Njemačka porazom od Južne Koreje ispala sa Svjetskog prvenstva; Meksiko i Švedska u osmini finala (VIDEO)

Šokantno je bilo treće kolo u grupi F. Meksiko i Švedska su se plasirali u osminu finala, iako je Meksiko danas poražen s visokih 0:3. Zahvaliti se trebaju Južnoj Koreji, koja je uspjela svladati Njemačku.

Utakmica je započeta žutim kartonom. Nakon svega 15-ak sekundi Gallardo dobija žuti karton, najbrži na ovom Svjetskom prvenstvu. Prvo uzbuđenje vidjeli smo u šestoj minuti. Iako je Ochoa vjerojatno loptu u ruke uzeo unutar kaznenog prostora, sudac je smatrao da se to desilo van šesnesterca, te je pokazao slobodni udarac za Švedsku. Emil Forsberg je izravno pucao, vrlo dobro, no Ochoa je uspio zaustaviti njegov pokušaj. U 12. minuti Švedska je prijetila preko Berga, čiji udarac glavom nakon kornera odlazi pokra gola. Pet minuta kasnije Meksiko je bio vrlo blizu pogotka. Iskoristili su meksikanci grešku obrane Švedske te su ukrali loptu, lijevom je nogom pucao Carlos Vela s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo pokraj stative švedskog gola. U 30. minuti sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Meksika nakon igranja rukom, no sudac nakon pregledavanja snimke odlučuje da ipak nema kaznenog udarca za Šveđane.

Minutu kasnije Berg je imao još jednu priliku no njegov je udarac sjajno obranio Ochoa. Isti je igrač prijetio i u prvoj minuti sudačke nadoknade, no lopta je otišla malo pored gola.

Nastavila je Švedska s dobrom igrom i u drugom poluvremenu. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu potpuno su zasluženo poveli. Loptu je s desne strane ubacio Claesson, a meksička obrana zaboravila je na Ludwiga Augustinssona koji zabija svoj prvi reprezentativni pogodak za 0:1.

Švedska se ni nakon pogotka nije odlučila povući, pa su i nakon njega dva puta ozbiljno zaprijetili. Najprije u 51. minuti prijeti Forsberg, a nakon toga minutu kasnije opet je pucao Augustinsson. Oba puta lopta je otišla preko gola.

U 61. minuti Hector Moreno pravi prekršaj u kaznenom prosoru, a sudac Pitana ovog puta pokazuje na bijelu točku za Šveđane. Precizan izvođač bio je kapetan Granqvist, koji je pogodio s bijele točke i protiv Južne Koreje.

Potpuni raspad meksikanci su doživjeli u 75. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Alvarez je rukom loptu poslao u svoju mrežu.

Veliki šamar doživjela je Njemačka koja se već u grupnoj fazi oprašta od prvenstva. Svladala ih je čak i Južna Koreja, i to rezultatom 2:0.

Prilično mlako poluvrijeme odigrala je Njemačka protiv Južne Koreje, iako su u ovoj utakmici bili izraziti favorit. Veliku prigodu Koreja je imala u 25. minuti, no Heung-Min Son je propustio priliku da u vodstvo dovede svoju reprezentaciju. Krajem poluvremena priliku je za Njemačku imao Hummels, ali je njegov pokušaj obranio Hyun-Woo Cho.

Po pobjedu je Njemačka krenula u drugo poluvrijeme. Nakon samo tri minute igre imali su prigodu preko Goretzke koji je pucao glavom, no opet je to dobro obranio Cho. U 51. minuti veliku je prigodu imao i Timo Werner, ali je njegov udarac otišao pokraj gola.

Njemačka je u drugom dijelu svim silama pokušavala doći do pogotka i pobjede, no na kraju je tri boda osvojila Koreja. Do pogotka je Koreja stigla u 91. minuti preko Kim Young-Gwona čime je Njemačka i službeno ostala bez plasmana u osminu finala.

Svjetski prvak je nakon toga svim silama krenuo u napada, pa čak i vratar Neuer. To je iskoristila Koreja koja zabija još jedan pogoodak, i povisuje na 2:0. Strijelac je bio Son.