Olimpija pokvarila šampionsku feštu u Ljudskom vrtu (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

U Mariboru je u subotu popodne već sve bilo spremno za proslavu novog naslova prvaka, ali je šampanjac ipak ostao zatvoren. Da stvar bude gora za Viole feštu je pokvarila ljubljanska Olimpija, koja je u “večnom” derbiju odigrala daleko najbolju utakmicu sezone i četiri kola prije kraja Prve lige Telekom Slovenije smanjila zaostatak za vodećim Mariborom na osam bodova.

Scenarij kakvog su mogli samo poželjeti u Mariboru. Sunčana i dosta topla subota, pun stadion i gostovanje Olimpije, koja bi porazom definitivno izvjesila bijelu zastavu u borbi za naslov prvaka, tako da je negdje u kutu domaće svlačionice stadiona u Ljudskom vrtu sigurno stajala kutija puna majica s natpisom “Maribor – šampion 2018/19!!

Odlična atmosfera očito je inspirirala Zmajčeke, koji su odlučno krenuli u derbi i zahvaljujući preciznim ubačajima s boka i efikasnošću napadačkog dvojca Haris Kadrić – Rok Kronaveter već u 18. minuti povela 0:2.

Osim asistenta za prvi pogodak Dina Štigleca svoj honorar pošteno je zaradio i gostujući vratar Nejc Vidmar panterskom obranom nakon voleja Blaža Vrhoveca u 35. minuti, a u idućem napadu Endri Çekiçi driblingom došao je do prostora za precizan udarac i treću loptu u mreži Vijoličastih.

Njihovi navijači su početkom drugog poluvremena zagrmjeli: “Hočemo zmago!!” ali je unatoč pritisku Maribora brzo postalo jasno, da će se konačna odluka o prvaku za sezonu 2018/19 prolongirati barem do sredine tjedna, kada su na rasporedu utakmice 33. kola.

Mladi napadač Olimpije Kadrić sjao je od sreće nakon posljednjeg sučevog zvižduka: “Pun stadion bio je veliki motiv za nas. Željeli smo pokvariti slavlje i to nam je uspjelo. Znamo igrati nogomet, nismo se uplašili Maribora i uživali smo u ovom derbiju te došli do tri boda.” Trener Maribora Darko Milanič bio je kratak: “Igrali smo samo do prvog primljenog pogotka. Imali smo neke situacije, ali smo očito izgorjeli u želji.”

Već u petak odigrana su dva važna susreta za treće mjesto in direktan ostanak u elitnom društvu. Domžale su praktički već osigurale treću poziciju teško izborenom pobjedom protiv pretposljednje Gorice, za koju je vodeći pogodak postigao Andrija Filipović. Domaćinima je izjednačenje donio mladi Adam Gnezda Čerin, inače potencijalno pojačanje zagrebačkog Dinama te još nekoliko imućnijih europskih klubova, a za potpuni preokret pobrinuo se u 90. minuti Slobodan Vuk i razveselio oko 700 ljudi na tribinama.

Još skromnija je bila posjeta u Velenju, gdje je Rudar iskoristio jako lošu predstavu gostiju iz Kidričevog. Nakon mirnog prvog poluvremena probudio se Rijad Kobiljar i do 57. minute domaćinima donio vodstvo s 2:0. Dodatne brige Aluminiju donijela su dva isključenja, što je značilo da mogu “knapi” susret mirno privesti kraju.

Sve bliže definitivnoj selidbi u drugu ligu je nakon nove “nule” na domaćem terenu Krško, koje se autogolom Luke Volariča uvalilo u probleme u prvom poluvremenu, dok je u nastavku Mura još dvaput zatresla domaću mrežu za sigurnu “tricu” i nova tri boda. U posljednjem susretu 32. kola Triglav će u Kranju u nedjelju ugostiti Celje.

Prva liga Telekom Slovenije, 32. kolo: Maribor – Olimpija 0:3 (0:3), Domžale – Gorica 2:1 (0:1), Rudar – Aluminij 3:0 (0:0), Krško – Mura 0:3 (0:1), Triglav – Celje u nedjelju.