Olmissum novi prvak Hrvatske u futsalu

Olmissum je u svojoj premijernoj sezoni u 1. HMNL postao novi prvak Hrvatske u futsalu. Omiški klub je u dramatičnoj finalnoj utakmici na gostujućem terenu nakon šesteraca bio bolji od Novog Vremena iz Makarske rezultatom 4:5 (3:3 ; 2:2 ; 0:1). Izabranici Duje Maretića su tako prekinuli dvogodišnju dominaciju makarskog kluba.

Olmissum je osnovan tek 2015. godne, a ovo im je bila prva sezona u najvišem rangu natjecanja u kojoj su u prosincu prošle godine igrali i finale kupa gdje su poraženi od Uspinjača Gimke.

Gosti su bolje otvorili finalni susret te su do vodstva došli već u 2. minuti kada je uz pomoć stative pogodak postigao Valerije Jurić. Novo Vrijeme se u igru vraća u drugom poluvremena kada prvo za izjednačenje u 33. minuti pogađa Igor Osredkar da bi prednost domaćinu dvije minute kasnije donio Vedran Kazazić. Omiš je produžetke izborio u 38. minuti preko Duje Kusture.

Novo Vrijeme je bolje ušlo u deset minuta dodatnog vremena te je ponovno povelo u 41. minuti kada drugi gol na susretu postiže Kazazić. Ipak 50 sekundi do kraja produžetaka za novo izjednačenje i šesterce zabija Matej Horvat.

U udarcima sa šest metara iskazao se vratar Olmissuma Žarko Luketin koji je obranio udarce Osredkara i Kazazića u drugoj i trećoj seriji. Prethodno je za Novo Vrijeme poentirao Lucas dok su za goste precizni bili Antonio Juretić i Kustura.

Doigravanje se zbog pandemije koronavirusa igralo u modificiranom obliku na samo jedan susret. Prvotno je bilo predviđeno da se četvrtfinalni i polufinalni dvoboji igraju do dvije, a finale do tri pobjede.

Makarani su do finala došli nakon što su osnovni dio sezone završili na vodećoj poziciji ljestvice čime su u doigravanju izborili prednost domaćeg terenu. Potom su u četvrtfinalu bili bolji od zagrebačkog Alumnusa (3:0), a u polufinalu od dubrovačkog Squarea (5:2).

Omišani su nakon 18 kola prvog dijela sezone bili na drugom mjestu ljestvice, a potom su u četvrtzavršnici uvjerljivo svladali Vrgorac (6:1) da bi potom finale izborili slavljem protiv Futsal Dinama (1:0).

Najviši rang natjecanja napustio je Split kojeg će u idućoj sezoni zamijeniti Osijek Kleme, a Universitas je u doigravanju za popunu lige bio bolji od Murtera te je tako zadržao prvoligaški status.