Odličan derbi na Rujevici završio bez pobjednika (VIDEO)

Derbi 15. kola HT Prve lige završio je bez pobjednika. Rijeka i Dinamo su u susretu punom uzbuđenja odigrali 2:2 (2:1). Plavi su poveli već u prvom napadu preko Luke Ivanušeca da bi domaćini preokrenili golovima Nina Galovića i Luke Menala, a bod Dinamo u završnici susreta donosi Rasmus Lauritsen.

Dinamo je se s ovim bodom izjednačio s Osijekom na vrhu ljestvice, ali izabranici Zorana Mamića imaju odigrane i dvije utakmice manje.

Dinamo do vodstva dolazi već u 19. sekundi utakmice. Brzu i pravovremenu akciju u napadu su odigrali Petković, Oršić, Gavaranović i Ivanušec, a potonji je naposljetku mirno poslao loptu pored nemoćnog Nevistića.

Plavi su zaprijetili i u 10. minuti kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao Oršić, a lopta od živog zida odlazi preko gola. Isti igrač je imao priliku i dvije minute kasnije kada je pucao sa 17 metara iskosa, ali učinak je bio isti.

Nevolje za domaćine nastavile su se u 19. minuti kada je zbog ozljede gležnja iz igre morao izaći kapetan Andrijašević kojeg je zamijenio Kulenović.

Domaćini su prvi udarac prema golu Livakovića uputili u 25. minuti kada je iz daljine pucao Menalo, ali lopta odlazi poviš gola.

Rijeka do izjednačenja dolazi u 27. minuti kada je iz kornera ubacio Murić, Livaković je loše procijenio let lopte koja dolazi do Galovića na drugoj stativi, a on je šalje u mrežu Plavih.

Tri minute kasnije nova šansa za domaćine. Kulenović je uposlio Menala kojem je pravovremenu u šut izašao vratar Dinama, a onda je i pomoćni sudac signalizirao da se radi o zaleđu.

U 34. minuti Tomečak je dobrim ubačajem pronašao Kulenovića čiji udarac glavom brani Livaković.

U istoj minuti Rijeka dolazi do preokreta. Ponovno je s desne strane ubacio Tomečak, lopta se odbija od jednog igrača Dinama te dolazi do Menala koji je s pet metara šalje iza leđa Livakovića. Menalo nije slavio pogodak obzirom da je ovu sezonu stigao na posudbu iz Maksimira.

Dinamo se javlja u 38. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pucao Gavranović, ali Nevistić brani njegov udarac.

U 41. minuti Gavranović je srušen u kaznenom prostoru domaćih, ali je prekršaju za kazneni udarac prethodilo zaleđe napadača Plavih.

Posljednja minuta prvog dijela je ponudila udarac Menala kojeg lako brani Livaković.

Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je gostima. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 52. minuti domaćini ne uspijevaju otkloniti opasnost pa loptu naposljetku dolazi do Theophile-Catherinea čiji udarac s desetak metara odlično brani Nevistić.

Vratar Rijeke je dobru formu potvrdio i u 63. minuti kada je obranio pokušaj Hajrovića koji je snažno pucao iz okreta.

Lončar je u 71. minuti ubacio iz slobodnog udarca, lopta se zadržala pred Livakovićem, ali nitko od domaćih igrača nije uspio uputiti udarac.

Dinamo je blizu izjednačenja bio u 73. minuti kada je prvi udarac Oršića iz slobodnog udarca sa 17 metara Nevistić odbio u gredu, a potom je pokušaj Ivanušeca koji je već svladao vratara ispred gol linije blokirao Smolčić.

Plavi su zaprijetili i u 77. minuti kada nakon ubačaja iz kuta Lauritsen s prve stative nije uspio skrenuti loptu u okvir gola.

Oršić je u 81. minuti ponovno opasan iz slobodnog udarca kada još jednom trese gredu. Već u idućem napadu Dinamo dolazi do izjednačenja. S desne strane je oštro ubacio Hajrović, a loptu u gol skreće Lauritsen za svoj prvijenac u plavom dresu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade veliku priliku je imao Petković, no njegov udarac iz kaznenog prostora odlazi malo pokraj stative. Bila je to posljednja prilika na susretu.

Istra 1961 – Lokomotiva

Rijeka i Dinamo će od 17:05 na Rujevici nakon uspješnih europskih nastupa odigrati derbi susret 15. kola HT Prve lige. Bit će to njihov prvi međusobni ovosezonski sraz obzirom da je prvi predviđen dvoboj koji se trebao igrati na Maksimiru odgođen za proljetni dio sezone.

Domaćini za današnji susret ne mogu računati na ozlijeđenog Čerina dok su gosti iz istog razloga bez Ademija i Leovca, a Majer odrađuje kartone.

Trener Rijeke Simon Rožman je u najavi derbija rekao: “Znamo tko nas čeka, jedna vrhunska ekipa. Znamo što nam je činiti, želimo kontinuitet dobrih nastupa. Mladi smo i vjerujem da ćemo imati dovoljno energije da odradimo sve do kraja. Napravit ćemo sve da bodovi ostanu na Rujevici.”

Njegov kolega Zoran Mamić je dodao: “Dolazi nova utakmica, novi izazov i moramo biti na visokom nivou. Sve ono što je iza nas tako treba i ostati. Koncentrirati se na predstojeću utakmicu, na derbi, na veliku utakmicu. Oba protivnika su u jako dobrom izdanju, osokoljeni pobjedama u Europi i siguran sam da ćemo vidjeti dobru utakmicu, vjerujem u pobjedu svoje momčadi.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će pomagati Borut Križarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Za VAR su zaduženi Goran Gabrilo (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Darko Kolesarić iz Osijeka odakle dolazi i kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović.