Nogometašice Splita obranile naslov prvakinja Hrvatske

Nogometašice Splita obranile su naslova prvakinja Hrvatske. U posljednjem kolu Lige za prvaka izabranice Božidara Miletića poražene su na gostovanju kod Osijeka rezultatom 4:1 (2:1), ali to im je bilo dovoljno da zadrže bolji međusobni omjer te da s istim brojem bodova kao i današnje suparnice dođu do druge titule u nizu dok je ŽNK Osijek ostao na 22 naslova.

I Split i Osijek su aktualnu sezonu završili s učinkom od 18 pobjeda i dva poraza te s 54 osvojena boda tako da su odlučivali međusobni susreti. U njima je Osijek na domaćem terenu upisao dvije pobjede s 1:0 i 4:1 dok su Splićanke bile bolje s 2:1 i 7:1 čime su ostvarile ukupnu pobjedu.

U današnjem dvoboju na ŠC Mačkamama koji je odigran bez prisustva gledatalje povele su Splićanke već u 4. minuti kada je mrežu domaćih zatresla Ana Dujmović. Deset minuta kasnije nogometašice Osijeka su preko Lorene Balić izjednačile rezultat, a ista igračica donosi i preokret u 45. minuti kada je bila sigurna s bijele točke. U drugom poluvremenu vodstvo Osijeka je u 55. minuti povisila Mateja Bulut da bi konačan rezultat u petoj minuti sudačke nadoknade postavila Izabela Lojna.