Ogled Istre 1961 i Slaven Belupa završio bez zgoditaka

U prvom susretu 18. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 i Slaven Belupo se pred 557 gledatelja na stadionu Aldo Drosina u Puli odigrali bez golova. Siromašni duel nije ponudio puno prilika, a nešto bolju igru, naročito u drugom poluvremenu, su ponudili domaći, no to im nije bilo dovoljno da dođu do trijumfa.

Farmaceuti su tako sa šestim ovosezonskim remijem, koliko ih ima i Istra, zadržali šest bodova prednosti pred današnjim suparnikom koji ima i odigranu utakmicu manje.

Krstanović je u 5. minuti dobro proigrao Mudražiju nakon čega se odlično oslobodio svog čuvara, no u ključnom trenutku ispred njega je loptu odnio Caseres i to po mišljenju suca Čuline bez prekršaja. Nakon svega i pomoćni sudac je podigao zastavicu signalizirajući ranije zaleđe Krstanovića.

Prvi udarac na utakmici bilježimo u 24. minuti kada je Kadušić s lijeve strane ubacio za Boultama koji je proslijedio loptu za Ercega, a njegov pokušaj glavom s druge stative brani Čović.

U 44. minuti dalekometni udarac Marine odlazi iznad prečke za prvi pokušaj gostiju u siromašnom prvom dijelu dvoboja.

Sudačka nadoknada je ponudila udarac Kadušića koji iz obečavajuće situacije s desetak metara loše puca o šalje loptu daleko od okvira gola.

Dobro proigravanje Boultama u 52. minuti omogućilo je šansu za Ercegu, no on ometen Božićem sa sedam metara šalje loptu iznad grede.

Četiri minute kasnije s ruba šesnaesterca je dobro pucao Vuk, ali Čović dobrom reakcijom brani udarac koji je išao u njegov donji desni kut. U 59. minuti je iz nešto veće udaljenosti pucao i Mlinar koji nije bio dovoljno precizan.

Pritisak Istre se nastavio i u 67. minuti novim pokušajem Vuka s dvadesetak metara kojeg je golman Slavena sigurno obranio.

Nakon kombinacije iz brzog izvedenog kornera lopta je u 75. minuti došla do Galilee koji ju je spustio do Ercega, a on je iz okreta i iz peterca zatresao vanjski dio stative. Dvije minute kasnije Ercega je proigrao Vuk, a njegov udarac s desetak metara iskosa brani Čović.

Dobru situaciju u 80. minuti su kreirali i Farmaceuti kada je Mioč odlično uposlio Hoxhu koji je nesebično pokušao uposliti Crnca, no obrana Istre je otklonila opasnost.

U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka s dvadesetak metara je snažno pucao Mahmoud, a Čović je uz poteškoće uspio odbiti loptu iznad gola. Uslijedio je ubačaj iz kornera nakon kojeg glavom Erceg šalje loptu iznad prečke.

Erceg je u 86. minuti pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, no iako je lopta zaobišla živi zid to nije bilo dovoljno da iznenadi Čovića. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati u Gradskom vrtu sastaju Osijek i Rijeka dok od 17:30 na Maksimiru počinje sraz Dinama i Gorice.

U prvom susretu 18. kola SuperSport HNL na stadionu Aldo Drosina u Puli počinje susret Istre 1961 i Slaven Belupa. U njihovom prvom ovosezonskom duelu odigranom u Koprivnici slavili su Zeleno-žuti s uvjerljivih 0:3.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Blagojevića, Rovisa, Kopljara, Maurića, Bakrara i Kneževića koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Sušaka, a u konkurenciji još nisu Talys i novopridošli Perošević.

Strateg Istre Gonzalo Garcija je u najavi rekao: “Vraćamo se na teren nakon pauze i moji su igrači veoma uzbuđeni što liga počinje. Želimo se početi natjecati, želimo se nastaviti boriti. Krećemo protiv Slaven Belupa, koji je u prvom dijelu sezone imao odličan rezultat. Prva tri tjedna smo se usmjeravali više na fizičku spremu igrača i dovesti ih u što bolju formu. Nakon pauze za Božić, u kojoj su radili individualno po zadanom programu, vratili smo se na pripreme. Radili smo što bolje možemo, a igrači se osjećaju potpuno spremno. Zadovoljan sam s time kako je ekipa posložena, pogotovo sada kada imamo više izbora za krilo – vratio se Lisica, također Duvnjak i Abdallahi. Bili smo aktivni u ovom prekidu i jedva čekamo susret. Protiv Slavena se treba postaviti otpočetka, jer kažnjavaju svaki pad dekoncentracije ili povlačenje svoje igre – takve utakmice obično dobiju. Moramo biti agresivniji i posložiti svoju igru jer će Slaven svakako od početka početi s pritiskom. Inače imaju iskusne igrače poput Krstanovića i Marine, stoga idemo što jače u utakmicu od prve minute. Bit će veoma zahtjevno, no imam pouzdanja u nas.”

Njegov kolega na klupi Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Istra je dobra, zanimljiva i ima nekoliko odličnih pojedinaca. Na nama je da budemo na maksimumu i da odigramo dobru utakmicu. Nastavak prvenstva bit će traženje za sve, ali će i odrediti daljnji tijek natjecanja. To je dodatan razlog da od samog početka budemo pravi.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Dario Kolarević (Zagreb) i Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Zdenko Lovrić i Goran Pataki iz Đakova. Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), kontrolor suđenja Dalibor Conjar (Osijek), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.