Novo Vrijeme Apfel prvi put u povijesti prvak Hrvatske

U četvrtoj utakmici finalne serije prvenstva Hrvatske u futsalu Novo Vrijeme Apfel je u prepunoj gradskoj dvorani u Makarskoj nakon produžetaka slavilo protiv Split Tommyja rezultatom 5:2 (1:1/0:0) te je tako osvojilo prvi naslov prvaka Hrvatske slavivši u seriji s ukupnih 3:1.

Junak pobjede je treću utakmicu u nizu bio Duje Bajrušović koji je večeras bio dvostruki strijelac. Gostima iz Splita koji su regularni dio sezone završili na prvom mjestu ljestvice nije pomogla ni smjena trenera Victora Acoste kojeg je danas mijenjao dosadašnji pomoćnik Duje Maretić.

Nakon što se prvih 20 minuta mreže nisu tresle prvi pogodak na susretu smo vidjeli u petoj minuti nastavka kada je nakon slobodnog udarca Grcića na odbijenu loptu najbolje reagirao Fideršek poslavši je iza linije gola. Produžetak domaćinima je pogotkom u 27. minuti donio fantastični Duje Bajrušović.

U dodatnom vremenu smo prvo u 42. minuti vidjeli prekrasan zgoditak Musinova koji je pogodio iz voleja nakon ubačaja iz kuta da bi dvije minute kasnije za povećanje vodstva domaćina poentirao Bajrušović.

Split Tommy se u utakmicu vraća na samom startu drugog produžetka kada je gol postigao Perić da bi potom s igračem/vratarem isti igrač pogodio gredu. Gostima se rizik ipak nije isplatio te su u 49. i 50 minuti za potvrdu pobjede i veliko slavlje u Makarskoj prazan gol pogodili Osredkar i Musinov.