Obregon ponovno koban za Šibenik

Sergej Jakirović je upisao prvu pobjedu na klupi Rijeke. Njegova momčad je u 19. kolu pred nešto manje od tisuću gledatelja na Šubićevcu bila bolja od Šibenika rezultatom 1:2 (1:1). Pogodak vrijedan slavlja je u 87. minuti zabio Jorge Obregon koji je tako prekinuo svoj golgeterski post koji je u HNL-u trajao od uvodnog kola sezone.

Dvoboj je počeo izrazito sadržajno pa su gosti poveli već u 4. minuti preko Matije Frigana da bi za izjednačenje Šibenika tri minute kasnije pogodio Ivan Delić. Od 13. minuti Narančasti su imali i igrača manje nakon što je isključen Josip Knežević.

Rijeka je tako došla do pete ovosezonske pobjede kojom su današnjem suparniku na prvenstvenoj ljestvici pobjegli na šest bodova prednosti.

Gosti su imali start iz snova pa su do vodstva došli već u 4. minuti kada je ubačaj Ampema u pogodak pretvorio Frigan. Mladom napadaču to je bio šesti prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Samo dvije minute kasnije Dilavera u kaznenom prostoru Rijeke lopta pogađa u ruku, a sudac Lovrić je pokazao na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Delić, čiji pokušaj Labrović brani, ali napadač Narančastih je prvi na odbijenoj lopti te je iz druge prilike zatresao mrežu.

Domaćini su od 13. minute imali igrača manje nakon što je crveni karton u svom debiju zaradio Josip Knežević. On je na centru igrališta grubo startao na Ampema što sudac Lovrić prvotno nije dobro registrirao, no nakon poziva iz VAR sobe i pregleda snimke odlučio je pokazati crveni karton.

Usprkos igraču više Rijeka do konca poluvremena nije uspjela stisnuti suparnika pa smo do prve konkretne situacije čekali sve od 49. minute kada se za udarac s više od 30 metara udaljenosti odlučio Galešić te je zatresao vanjski dio stative. Samo minutu kasnije u akciji je Marin čiji pokušaj s desetak metara iskosa odlazi pored suprotne stative.

Odličnu šansu da dođu do preokreta Narančasti su propustili u 84. minuti. Nakon solo prodora sa šest metara iskosa je pucao Araija, a Labrović je dodirnuo loptu koja je potom prohujala malo pored suprotne vratnice.

Rijeka do gola vrijednog tri boda ipak dolazi u 87. minuti. Sa 17 metara je udarac uputio Hodža, a na pet metara je izvrsno reagirao Obregon te je petom prevario Rogić. Kolumbijskom napadaču to je bio tek drugi gol u aktualnoj sezoni, a prvi je također zabio na Šubićevcu kada je svojoj momčadi također donio pobjedu. Nakon duge provjere VAR-a zbog možebitnog zaleđa zgoditak je potvrđen.

Posljednja šansa na susretu pripala je Šibeniku u 99. minuti. Nakon ubačaja Kvesića s lijeve strane Dolček je dostavio loptu do Čopa, no njegov pokušaj škaricama odlazi iznad grede.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada se na Maksimiru sastaju Dinamo i Lokomotiva.

Od 15 sati u sklopu 19. dionice SuperSport HNL-a snage će na Šubićevcu odmjeriti Šibenik i Rijeka. U njihova dva ovosezonska međusobna susreta bolja je bila Rijeka koja je u gostima slavila s 0:1 dok je na Rujevici bilo bez pogodaka.

Narančasti su za danas lišeni usluga Mese dok su gosti bez Vukčevića i Djouahre.

Trener Šibenika Mario Cvitanović je u najavi za SD rekao: “Slažem se s izjavom našeg kapetana da nam je svaka iduća kao finale Lige prvaka. Svjesni smo situacije u kojoj se nalazimo, mi i ostale ekipe i kakva je cijela liga. To nam ne smije biti dodatni pritisak nego dodatna motivacija. Zato na svakom treningu vježbamo ‘u crvenom‘. Analizirali smo utakmicu s Hajdukom i dobro se pripremili za Rijeku. Bit će to potpuno drugačija utakmica nego ona na Poljudu. Moramo biti strpljivi i mudri. U konačnici, vjerujem u pobjedu. Nadam se i pomoći naših navijača. Pozivam ih da dođu na stadion i budu nam podrška od prve do posljednje minute, to nam puno znači.”

Strateg Rijeke Sergej Jakirović je izjavio: “Važna utakmica, kako za nas tako i Šibenik koji je protiv Hajduka pružio jako dobar otpor. Očekuje nas zahtjevna utakmica, utakmica u Osijeku daje nam pravo za optimizam.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek) i Ante Terzić (Podstrana) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Jurica Mlakar (Velika Mlaka), suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Kolan), a za sigurnost je zadužen Marko Svilić.