Novi pogodak Plazibata; Jurić i Burić se pobjedama čupaju sa dna (VIDEO)

Twitter/Home United Football Club

Danas su se osim Leovca u strijelce upisala četiri hrvatska nogometaša. U BH Premijer Ligi pogotke su postigli Miljenko Bošnjak i Marko Mišić, dok je Stipe Plazibat ponovno bio strijelac u Singapuru. Anton Krešić pogodio je u drugoj talijanskoj ligi. Ivan Strinić upisao je asistenciju.

Od trenera, uspješan je bio Ivan Leko koji je upisao novu pobjedu, te se još više učvrstio na prvoj poziciji. Uspješni su bili i Damir Burić, Ivan Jurić te Romeo Jozak, dok je Zoran Vulić upisao remi.

Asistencija Strinića

Preokretom je Sampdoria svladala Atalantu danas, a cijeli je susret za domaće odigrao Ivan Strinić. Atalanta je povela u 21. minuti pogotkom Cristantea, no domaći su s tri gola u drugom dijelu stigli do tri boda. Kod drugog pogotka domaćih kada je strijelac bio Caprari, asistenciju je upisao hrvatski branič Ivan Strinić koji je lijepo ubacio loptu za veznjaka domaćih. Sampdoria nakon nepotpunog osmog kola ima 14 bodova i nalazi se na šestoj poziciji. Također, imaju jednu zaostalu utakmicu.

Vrijedna pobjeda Jurića

U vrlo zanimljivom susretu u Cagliariju, Ivan Jurić i njegova Genoa osvojili su vrlo važna tri boda. Jurićeva momčad nakon prvih 45 minuta imala je vodstvo od 0-2, da bi Cagliari početkom drugog dijela smanjio na 1-2. Rigoni u 75. minuti Genoi vraća dva gola prednosti, no nakon samo tri minute Cagliari se pogotkom iz kaznenog udarca opet vraća na -1. Ipak, do kraja utakmice Genoa je izdržala, te ostvarila tek prvu pobjedu u ovoj sezoni. Nakon osam kola Genoa se s pet bodova nalazi na 16. poziciji.

Burić se “čupa” s dna

Njemački drugoligaš Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić upisao je pobjedu u desetom kolu druge Bundeslige. Burićeva momčad slavila je protiv Auea rezultatom 2-1. Za Fürth je cijeli susret odigrao i hrvatski stoper Mario Maloča. Nakon deset kola Fürth se nalazi na pretposljednjoj poziciji sa sedam bodova, no s ova tri boda barem se malo iščupao sa samog dna tabele.

Novi pogodak Plazibata

Stipe Plazibat vraća se u golgetersku formu. Najbolji strijelac singapurskog prvenstva postigao je pogodak u gostujućoj pobjedi njegova Home Uniteda kod Houganga s 0-2. Plazibat je u 68. poentirao, lijepim pogotkom. Na tablici Home United na trećem mjestu ima 40 bodova, deset manje od prvoplasiranog Albirexa, te dvije utakmice manje. Plazibatu je to već 21. pogodak u prvenstvu u 18. utakmici.

Pogoci Bošnjaka i Mišića

U susretu 11. kola BH Premijer Lige, remi su upisali GOŠK Gabela i Mladost DK (2-2).  Domaće je u 37. minuti u vodstvo doveo hrvatski veznjak Miljenko Bošnjak pogotkom iz kaznenog udarca. Na 1-1 u 62. je minuti poravnao još jedan hrvatski veznjak, Marko Mišić. Bošnjaku je to treći, a Mišiću drugi pogodak u dosadašnjem dijelu sezone. Nakon 11 kola Mladost je četvrta momčad s 18 bodova, dok je GOŠK osmi s 13 bodova.

Nova pobjeda u nadoknadi za Leku

Zanimljivo je bilo u derbiju kola belgijskog prvenstva, a novu je pobjedu odnio naš Ivan Leko. Njegov Club Brugge svladao je Oostende s 2-3. Gosti su poveli već u prvoj minuti , no gosti su brzo uzvratili. Club Brugge je u 24. ponovno poveo, a Oostende još jednom anulirao njihovu prednost u 37. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, no onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade veznjak Anthony Limbombe odnio sva tri boda za aktualnog prvaka Belgije.  Club Brugge nakon deset kola ima devet pobjeda, i čak šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Charleroia. Za Oostende je naš Antonio Milić odigrao cijeli susret, a nalaze se na zadnjoj poziciji sa samo pet bodova u deset kola.

Remi Vulićeva Smyrnisa

U drugoj utakmici na klupi grčkog Apollon Smyrnisa, Zoran Vulić nije uspio ostvariti pobjedu. Smyrnis je danas odigrao utakmicu bez golova protiv Kerkyre. Smyrnis nakon sedam kola ima samo tri boda i nalazi se na pretposljednjoj poziciji prvenstva.

Pogodak Krešića

Treći pogodak u sezoni postigao je stoper Anton Krešić u dresu Avellina. Avellino je na svom terenu poražen rezultatom 2-3 u devetom kolu Serije B. Krešić je u 48. minuti doveo svoju momčad u vodstvo, da bi ubrzo Laverone povisio i na 2-0. No ipak, Salernitana je u posljednjih 20 minuta postigla tri pogotka te stigla do preokreta. Avellino nakon devet kola ima 13 bodova i nalazi se na 11. poziciji.

“Napokon” pobjeda Jozaka

Poljski prvak Legia koju vodi naš Romeo Jozak stigla je do pobjede nakon dva uzastopna poraza. Nakon što su igrači imali “obračun” s navijačima, danas su na svom terenu s 1-0 pobijedili Lechiu. Cijeli je susret za Lechiu odigrao mladi hrvatski veznjak Mato Miloš. Legia nakon 12 kola ima 19 bodova i nalazi se na šestoj poziciji. Lechia je 12. s 13 bodova.