Olimpija iskoristila prvi poraz Maribora i preuzela vrh ljestvice (VIDEO)

Tek u 17. kolu Prve lige Telekom Slovenije branitelji naslova iz Maribora doživjeli su prvi poraz. To je iskoristila ljubljanska Olimpija te uz jednak broj bodova zasjela na vrh ljestvice.

Manje od četiri tisuće ljubitelja nogometa pohodilo je ovaj vikend slovenske prvoligaške stadione. Više od polovine od ukupnog broja bilo ih je u subotu navečer u Celju, gdje su svjedočili prvom prvenstvenom porazu Maribora. Nakon pola milijuna eura vrijednog remija u Ligi prvaka protiv moskovskog Spartaka Vijoličasti su naletjeli na minu i prokockali vodeću poziciju. Celje je u dosta zanimljivom susretu do vodstva početkom drugog poluvremena doveo Rudi Požeg Vancaš, a posljednji tračak nade za goste ugasio je Bian Paul Šauperl u 90. minuti, dok je kapetan Maribora Marcos Tavares u 95. minuti s bijele točke zabio svoj 130. pogodak u slovenskom prvenstvu i tako izjednačio rekord Štefana Škapera.

Kiks ljutih rivala sa zadovoljstvom su dočekali u glavnom gradu Slovenije, koji ipak ne živi u nekakvoj nogometnoj euforiji. U skoro praznim Stožicama Olimpija je dočekala Krško, kojeg je pogotkom nakon skoro godinu dana pauze potopio Rok Kronaveter. “Na kraju smo malo strepili, jer nismo na vrijeme postigli drugi pogodak. Odigrali smo jako dobru utakmicu, bili smo brži i konkretniji od suparnika”, kazao je nakon susreta trener vodeće momčadi slovenskog prvenstva Igor Bišćan.

Na treću poziciju skočio je Rudar, koji je u gostima svladao Aluminij ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Johnu Maryju, Domžale su pogotkom Marka Alvira u gostima svladale Triglav, dok je posljednjeplasirani Ankaran u Novoj Gorici nadoknadio dva pogotka zaostanka i došao do remija.

Prva liga Telekom Slovenije, 17. kolo: Celje – Maribor 2:1 (0:0), Olimpija – Krško 1:0 (1:0), Aluminij – Rudar 0:2 (0:0), Triglav – Domžale 0:1 (0:0), Gorica – Ankaran 2:2 (0:0).