Olimpija tresla (samo) okvir vrata, Maribor ostao na +10 (VIDEO)

Skoro 10 tisuća gledatelja nije se moglo radovati pogocima na derbiju 23. kola Prve lige Telekom Slovenije. Maribor je remijem zadržao 10 bodova prednosti ispred drugoplasirane Olimpije, koja je u subotu navečer bila bliže pobjedi.

“S obzirom na događanje na terenu, ne mogu biti zadovoljan bodom.” izjavio je nakon susreta trener Olimpije Robert Pevnik, koji se držao za glavu nakon prečke Roka Kidriča i stative Gorana Brkića u 48. minuti. U prvom poluvremenu gosti iz Maribora kontrolirali su igru, dok su u nastavku aktivniji bili domaćini.

Vijoličasti su najopasnije zaprijetili u 83. minuti, kada je Mario Jurčević u posljednji trenutak blokirao udarac Luke Zahoviča. “Derbi može dobiti pozitivnu ocjenu. U drugom poluvremenu nam je falilo mirnoće. Došli smo po pobjedu i imali nekoliko prilika,” kazao je trener vodeće momčadi slovenskog prvenstva Darko Milanič.

Susret između Celja i Triglava obilježio je Dario Vizinger, koji je u drugom poluvremenu postigao čak tri pogotka za sigurnu pobjedu domaćina. Triglav je nakon odličnog početka proljetnog dijela prvenstva upisao prvi poraz, dok se Celje s nova tri boda učvrstilo na četvrtoj poziciji.

Mura je u domaćoj Fazaneriji deklasirala Krško, a Vizingerov učinak ponovio je Amadej Maroša. Fenjeraš je tako zabilježio i 13-ti neuspjeh u sezoni, i ostaje mu samo nada da Gorica i Rudar u današnjim susretima neće povećati svoju prednosti.

Prva liga Telekom Slovenije, 23. kolo: Olimpija – Maribor 0:0, Celje – Triglav 4:0 (1:0), Mura – Krško 5:0 (2:0), Aluminij – Rudar i Gorica – Domžale u nedjelju.