Odličan pogodak Teklića nedovoljan za pobjedu Varaždina protiv Istre 1961 (VIDEO)

U prvoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Istra 1961 su pred 1.593 gledatelja na stadionu Varteksa odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (1:0).

Domaćini su poveli odličnim golom Teklića u završnici prvog polvremena, a bod Zeleno-žutima sredinom drugog dijela donosi Caseres nakon velike pogreške Jelenića.

Izabranici Gonzala Garcije su tako već peti susret u nizu uspjeli ostati neporaženi na gostovanju. Ukupno su u tim dvobojima upisali dvije pobjede i tri neriješena ishoda.

Domaćin je zaprijetio u 2. minuti susreta kada je s 18 metara dobro u bliži kut pucao Herrera, no Lučić je bio spreman na njegov pokušaj te je odbio loptu u korner. Dvije minute kasnije iz malo veće udaljenosti je udarac uputio i Šego, ali vratar Istre uz pomoć bloka sigurno lovi loptu.

Zeleno-žuti su uzvratili u 7. minuti kada je Mlinar ubacio iz slobodno udarca, no Galilea i Perković nisu stigli reagirati na drugoj stativi.

Veliki nesporazum u 13. minuti nakon što se nisu razumjeli Kadušić i Lučić priredila je gostujuća obrana, ali na koncu su ipak uspjeli otkloniti opasnost.

Gosti su već u 17. minuti bili prisiljeni napraviti prvu zamjenu. Zbog ozljede je igru napustio Hujber, a priliku je dobio Rovis.

Opasna akcija Istre uslijedila je u 20. minuti kada je Jelenić ispred gol linije u posljednji trenutak uspio odbiti loptu nakon što jer Erceg spretno prebacio Zeleniku.

Tri minute kasnije Lučić još jednom sigurno brani. Ovaj put udarac glavom Stolnika kojeg je iz slobodnog udarca pronašao Teklić.

Nakon ubačaja iz kuta u 37. minuti domaćini su tražili kazneni udarac smatrajući da je Kadušić gurnuo Jozu Stanića, no sudac Bel nije dijelio njihovo mišljenje.

Uslijedio je novi korner za Varaždin nakon kojeg lopta dolazi do Teklića, a on je snažno pucao s dvadesetak metara te je fantastično pogodio gornji desni kut Lučićeva gola za vodstvo svoje momčadi.

Opasno je iz daljine u 41. minuti zaprijetio i Katanec, a lopta je prošla malo pored stative.

Odličnu priliku za izjednačenje Istra je propustila u 43. minuti. Nakon ubačaja s desne strane sa sedam metara je pucao Erceg, no Zelenika brani njegov udarac.

Nakon loše reakcije obrane Varaždina u prilici se u 60. minuti našao Petković koji je s ruba kaznenog prostora pucao poviš gola.

Gosti do izjednačenja dolaze u 69. minuti kada je Caseres iskoristio pogrešku Jelenića te je s 15 metara plasirao loptu pokraj Zelenike. Bio je to njegov ovosezonski prvijenac.

Odličnu šansu da ponovno povedu domaći su imali u 84. minuti kada je Posavec spustio loptu za Brodića, no njegov udarac s pet metara iskosa brani Lučić. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je loptu glavom malo iznad prečke poslao J. Stanić.

Brodić je u prilici i u 87. minuti kada ga je iz slobodnog udarca pronašao Teklić, a on je s deset metara pucao glavom te je lopta prošla malo pored suprotne vratnice. Nedugo potom je s dvadesetak metara snažno pucao Puclin, ali i njemu je nedostajalo malo više preciznosti.

Pritisak Varaždina do konca susreta nije donio promjenu rezultata tako da su obje momčadi osvojile po bod.

Jedanaesto kolo se nastavlja u subotu kada su na rasporedu susreti Osijeka i Lokomotive te Dinama i Slaven Belupa.

Standings provided by SofaScore

U prvom susretu 11. kola SuperSport HNL-a Varaždin od 18 sati na stadionu Varteksa dočekuje Istru 1961. Njihov prvi međusobni ovosezonski duel odigran u Puli pripao je gostima koji su nakon preokreta slavili rezultatom 1:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Lamine te kartonirane Pellumbija i Uratu. Kod Zeleno-žutih iz istog razloga nema Majkića dok su Lisica, Blagojević, Knežević i Duvnjak na oporavku od povreda.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi za eVaraždin rekao: “Meni se jako sviđa kako igra Istra 1961, slično kao i mi. Trener im je tu od pošle godine, a njihov sportski direktor je ove godine pogodio s pojačanjima, posebno u fazi napada. Oni su mlada ekipa, Ante Erceg im je donio tu potrebnu razliku. Opasna su ekipa i morat ćemo biti jako oprezni, posebno su opasni u fazi napada. Ali, mi se pripremamo samo za njih, fokus je na Istri 1961 pa vjerujem da ćemo njihove dobre stvari uspjeti spriječiti. Mi igramo doma, i kod mene je uvijek naglasak na mojoj ekipi, jer želim da se nametnemo i u otvorenoj utakmici da mi slavimo pred našim navijačima.”

Strateg Istre Gonzalo Garcija je izjavio: “Igramo s Varaždinom – ekipom kojoj ove godine ide odlično. Igraju dobar nogomet, kako zajednički tako i individualno. Dugo igraju i treniraju skupa, stoga su zato i bolje upoznati. Smatram da je ovo dobra prilika za nas – dobiti iskustvo i nadamo se bodove. Na prvoj utakmici s Varaždinom nismo bili kompletirani s igračima te nam to nije bila najbolja utakmica. Smatram da su obje ekipe bile podjednake te je tako trebalo završiti. Oni su opasna ekipa, no mi smo se do sada već i dokazali u odnosu na početak. Volimo igrati utakmice na domaćem terenu kod nas na Drosini, no sada nekoliko kola igramo već vani, i to nam ne predstavlja problem jer igrači su sve više motivirani. Zahvalni smo i na tome što nas navijačka skupina prati na apsolutno svakoj utakmici, a imamo simpatije i van našeg grada. Trebamo podršku i u lošim i u dobrim trenucima.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Dejan Vuković (Zagreb) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka).