Novi pogoci Puljića, Pjace, Ankovića i Križmana; važne pobjede Burića i Tudora (VIDEO)

greuther-fuerth.de

Uspješan dan imali su hrvatski nogometaši danas. Ukupno sedam njih postiglo je pogotke, dok su trojica upisala asistencije. Od trenera uspješni su bili Damir Burić, Igor Tudor i Romeo Jozak.

Drugi pogodak Peroševića, asistencija Kneževića

Drugi prvenstveni pogodak danas je u mađarskom prvenstvu postigao bivši napadač Osijeka Antonio Perošević. Puškaš Akademija je rezultatom 2-1 svladala Újpest, a Perošević je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 37. minuti, te svog drugog u prvenstvu ove sezone. Prvi pogodak domaća je momčad postigla u sedmoj minuti, na asistenciju našeg Josipa Kneževića pogodio je Diallo. Od 77. minute za domaće je igrao i Stipe Bačelić-Grgić. Knežević u prvenstvu ima već deset golova, te je treći strijelac prvenstva. Puškaš Akademija ima 23 boda iz 19 kola, i zauzima osmu poziciju u prvenstvu.

Pogodak Jakoliša

Austrijska Admira poražena je u 19. kolu austrijske Bundeslige kod LASK Linza rezultatom 2-1. Gosti su poveli u 15. minuti, drugi pogodak u prvenstvu ove sezone postigao je naš napadač Marin Jakoliš. Do kraja utakmice domaća je momčad ipak pogocima Michorla i Ranftla preokrenula te osvojila tri boda. Admira nakon 19 kola ima 28 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji u prvenstvu.

Križman u nadoknadi za tri boda

U 14. kolu grčkog prvenstva momčad AEL Larisse svladala je Xanthi s minimalnih 1-0. Cijeli susret za domaću je momčad odigrao naš napadač Sandi Križman koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela postigao odlučujući pogodak za tri boda svoje momčadi. Osim njega, igrao je za Larissu i naš Adnan Aganović, koji je zamijenjen u 83. minuti. Za Xanthi je do 83. minute igrao Goran Roce. AEL Larissa nakon 14 kola ima 17 bodova i zauzima sedmu poziciju u prvenstvu, dok je Xanthi osmi s isto toliko. Križmanu je ovo bio četvrti pogodak u prvenstvu.

Ivančić za bod Ashkelona

U 13. kolu izraelskog prvenstva neodlučeno (1-1) su odigrali Maccabi Haifa i Ashkelon. Domaći su poveli u 62. minuti preko Rukavytsye. Bod gostima u 76. je minuti donio hrvatski napadač Josip Ivančić drugim prvenstvenim pogotkom ove sezone. Ashkelon nakon 13 odigranih utakmica ima 12 bodova i nalazi se na 11. poziciji.

Puljić opet strijelac

Svoju golgetersku formu nastavio je iskusni hrvatski stoper Tomislav Puljić, koji je pogotkom danas donio pobjedu švicarskom drugoligašu Vaduzu. Vaduz je na gostovanju kod Chiassa slavio s 0-1, a Puljić je jedini pogodak postigao u četvrtoj minuti. Nakon 18 kola, Puljić ima već šest pogodaka. Vaduz na tablici zauzima četvrtu poziciju s 26 bodova.

Pjaca opet strijelac

Marko Pjaca uspješno radi na svom oporavku. Pjaca se danas opet upisao u strijelce, u pobjedi momčadi Juventusa do 19 godina proti Verone. Bilo je 2-1. Pjaca je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 54. minuti. Juventus je na tablici četvrta momčad Primavere 1 s 19 osvojenih bodova iz 12 kola.

Novi pogodak Ankovića

Nakon pogotka Krupi prošlog tjedna, mladi hrvatski nogometaš Luka Anković opet se upisao u strijelce. GOŠK Gabela danas je na svom terenu upisala pobjedu nakon sedam utakmica posta. Bili su bolji od Slobode rezultatom 2-0. Anković je postigao prvi pogodak na utakmici u 22. minuti, što je njegov treći u prvenstvu ukupno. GOŠK nakon 18 kola ima 17 bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Divković dvostruki asistent

Remi su u 19. kolu slovačke Fortuna lige upisali Dunajska Streda i Zlate Moravce, bilo je 3-3. Za goste je do 85. minute igrao mladi 18-godišnji hrvatski napadač Marko Divković koji je upisao dvije asistencije. Najprije je Divković u 33. minuti asistirao Pambouu za drugi gol Dunajske Strede, da bi isto napravio Pacindi u 67. minuti. Osim Divkovića, za domaće je igrao i Marin Ljubičić koji je odigrao svih 90 minuta. Dunajska Streda nakon 19 kola ima 32 boda i nalazi se na trećoj poziciji u prvenstvu.

Asistencija Caktaša

Nakon šest utakmica bez pobjede, sva tri boda napokon je osvojio Rubin Kazan koji se nalazi u financijskim problemima. Momčad iz Kazana bila je bolja od SKA Khabarovska rezultatom 3-1, a do 69. minute u igri je bio hrvatski veznjak Mijo Caktaš. Bivši veznjak Hajduka upisao je danas i asistenciju, u 25. minuti glavom je poslužio strijelca prvog pogotka Azmouna. Caktaš u ruskom prvenstvu ove sezone ima po dva pogotka i asistencije. Rubin je na tablici deseti s 23 boda iz 20 kola.

Vrijedna pobjeda Burića

U 17. kolu druge njemačke lige Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić upisao je vrlo važnu pobjedu. Burić je dočekao momčad Heidnheima koja je imala niz od pet utakmica bez poraza, no pogodak Magyara u 29. minuti bio je dovoljan za minimalnu pobjedu domaće momčadi. Dobru utakmicu za Fürth je odigrao i naš stoper Mario Maloča. Fürth nakon 17 kola ima isto toliko bodova i nalazi se na 17. poziciji. Opcija ostanka u ligi za Fürth je sada puno izglednija.

Preokret Tudora u sjajnoj utakmici

Sjajnu utakmicu odigrali su Galatasaray našeg Igora Tudora i Akhisar Belediye. Gosti su nakon prvog dijela imali vodstvo od 0-2 autogolom Maicona i pogotkom Adina. Gosti su krajem prvog dijela ostali i s igračem manje, jer je isključen branič Lopes. Igrača više Tudorova je momčad iskoristila na samom startu drugog dijela, najprije je na 1-2 smanjio Fernando u 49. minuti, da bi rezultat poravnao Gomis u 51. minuti. Strijelac drugog pogotka Galatasaraya Gomis direktno je isključen u 68. minuti, pa je omjer igrača bio 10-10. U 70. minuti potpuni preokret Tudorovoj momčadi donosi Belhanda, da bi konačnih 4-2 u drugoj minuti nadoknade postavio Feghouli. Galatasaray nakon 15 kola drži prvu poziciju u prvenstvu 32 boda, dva više od Bašakšehira koji ima utakmicu manje.

Sigurna pobjeda Jozaka

Poljski prvak Legia iz Varšave upisala je sigurnu pobjedu u 19. kolu poljske Ekstraklase. Momčad koju vodi Romeo Jozak sa sigurnih je 3-0 porazila Termalicu, iako su sva tri pogotka postigli u drugom poluvremenu. Za Jozakovu momčad to je 11. pobjeda ove sezone u prvenstvu, imaju 35 bodova na drugoj poziciji, jedan manje od prvoplasiranog Gornika.