Osijek na natopljenom terenu pogotkom Gržana slavio u Velikoj Gorici (VIDEO)

Osijek je došao do druge gostujuće pobjede u nizu. U 10. kolu SuperSport HNL-a po izrazito teškom terenu za igru slavili su kod Gorice rezultatom 0:1 (0:1).

Junak pobjede bio je Šime Gržan koji je u 19. minuti nakon kontre i pogreške Waguea iz drugog pokušaja matirao Banića.

Domaći su tako upisali čak peti poraz u nizu odnosno treći otkada ih je preuzeo novi trener Igor Angelovski koji je tako na neslavan način započeo svoj mandat.

Početak susreta je zbog vremenskih uvjeta kasnio četiri minute. Vladali su teški uvjeti za igru obzirom da je travnjak zbog obilne kiše bio natopljen.

Već u 2. minuti domaćini su imali šansu. Fruk je zaprijetio s desetak metara nakon što se poskliznuo Lončar, ali je iz dobre pozicije pucao visoko iznad gola. Četiri minute kasnije sa linije 16 metara je udarac uputio i Jurić, a Ivušić je bio spreman te je upisao obranu.

Mierez je u 11. minuti zamalo ukrao Gorici loptu, no Banić je bio brži od njega te je otklonio opasnost. Minutu kasnije uslijedio je ubačaja iz kuta Fruka nakon kojeg je s prve stative atraktivno probao Jovičić, ali lopta dolazi pokraj stative.

U 14. minuti Banić i Mierez su se u šesnaestercu Gorice borili tko će prije doći do lopte nakon čega je deblji kraj izvukao golman domaćih. Gosti su pak istovremeno smatrali da je do lopte prije došao njihov napadač, a sudac Strukan je naposljetku dosudio prekršaj u korist Gorice.

Fruk je ponovno dobro ubacio iz kornera u 18. minuti nakon čega je s druge stative pucao Suk, lopta se odbija od Barrija, a Ivušić odlično brani.

Nakon njegova ispucavanja uslijedila je potom nespretna reakcija domaće obrane i kontra Osijeka koju je povukao Gržan, njegov prvi udarac Banić brani, no iz drugog pokušaja ofenzivac Bijelo-plavih šalje loptu u mrežu za svoj ovosezonski prvijenac kojim je donio vodstvo gostima.

Veliku priliku da Goricu dovede do izjednačenja je u 42. minuti propustio Pršir koji je s 12 metara pucao malo pokraj bliže stative.

Nakon sat vremena igre zaprijetio je i Mitrović koji je s desetak metara iskosa prizemnim udarcem gađao suprotnu malu mrežicu, a lopta je prošla tik uz vratnicu.

Četiri minute kasnije s dvadesetak metara je pucao Francois, a od bloka Žapera lopta odlazi u korner. Nakon ubačaja iz kuta i loše reakcije Ivušića otvorila se šansa za Suka, ali na drugoj stativi nije uspio dobro reagirat.

U 74. minuti iz daljine je dobro pucao Steenvoorden, ali mu je nedostajalo malo više preciznosti. Četiri minute kasnije Nejašmić je zamalo postigao autogol, no spasila ga je vratnica.

Veliku intervenciju Ivušića vidjeli smo i u 87. minuti kada je paradom obranio udarac glavom Cruza koji je pucao sa šest metara nakon ubačaja iz kornera.

Domaćini su u trećoj minuti sudačke nadoknade ostali s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Raspopović. Sudac Strukan je smatrao da je Miereza zaustavio kao posljednji igrač obrane.

Odličnu priliku da još jednim golom potvrdi pobjedu u 96. minuti je propustio Caktaš čiji udarac sa šest metara iskosa odlično brani Banić.

Deseto kolo se nastavlja od 19:05 kada na Poljudu počinje utakmica Hajduka i Istre 1961.

Standings provided by SofaScore

U prvoj utakmici subotnjeg programa 10. kola SuperSport HNL-a od 16:55 Gorica dočekuje Osijek. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Gradskom vrtu završio je pobjedom Bijelo-plavih rezultatom 2:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Keitu dok gosti iz istog razloga nemaju Škorića, Barišića i Lovrića.

Trener Gorice Igor Angelovski je u najavi rekao: “Osijek ima kvalitetu u svojoj momčadi, ali razmišljam samo o tome kakvi mi moramo biti na terenu i kakvu utakmicu moramo odigrati. Dečki rade dobro, vidi se napredak iz dana u dan, a pokazali smo ga i u utakmici protiv Dinama. Odigrali smo dobru utakmicu, ali za ukupan dojam je potrebno da rezultat prati ono što pokažemo na terenu i zato moramo dati još više od sebe.”

Strateg Osijeka Rene Poms je dodao: “Pobjeda u Rijeci je bila jako važna za sve nas i za naše samopouzdanje. Igrači su vidjeli da su nam rad i trud koji su uložili dali nešto, vjeruju sve više i više pa nam je iz tog aspekta to bila važna utakmica. Rekao sam prošli tjedan da imamo puno igrača, a ja vjerujem svakome i u svakoga. Kroz treninge gledam puno na rad svakog pojedinog igrača, puno toga ovisi i o suparniku pa nekada moramo koristiti drugačiju taktiku ili stil igre, ali fokus je uvijek na nama, imamo ideju kako igrati nogomet i za mene je to najvažnije. Na odabir igrača utjecat će i ozljede, forma igrača… S jedne strane imamo imena, ali s druge želim svakog igrača gledati za sebe i za svaku utakmicu odabrati igrače koji su po mojoj procjeni najbolji za osvojiti tri boda koja su nam svaki put cilj.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Alen Jakšić i Vice Vidović iz Solina te Ante Terzić iz Podstrane. U VAR sobi će biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb), a za sigurnost je zadužen Vlado Dominić.