Odigrano je i prvo kolo nastavka 3.HNL Jug

Danas je počeo proljetni dio natjecanja u 3.HNL skupina jug. Oživjeli su dalmatinski trećeligaški tereni nakon duge zimske stanke, a nogometplus donosi pregled kola i najavu proljetnog dijela prvenstva. Kao i svake sezone osim borbe za naslov, najzanimljivija je borba za ostanak u ligi. Zanimljivo je istaknuti da u ligi trenutno nema niti jednog kluba s područja Zadarske županije uz samo dva s područja Šibenskomdash;kninske županije.

No krenimo redom:

RNK Zmajmdash;BŠK Zmaj 0:1(0:0) Ercegović
U Makarskoj su se sastali imenjaci i susjedi na ljestvici, domaćin RNK Zmaj i Zmaj iz Blata. Nakon prvog dijela prvenstva, Blaćani su imali bod više i u Makarsku su došli ojačani za Ercegovića iz Mosora dok Čubrilonije bio u sastavu. Makarani će s druge strane svakako pokušati popraviti učinak iz prvog dijela sezone kada su od svih momčadi zabilježili najslabiji bodovni učinak na domaćem terenu mdash; samo 10 bodova u 8 susreta. Prvo poluvrijeme odigrano je bez golova,da bi u nastavku Blaćanima pobjedu donio upravo Ercegović. Još jednom su Makarani kod kuće ostali praznih rukava,a jedina otočka momčad se sa punim plijenom vraća na Korčulu.

Junakmdash;Hajduk B 1:2 (1:0) (Lipotićmdash; Puljić,Juranović)

U Sinju su snage odmjerili Junak i Hajduk B. Klupu Junaka samo 7 dana uoči prvenstva napustio je trener Ivan Medvid. Junaka je u vodstvo doveo svojim zgoditkom Antonio Lipotić i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku su mladi Hajdukovci izjednačili preko Puljića, ali uskoro ostali s igračem manje nakon isključenja Župana. Unatoč brojčanom deficitu pobjedu Hajduku donosi Juranović,koji je u Split došao iz Dubrave. Uspješan debi u službenim utakmicama za ovog mladića,od kojega se na Poljudu mnogo očekuje.

Neretvamdash;Omiš 2:0 (Glavan,Dodig)
Neretva je u Metkoviću dočekala goste iz Omiša,a zadnja pripremna utakmica unijela je malo nervoze u redove za metkovskog kluba. U finalu turnira u Metkoviću slavio je rival iz Opuzena sa 4:3 što nikad nije ugodno. Klub je napustio prvi napadač Milinković,koji je otišao u Zadar, a nakon priprema sa Zagrebom isto ipak nije učinio mladi Roko Ćelić te će biti na raspolaganju treneru Gujinoviću. Metkovci su bolje otvorili utakmicu i poveli preko stopera Glavana. U drugom dijelu konačni rezultat postavlja Dodig. Gostima iz Omiša ostaju brige i borba za ostanak u ligi.

Zagoramdash;Kamen 0:0
U Unešiću su Zagora i Kamen iz Ivanbegovine,odigrali tvrdu,kažu neki na momente i grubu utakmicu. Gosti su se žalili na oštre startove domaćih igrača, bilo je ozlijeđenih. Konačni rezultat 0:0, a u sljedećim danima ćemo sa zanimanjem pratiti izjave iz obaju tabora .

GOŠKmdash;Solin 0:0
Još jedna važna utakmica u borbi za ostanak u ligi igrala se u Dubrovniku. Domaći GOŠK, koji je u nedjelju proslavio 96.rođendan, zadnji je na tablici i muku muči sa igrom i rezultatima. Nestvarno je kako najbogatiji grad u Dalmaciji i njegovi gospodarstvenici već godinama ne mogu (ne žele?) financirati stabilnog trećeligaša. Dok su se zadnjih sezona uspjeli spašavati na proljeće ostaje nam za vidjeti hoće li im isto uspjeti i ove sezone. Dubrovnik je napustio Ivo Caput, Niko Škugor, koji je otišao u Šibenik i tamnoputi Surinamac Viltjer. Došli su zato Pušić iz Bjelovara i Piragić iz Vrbovca, te trojica igrača iz BiH niželigaša. Protivnik u prvom kolu bio je Solin, koji čvrsto drži treću poziciju, a sa 6 bodova zaostatka za Mosorom bitka za prvaka ne čini se izglednom. Nakon 0:0 na poluvremenu i nešto bolje igre domaćih nogometaša,nastavak nije donio promjenu rezultata. GOŠK će svakako morati tražiti pobjede no ni bod protiv Solina ne izgleda loše.

Valmdash;Neretvanac 0:0
U Kaštelima su igrali domaći Val i Neretvanac iz Opuzena. Po izrazito lošem terenu bilo je teško uspostaviti neku smisleniju igru. Domaćin je prijetio uglavnom iz prekida dok su Opuzenci svoje šanse imali preko Vasilja i Bubala. Neretvanac je imao prečku Odaka i još nekoliko izglednih prilika ali realizacija nije štimala. Na kraju su do pobjede mogli domaćini nakon što je sudac pokazao na bijelu točku u 92.oj minuti. Ipak vratar gostiju Šušak sjajno brani za više nego zasluženi bod Opuzenaca.

Šibenikmdash; Jadran LP 4:0 (Kartelo 2, Prijić, Puclin)
U Šibeniku je domaćin uvjerljivo slavio protiv Jadrana iz Ploča,koji je dosta oslabljen u nastavku prvenstva.Strijelac je dva puta iz kaznenog udarca bio Kartelo u prvom dijelu.U nastavku rezultat povećava Prijić na 3:0,a konačnih 4:0 djelo je Puclina. Pločani su sakupili 21 bod na jesen, no ostali su bez Vejića,Lešića i dva Raguža. Situacija u Pločama ne izgleda obećavajuće, posebno kad se zna da uloga Hrvoja Vejića nije bila samo igračka. Hoće li Jadranaši izdržati, teško je reći. Momčad Šibenika je ponešto izmijenjena, došlo je nekoliko pojačanja, a trener Labrović ima samo jedan zadatak mdash; izboriti plasman u drugu ligu. Početak je više nego uvjerljiv.

Mosormdash;Croatia 2:0(2:0) (Pajčić,Barbarić)
Vodeća momčad lige Mosor iz Žrnovnice uvjerljivo je krenula u nastavku prvenstva i savladala Croatiju iz Zmijavaca. Domaćinu su pobjedu donijeli Pajčić i Barbarić pogocima u prvom poluvremenu. Mosor je sigurno krenuo u nastavak prvenstva i zadržao prednost ispred Šibenika.

Primoracmdash;Hrvace sutra
Kolo u nedjelju zatvaraju stobrečki Primorac i Hrvace. Hrvačani su završili na visokom 4. mjestu, a Hajduk iz Splita im je pomalo iznenađujuće na posudbu poslao mlađeg Malokua i Mamuta. Hrvace je napustio Stjepan Stipanović, koji je prešao u redove upravo Stobrečana. Primorac je ostao bez velikog broja igrača iz jesenskog dijela (Grković,Hajder,Bekavac,Mić…) pa treba vidjeti kako će reagirati pod vodstvom novog trenera Milića

U svakom slučaju 3.HNL jug ponudit će pregršt zanimljivih susreta, a borba na vrhu i dnu biti će još jednom uzbudljiva do posljednjih kola. Mosor i Šibenik na vrhu trebali bi do kraja voditi izjednačenu bitku. Situacija na dnu biti će još napetija, zbog većeg broja ekipa koje su bodovno prilično izjednačene, a svaki izgubljeni bod može značiti ispadanje u županijski rang iz kojeg je povratak mdash; s obzirom na sustav natjecanja, prilično težak i mukotrpan.