Osijek nadigrao Goricu

U 19. kolu SuperSport HNL Osijek je pred 2.012 gledatelja u Gradskom vrtu slavio protiv Gorice rezultatom 2:0 (1:0). Za jubilarnu desetu pobjedu Bijelo-plavih u aktualnoj sezoni strijelci su bili Ramon Mierez i Josip Špoljarić.

Izabranici Rene Pomsa su se tako učvrstili na trećem mjestu ljestvice obzirom da Varaždinu i Slaven Belupu sad bježe sedam bodova dok za Hajduk uz odigranu utakmicu više zaostaju četiri boda.

Gorica je pak nakon dva uzastopna remija upisala prvi poraz u 2023. godine pa je zaostatak za pretposljednjim Šibenikom ostao četiri boda.

Bijelo-plavi su zaprijetili prvi i to u 4. minuti kada je nakon ubačaja Jurčevića iz kornera glavom s vrha peterca pucao Barišić, a lopta je prošla iznad grede.

Pet minuta kasnije Banić sigurno brani pokušaje Lovrića i Špoljarića u kojima ipak nije bilo dovoljno siline.

Mierez je u 14. minuti ostavio loptu za Špoljarića koji je s ruba kaznenog prostora zatresao stativu. Međutim, minutu kasnije Osijek dolazi do zasluženog vodstva. Gržan je nakon prodora po lijevoj strani ubacio za Miereza koji se ubacio ispred Bralića te je sa šest metara poslao loptu iza gol linije. Banić je bio na udarcu, ali nije uspio upisati obranu.

Već u 16. minuti Gorica je mogla izjednačiti. Majstorović je oštro ubacio s desne strane, a lopta potom dolazi do Petkovića koji s pet metara iz odlične pozicije ne uspijeva pogoditi okvir vratiju.

Novu priliku smo čekali do 30. minute kada je Jurčević s lijeve strane ubacio za Miereza koji je s pet metara glavom zatresao vanjski dio vratnice.

Domaćin je na odmor mogao otići s dva gola prednosti, no udarac Caktaša u posljednjoj minuti prvog dijela je na gol liniji blokirao Mrzljak.

Do novog gola domaćin ipak dolazi u 63. minuti. Banić je obranio pokušaje Lovrića i Jugovića, ali ne i treći udarac iz iste akcije kojeg je Špoljarić uputio iz peterca. Napadač Osijeka je tako zabio drugu utakmicu u nizu.

U 73. minuti Mierez se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora koji je otišao iznad okvira gola.

Posljednjih dvadesetak minuta susreta nijedna momčad nije kreirala ozbiljnu šansu tako da je dvoboj završio slavljem domaćih rezultatom 2:0.

Kolo će od 17:10 na Aldo Drosini u Puli zaključiti Istra 1961 i Hajduk.

U prvom dvoboju nedjeljnog programa 19. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati u Gradskom vrtu snage će odmjeriti Osijek i Gorica. Dva prethodna ovosezonska sraza ove dvije momčadi pripala su Bijelo-plavima koji su slavili rezultatima 2:1 i 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Lončara, Cvijanovića i Brleka dok su gosti bez Steenvordeena i Raspopovića.

Trener Osijeka Rene Poms se u najavi utakmice osvrnuo na dosadašnji tijek prijelaznog roka u kojem su klub napustili Beljo, Ivušić, Kleinheisler… : “Momčad izgleda drugačije nego zadnjih tjedana ili mjeseci, ali to nije prvi put da vidim da se takvo što dogodi u klubu. Neke su odluke oko odlazaka bile klupske, neke su bile želje igrača, moramo to respektirati, ali nisam osoba koja će gledati što nedostaje, već gledam što imam. Moje je mišljenje da imamo dobru momčad, dobre igrače i vrlo dobru atmosferu, uz jako talentirane mlade igrače u koje imam puno povjerenja. Naravno, trebat će vremena, ali klub je odlučio ići tim smjerom i dati im vrijeme. Važno je i da mediji i navijači imaju strpljenja dok čekamo njihov razvoj jer će u budućnosti biti jako važni za Osijek i svima će dati puno razloga za zadovoljstvo.

Strateg Gorice Željko Sopić je rekao: “Imali smo dovoljno vremena za pripremu utakmice u Osijeku, nadamo se povoljnijim vremenskim uvjetima, makar su to stvari na koje ne možemo utjecati. Imamo više igrača na raspolaganju, iako su neki kartonirani, ali cilj je isti kao u utakmicama protiv Varaždina i Dinama, a to je da idemo po bodove.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Anto Marić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb) i Mateo Erceg (Benkovac) dok su u VAR sobi Mario Zebec (Cestica) i Dario Kolarević (Zagreb). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).