Oršić pogodio za tri boda Dinama protiv Lokomotive (VIDEO)

U 6. kolu HT Prve lige Dinamo je u Maksimiru bio bolji od Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0). Plavi su do nova tri boda došli u 77. minuti susreta kada je Mislav Oršić slomio otpor gostiju, a pobjedu je fantastičnom obranom u sudačkoj nadoknadi sačuvao Dominik Livaković koji je obranio veliku prigodu Arberu Hoxhi.

Izabranicima Damira Krznara to je bila treća ovosezonska pobjeda u Prvoj HNL s kojom su se bodovno izjednačili s današnjim suparnikom. Lokomotiva je pak upisala prvi ovosezonski poraz tako da je jedina neporažena momčad ostao Osijek.

Umjesto najavljenog Theophilea u početnoj postavi Dinama našao se Ristovski koji je tako uskočio umjesto francuskog nogometaša koji je imao problema s migrenom.

U 8. minuti susreta Bulat se iz slobodnog udarca uz aut liniju odlučio na udarac koji je otišao iznad grede. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani Cipetić je uposlio Kačavendu, a njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora završava ravno u rukama Livakovića.

Cipetić je u akciji i u 14. minuti kada je ubačajem pronašao Aliyjua, a njegov udarac glavom odlazi iznad gola Plavih.

Kačavenda je u 29. minuti povukao napad Lokomotive u kojem je potom u šansu gurnuo Dabru, a njegov udarac u korner odbija Livaković.

Osam minuta kasnije Lokomotiva je zaprijetila iz dva uzastopna kornera, a obrana Dinama je u oba slučaja na koncu uspjela otkloniti opasnost.

Ivanušec je u 47. minuti sa 17 metara pokušao iznenaditi Santinija, no vratar Lokomotive lagano hvata loptu.

Bulat i Ivanušec su u 58. minuti dobro kombinirali nakon čega je potonji povratnom loptom u peterac tražio Jurića, no ispred njega je dobro reagirao Soldo koji je odbio loptu u korner.

Lokomotiva je uzvratila minutu kasnije preko Aliyua, no njegov udarac iz daljine Livaković sigurno brani.

Ivanušec se dobrom akcijom u 63. minuti izborio za udarac iz kaznenog prostora, ali požrtvovnom reakcijom obrana Lokomotive blokira njegov pokušaj.

Minutu kasnije na suprotnoj strani Gojak je pogreškom predao loptu za Pivarića koji je iz dobre pozicije sa 17 metara od bloka poslao loptu pokraj vratnice.

Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg se u prilici našao De Haas, no nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom tako da je promašio okvir gola domaćih.

Dinamo je do gola došao u 77. minuti kada je Petković ubacio za Čopa, a on spušta loptu za Oršića koji s desetak metara šalje loptu iza leđa Santinija.

Majer se u 87. minuti izborio za udarac s desetak metara iskosa, no Santini je bio spreman na njegov pokušaj.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Lokomotiva je propustila zicer za izjednačenje. Aliyu je savršeno uposlio Hoxhu koji se našao oči u oči s Livakovićem, no golman Dinama odličnom reakcijom spašava svoja vrata i brani udarac sa šest metara. Bila je to posljednja prilika gostiju da dođu do gola i boda.

Šesto kolo Prve HNL bit će zaključeno sutra kad Istra 1961 od 18:55 na Aldo Drosini dočekuje Osijeka dok u 21 sat na Rujevici počinje sraz Rijeke i Šibenika.

U sklopu 6. kola HT Prve lige od 20 sati na Maksimiru počinje predstava Dinama i Lokomotive. Domaćini su u dosadašnjem tijeku prvenstva zabilježili poraz od Slaven Belupa, remi s Rijekom te pobjede nad Hrvatskim dragovoljcem i Goricom dok su gosti nakon neriješenog ishoda s Hajdukom slavili protiv Slaven Belupa, Hrvatskog dragovoljca i Istra 1961.

Plavi u današnjem ogledu zbog ozljeda ne mogu računati na Perića, Šutala, Lauritsena, Štefulja, Ademija i Tolića dok kod Lokomotive nedostaju Mersinaj, Salihu, Kačavenda i Tuci.

Trener Dinama Damir Krznar je u najavi utakmice rekao: “Jasno je da nakon onako iznimno loše utakmice moramo sav fokus preusmjeriti na Lokomotivu, pogotovo stoga što je riječ o momčadi koja ove sezone pruža iznimno dobre izvedbe. Osim toga, to pokazuje i mjesto na ljestvici. Znamo da nas ne očekuje lagana utakmica, moramo pristupiti ozbiljno i vjerujem da ćemo izaći kao pobjednici.”

Prvi čovjek struke Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “U dosadašnjim utakmicama ostvarili smo odlične rezultate. Svjesni smo da nas u subotu čeka najteža utakmica. Bez obzira na rezultat Dinamovog gostovanja kod Sheriffa, Dinamo je uvijek Dinamo i svaka utakmica je drugačija. Mi naporno treniramo i uživamo u nogometu. Napraviti ćemo sve kako bi se vratili s Maksimira s pozitivnim rezultatom.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Anto Marić (Zagreb) i Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat će biti Mladen Bukal (Gornja Rijeka), a kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Marko Svilić.