Osijek na krilima Kleinheislera bolji od Lokomotive (VIDEO)

U pretposljednjem kolu sezone Osijek je došao do 22. prvenstvene pobjede. Izabranici Nenada Bjelice su na krilima Laszla Kleinheislera slavili u Kranjčevićevoj na gostovanju kod Lokomotive rezultatom 0:2 (0:0). Mađarski veznjak je prvo odličnim udarcem matirao krševana Santinija, a potom je upisao i asistenciju za gol Damjana Bohara. Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, no najbolji strijelac lige Ramon Mierez četvrti put u nizu nije uspio realizirati kazneni udarac.

Lokomotiva je tako uoči posljednjeg kola sezone u kojem gostuje kod Hajduka ostala na osmom mjestu ljestvice s bodom prednosti pred Slaven Belupom te dva u odnosu na Varaždin koji se sutra sastaje s Rijekom.

Domaćini su u vodstvo mogli doći u 4. minuti kada je Čeberko velikom pogreškom u situaciju 1 na 1 s Ivušićem izbacio Kačavendu, no on se sa 16 metara odlučio za lob iz kojeg nije bio dovoljno precizan.

Samo tri minute kasnije nova velika prilika za domaćine. S desne strane je odlično ubacio Marić, a glavom je s pet metara pucao Šimić koji je tom prilikom zatresao gredu.

Nakon što je prilike propustila Lokomotiva mrežu je u 14. minuti prvi zatresao Osijek. Jurčević je ubacio iz slobodnog udarca na drugu stativu gdje je najbrži bio Žaper koji je matirao Santinija, no na asistenciju VAR-a zgoditak nije priznat obzirom da je današnji kapetan Bijelo-plavih kod ubačaja bio u zaleđu.

Bijelo-plavi su novu priliku kreirali u 22. minuti nakon što je Silva odlično uposlio Kleinheislera koji se odlučio za udarac iz prve s desetak metara, no vratar Santini odličnom reakcijom spašava svoja vrata. Uslijedio je korner gostiju nakon kojeg je glavom pucao Santini, ali njegov brat na golu Lokomotive bez poteškoća lovi loptu.

Stojković je u 31. minuti iz slobodnog udarca pokušao na drugoj stativi pronaći Leškovića, no on za malo nije uspio zahvatiti loptu.

U 35. minuti Pilj je okušao udarac iz slobodnjaka s oko 25 metara, a lopta od bloka odlazi u korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija do Jurčevića koji je s dvadesetak metara iskosa pokušao iznenaditi Santinija, no on odbija loptu preko gola.

Marić je probio po desnoj stani i u 42. minuti kada je asistirao za Kačavendu, a njegov udarac glavom završava u naručju Ivušića.

Prvu ozbiljniju šansu u drugom poluvremenu kreirali su Bijelo-plavi u 56. minuti kada je Jurčević dobro ubacio za Santinija koji se pored Leškovića izborio za udarac glavom, ali loptu je poslao malo pokraj gola.

Osijek u vodstvo stiže u 59. minuti preko Kleinheislera koji se nakon asistencije Pilja odlučio za udarac s više od 20 metara udaljenosti izvrsno pogodivši pod gredu. Bio je to njegov peti pogodak u aktualnoj sezoni.

Lokomotiva je veliku priliku za izjednačenje propustila samo dvije minute kasnije kada je Šimić izvrsno uposlio Kačavendu, a on u situaciji 1 na 1 s Ivušićem nije uspio nadmudriti gostujućeg golmana te je loptu poslao pokraj vratnice.

Domaćini ponovno prijete u 67. minuti kada je Čeliković ubačajem s lijeve strane na drugoj stativi pronašao Petraka, ali on ne pogađa okvir gola.

Sudac Kulušić je u 70. minuti na asistenciju VAR pogledao video snimku situacije iz šesnaesterca u kojoj je Lešković nakon ubačaja povukao Miereza te je odlučio dosuditi kazneni udarac u korist Osijeka. S 11 metara je neprecizno pucao najbolji strijelac lige Ramon Mierez te je tako nakon utakmica s Rijekom, Varaždinom i Šibenikom propustio realizirati kazneni udarac četvrti put u nizu.

Gyurcso je u 81. minuti nakon prodora po lijevoj strani u petercu odlično uposlio Pilja, ali on je iz jako dobre pozicije loše zahvatio loptu te nije uspio svladati Santinija.

Pitanje pobjednika je riješeno u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Kleiheisler jako dobrim ubačajem asistirao za Bohara koji je izbjegao zaleđe, a potom je sa šest metara glavom poslao loptu iza leđa Santinija.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu tri utakmice. Varaždin će od 15 sati dočekati Rijeku, od 17:05 počinje duel Šibenika i Hajduka dok će kolo u 19:10 zaključiti Gorica i Dinamo.

U drugoj utakmici programa 35. kola HT Prve lige osmoplasirana Lokomotiva s početkom u 19:05 u Kranjčevićevoj dočekuje drugoplasirani Osijek.

Dvoboj je ovo u kojem bi ‘Lokosi’ eventualnom pobjedom definitivno osigurali ostanak u elitnom razredu domaćeg nogometa, dok bi u svim ostalim scenarijima njihov ostanak ovisio o rezultatima Istre i Varaždina. U tri ovosezonske međusobne ligaške utakmice s Osijekom Lokomotiva nije uspjela ostati neporažena. U Gradskom vrtu je slavonski prvoligaš slavio rezultatima 2-1 i 2-0, dok je u Zagrebu pobjedu odnio s uvjerljivih 0-3.

Posljednjih pet kola momčad Samira Toplaka odradila je odlično te uz poraz od Gorice (4-2) upisala tri pobjede (Varaždin 4-0, Šibenik 1-0, Slaven Belupo 3-1) i remi s Istrom u Puli u prošlom kolu (1-1). Osijek se s druge strane oprostio od borbe za titulu prvaka, no ‘Bijelo-Plavi’ svejedno igraju povijesnu klupsku sezonu u kojoj su osigurali drugo mjesto i osvojili rekordan broj bodova.

U kadru domaćih zbog akumuliranih kartona danas neće biti Branimira Cipetića, Mate Maleša i Josipa Pivarića, a zbog ozljeda Samiru Toplaku nisu dostupni ni Đira, Aliyu, Tuci, Mersinaj, Hadžić i Tahiraj. Kod gostiju zbog problema s ozljedama na raspolaganju nisu Brlek, Topčagić, Jugović, Ndockyt, Erceg, Miloš i Grezda.

U najavi susreta strateg gostiju Nenad Bjelica najavio je borbu za pobjedu: Siguran sam da ćemo ovaj kraj sezone odigrati na najkvalitetniji mogući način. Mi imamo svoju računicu, želimo pobjede, poboljšati sve ove rekorde koje smo ostvarili i postaviti još više letvicu za sljedeću sezonu, da nam bude još teže to popraviti. U igri je šest bodova, želimo dvije pobjede. Fokusirani smo na Lokomotivu koja se sa Samirom Toplakom značajno podigla, pobijedila neke važne utakmice. Momčad su koja je spoj iskustva i mladosti, s jako dobrom energijom u zadnje vrijeme i zasluženo su pobijedili sve utakmice u zadnje vrijeme. Ali mi gledamo na sebe, želimo uspjeh zbog nas samih jer nakon osam mjeseci napornog rada zaslužujemo završiti sezonu na najbolji mogući način.

Samir Toplak je u najavi važnog dvoboja Lokosa izjavio: Mora se vidjeti pristup momčadi, tko se bori za život, a tko je osigurao status.. Osijek je favorit, Osijek je vrlo kvalitetna ekipa i sigurno da neće biti lako. Međutim naša želja i volja molja biti na fanatizmu, da se vidi da kolo prije kraja možemo riješiti sve svoje probleme, što bi bio veliki uspjeh s obzirom gdje smo bili proteklih par kola. Ponavljam, Osijek je odlična ekipa sa sjajnim pojedinicima, puhali su do zadnjih par kola Dinamu za vratom.

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika, a pomoćnici će mu biti Splićani Hrvoje Radić i Vice Vidović. VAR i AVAR suci su Goran Gabrilo iz Splita i Goran Perica iz Šibenika.