Osijek golom Žapera slavio protiv Hrvatskog dragovoljca (VIDEO)

Osijek je u 13. kolu HT Prve lige došao do osme pobjede. Bijelo-plavi su na Gradskom vrtu pogotkom Mihaela Žapera u 71. minuti slavili protiv Hrvatskog dragovoljca. Izabranici Nenada Bjelice su se s nova tri boda izdvojili na vrhu ljestvice te sad imaju tri boda više od Rijeke i četiri od Dinama koji imaju odigranu utakmicu odnosno tri manje. Gosti su pak ostali na posljednjem mjestu ljestvice s bodom zaostatka za Slaven Belupom.

Osijek je od početka susreta zagospodario terenom, a opasnu situaciju pred golom Šubarića kreirao je u 12. minuti kada je poslije kombinacije s Fiolićem na desnoj strani Miloš ubačajem tražio Miereza, no on nije uspio doći do lopte.

Gosti su zaprijetili u 16. minuti kada je Mamić s lijeve strane ubacio za Štrkalja, a njegov udarac glavom odlazi iznad gola Osijeka.

Nejašmić je u 23. minuti asistirao za Topčagića, a njegov udarac glavom s desetak metara Šubarić odbija u korner. Domaćini su iz kuta odigrali uigranu akciju u kojoj je Bočkaj tražio Žapera, ali obrana Dragovoljca je pročitala njihovu namjeru. Minutu kasnije sa 17 metara pucao je i Mierez, a golman gostiju još jednom odbija loptu u korner.

U 28. minuti novi pokušaj Topčagića glavom dolazi preko vratiju Dragovoljca, ovaj put je u ulozi asistenta bio Bočkaj. Tri minute kasnije Bočkaj je iz kornera ubacio za Žapera koji glavom sa šest metara puca iznad gola.

Topčagić je u 32. minuti povratnom loptom uposlio Miereza koji se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, no loptu je poslao ravno u Šubarića. Mierez je minutu kasnije iz dobre pozicije glavom pucao poviš gola, ali je tom prilikom bio u zaleđu.

Fiolić je u 40. minuti nakon kontre gađao suprotni kut s dvadesetak metara, a lopta je prošla pokraj vratnice. Isti igrač je tri minute kasnije primio odbijenu loptu u kaznenom prostoru, ali njegov snažan udarac završava u bloku.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Osijek je bio najbliže vodstvu. Nejašmić je ubačajem s desne strane pronašao Topčagića, a njegov udarac glavom sa šest metara zaustavila je prečka.

Prvi udarac u drugom poluvremenu pripao je gostima. Majstorović je u 49. minuti ubacio s desne strane, a Štrkaljev pokušaj glavom s vrha peterca bez problema brani Malenica.

Bočkaj je u 61. minuti ubačajem iz skraćenog kornera pronašao Topčagića, a njegov novi udarac glavom ispred gol linije blokirao je Mioč.

Osijek je otpor gostiju slomio u 71. minuti. Iz 13. kornera za domaćine ubacio je Bočkaj, a Nejašmić je prebacio loptu na drugu stativu gdje je natrčao usamljeni Žaper te je matirao Šubarića.

Opasnu situaciju pred golom Malenice Crni su kreirali u 81. minuti kada je Perić pronašao Karoglana, no njegov pokušaj s pet metara u posljednji trenutak je blokirao Gržan.

Nejašmić je u 88. minuti povukao loptu s centra te se odlučio na udarac s dvadesetak metara kojim je zatresao stativu. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada je na Poljudu na rasporedu sraz Hajduka i Gorice.

U prvom susretu subotnjeg programa 13. kola HT Prve lige Osijek od 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Hrvatskog dragovoljca. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom dvoboju odigranom u Kranjčevićevoj slavili su Bijelo-plavi rezultatom 1:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Ivušića, Bartoleca, Jugovića, Brleka, Kleinheislera i Ercega dok su gosti iz istog razloga bez Veljače, a Lukić i Pasariček su kartonirani.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi sraza rekao: “Očekujem da će utakmica biti slična toj u kojoj se Hrvatski dragovoljac kompaktno branio. Vjerujem da će i sada ići u tom smjeru, odnosno da ćemo imati posjed i kontinuirani napad, a da će se suparnik kompaktno braniti i tražiti priliku iz kontri i polukontri. Pojačali su se nekolicinom igrača, bitno su poboljšali rezultate, uhvatili su priključak s drugim momčadima, s novim trenerom djeluju kompaktno i čvrsto, a osim u utakmici s Dinamom svaki put su bili konkurentni. Trebat će biti jako strpljiv, nadam se maksimalnom učinku svojih igrača, a kada je tako onda je pobjeda slijed toga.”

Njegov kolega Davor Mladina je za SN dodao: “Naš današnji suparnik je vrlo zahtjevan, zbog toga moramo biti maksimalno angažirani, koncentrirani, ali trebamo i čekati svoju priliku, koja će sigurno doći. Jasno, ukoliko želimo izvući pozitivan rezultat, te prilike treba realizirati jer se one ne vraćaju po sto puta.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Mladen Bukal (Gornja Rijeka), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).