranom Islanda, te poentirao za 2:0.

Veliku priliku za povratak u utakmicu u 81. minuti dobio je Island. Ebuehi je napravio prekršaj, a sudac Matthew Conger je nakon pregledavanja snimke ipak odučio pokazati na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo igrač Evertona Gyfli Sigurdsoon, ali je pucao visoko preko gola. Do kraja utakmice Island je još jednom zaprijetio preko Finnbogasona, ali se rezultat nije mijenjao.

Završnica grupe D bit će jako zanimljiva. U posljednje kolo Hrvatska ulazi kao prvoplasirana sa šest bodova, a veliku borbu vodit će Nigerija, Island i Argentina. Nigerija ima tri boda i gol razliku 2:2, a u posljednjem kolu igra protiv Argentine koja ima gol razliku 1:4 i samo jedan bod. Jedan bod ima i Island uz gol razliku 1:3, a u posljednjem kolu idu na Hrvatsku.