Njemačka preokretom u posljednjoj minuti stigla do tri boda (VIDEO)

Njemačka je preokretom u posljednjoj minuti svladala Švedsku, te je zasluženo stigla do tri boda. Za prolaz u osminu finala, ‘Elf’ u posljednjem kolu mora pobijediti Južnu Koreju.

Njemačka je dominantno igrala u uvodnom dijelu utakmice, dok se Švedska u potpunosti povukla čekajući priliku iz kontre. Nakon deset minuta igre omjer točnih dodavanja bio je nevjerojatnih 122:6 u korist Njemačke. Ipak, prva je zaprijetila Švedska. U 12. minuti kontru je istrčao Marcus Berg koji je izašao prema Neueru, a Jerome Boateng ga je srušio, međutim sudac nije odlučio niti pogledati VAR snimku.

Naredno uzbuđenje bilo je u 33. minuti, i tada smo vidjeli pogodak. Toni Kroos je pogriješio, predao je loptu Šveđanima na svojoj polovici, Claesson je lijepo ubacio, a 31-godišnji Ola Toivonen sjajno primio te majstorski pogodio za 0:1.

Njemačka je blizu izjednačenja bila u 39. minuti, no odličan udarac Mullera obranio je vratar Olsen.

Za kraj prvog poluvremena još je jednom zaprijetila Švedska, no udarac Berga uspio je obraniti Neuer. Njemačka je ofanzivno krenula u drugo poluvrijeme i to im se isplatilo nakon samo dvije minute. S lijeve je strane loptu ubacio Werner, a Marco Reus zabio je za 1:1.

U 51. minuti ‘Elf’ je opet zaprijetio Olsenu. Slobodni udarac izveo je Kroos a udarac Mullera glavom odlazi malo pored gola. U 61. minuti opet je zaprijetila Njemačka, ali je Reus ostao kratak na ubačaj Kimmicha s desne strane. Njemačkoj je situacija dodatno otežana u 82. minuti, kada Boateng dobija drugi žuti karton zbog starta na Marcusu Bergu.

U 88. minuti Mario Gomez je zapucao veliku šansu. Sjajno je napadač Stuttgarta pucao glavom, ali Olsen vadi tu loptu koja je išla pod prečku.

Novu veliku priliku imala je Njemačka u drugoj minuti sudačke nadoknade. Sjajno je s vrha kaznenog prostora opalio Julian Brandt, ali je Švedska imala puno sreće, lopta je pogodila stativu.

Njemačka je u praktično zadnjem napadu stigla do pogotka i tri boda. Iz slobodnog udarca s lijeve strane, sjajno je pogodio Toni Kroos koji se iskupio za grešku kod prvog pogotka.

Tim pogotkom Njemačka se vratila u igru, jer je praktično bila pred ispadanjem. Sada imaju tri boda koliko i Švedska, s tim da oni u posljednjem kolu imaju puno lakši posao, čeka ih Južna Koreja.