Oriolik pogotkom iz penala u produžecima do slavlja nad Rudarom i povijesnog četvrtfinala (VIDEO)

U pretposljednjem okršaju osmine finala tridesetog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa Oriolik je u Oriovcu rezulatom 1-0 (0-0, 0-0) svladao Rudar iz Labina i tako prvi put u klupskoj povijesti osigurao nastup u četvrtfinalu ovog natjecanja.

Dvoboj trenutno osmoplasiranog predstavnika 3.HNL Istok i četvrtoplasiranog predstavnika 3.HNL Zapad pogotkom iz kaznenog udarca u 114. minuti presudio je Valentino Kuzmić.

Oriolik će u svom premijernom četvrtfinalu kupa ugostiti Istru 1961.

Nisu nas trećeligaši ‘šokirali’ neočekivanim ‘praznikom nogometa’, gledali smo ‘klasični niželigaški’ okršaj u kojem su rijetki konkretniji dolasci u posljednju trećinu stizali gotovo isključivo nakon dugih lopti prema naprijed. Iz takve igre ipak nije bilo ozbiljnog posla za vratare Josipa Hercega i Marina Bulata.

U 28. minuti domaći ostaju s igračem manje. Leon Petrović je vanjskim dijelom kopačke odličnim dodavanjem izbacio Ivana Macana u gol priliku, no njega na rubu šesnaesterca uklizavanjem ruši Mario Živatović i za taj start od strane suca Marka Cestarića biva ‘nagrađen’ izravnim crvenim kartonom.

Jedinu konkretniju prijetnju vidjeli smo u 40. minuti kada su gosti iz Labina bili vrlo blizu pogotka. Toni Rudan je odigrao naprijed desno za Macana, Marušić loše reagira te 25-godišnji napadač gostiju udarcem sa sedam metara pogađa suprotnu vratnicu!

Do kraja poluvremena (minuta nadoknade) i gosti ostaju bez igrača. David Golić je u samo dvije minute (41. i 42.) zaradio dva žuta kartona i tako brojčano izjednačio odnos snaga na terenu.

Oriolik je prvi put na susretu nešto konkretnije zaprijetio u 55. minuti kada se s preko dvadeset metara na udarac odlučio Marušić i poslao loptu malo iznad okvira Bulatovih vrata.

Rudar je dobru situaciju imao u 73. minuti kada je kapetan gostiju Edis Kurtić dugom loptom pronašao Macana koji prima loptu i izlazi u jedan na jedan s Hercegom, vratar domaćih pravoremenim je istrčavanjem i dobrom reakcijom uspio uhvatiti loptu i sačuvati mrežu netaknutom.

Do kraja ‘regularnog’ dijela Oriolik je bio vrlo blizu pogotku u 88. minuti kada je Anto Galović okrenut leđima s petnaest metara uspio atraktivno uputiti udarac, no Bulat se bacio i odbio u loptu u vratnicu te sačuvao mrežu netaknutom.

U 103. minuti Cestarić pokazuje na bijelu točku za domaće nakon što je u šesnaestercu poslije duela s Pinom Kovačevićem pao Anto Galović. Siguran realizator za Oriolik i veliko slavlje okupljenih gledatelja bio je Valentino Kuzmić minutu poslije.

Veliku priliku za potvrdu pitanja pobjednika domaći su imali u 115. minuti kada je Luka Morber odlično pronašao Galovića kojem udarac s trinaest metara dodirom brani Bulat i šalje loptu malo, malo pored vratnice. Minutu poslije Jurić je bio u vrlo izglednoj situaciji za Oriolik, no s dvanaest metara poslao je loptu malo pored vratnice.

Ova faza Hrvatskog nogometnog kupa okončat će se nakon dvoboja Zagreba i Hajduka (02. ožujka, 15:00).