Novo Vrijeme Apfel na korak od povijesne titule prvaka Hrvatske

Grafika: Split Tommy

U trećoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske u futsalu Novo Vrijeme Apfel je u Makarskoj pred oko 1.200 gledatelja slavilo protiv Split Tommyja rezultatom 6:2 (2:2).

Izabranici Tea Strunje su tako u seriji koja se igra do tri pobjede poveli sa 2:1, a nova utakmica nas očekuje već u nedjelju kada će se ove dvije momčadi ponovno sučeliti u istoj dvorani kao i danas.

U večerašnjem srazu poveli su domaćini u 5. minuti utakmice preko junaka prethodnog susreta Duje Bajrušovića. Samo tri minute kasnije izjednačio je Ćorluka, da bi u 15. za preokret zabio Novak. Ipak na samom kraju poluvremena domaćini su ponovno u egalu preko ponajboljeg pojedinca Bajrušovića.

Isti igrač je poentirao i u prvoj minuti nastavka upisavši hat-trick što mu je uspjelo i u prethodnom dvoboju u Splitu. U 33. minuti za povećanje prednosti Novog Vremena zabija Andrijašević. Strateg gostiju Victor Acosta se u završnici utakmice odlučio na igru s vratarem igračem, što mu nije donijelo preokret. Novi pogodak za Novo Vrijeme u 38. minuti preko cijelog terena postiže Herceg da bi konačni ishod u 39. postavio Osredkar.

Makarani tako u nedjelju pred domaćom publikom imaju priliku doći do prvog povijesnog naslova državnog prvaka.