Osijek nakon preokreta do tri boda na Aldo Drosini (VIDEO)

Nakon prosinca 2016. godine Osijek je ponovno došao do pobjede na Aldo Drosini. Bijelo-plavi su zaostaloj utakmici 9. kola HT Prve lige nakon preokreta slavili protiv Istre 1961 rezultatom 1:4 (1:2).

The Ultimate Managed Hosting Platform

Domaćini su poveli preko Josipa Špoljarića, no gosti su do osme prvenstvene pobjede došli golovima Ramona Miereza, Damjana Bohara, Mihaela Žapera i Ante Ercega.

S nova tri boda izabranici Nenada Bjelice su se uz utakmicu više izjednačili s Dinamom na vrhu ljestvice dok su Zeleno-žuti s dosad osam osvojenih bodova i dalje na začelju poretka.

Domaćini u vodstvo dolaze već u 7. minuti kada je s desne strane odlično ubacio Gržan, a loptu u mrežu sa sedam metara glavom šalje Špoljarić. Mladom napadaču to je bio prvi gol u zeleno-žutom dresu, a na Aldo Drosinu je stigao ovog ljeta na posudbu iz Gradskog vrta s pravom otkupa ugovora.

Osijek je uzvratio u 12. minuti kada Ndockyt s desne strane pronalazi Miereza koji snažno puca iz prve i pri tome pogađa vratnicu.

U 21. minuti nakon duela Galilee i Miereza u kaznenom prostoru sudac Pečarić je pozvan od strane VAR-a na pregled snimke, ali nije utvrdio da se radi o prekršaju ili da je igrača Istre lopta pogodila u ruku.

Bijelo-plavi do izjednačenja dolaze u 31. minuti. Fantastičnu asistenciju je ubačajem vanjskom upisao Silva, a pogodak glavom sa šest metara svom bivšem klubu postiže Mierez.

Osijek do preokreta dolazi u 45. minuti kada je kazneni udarac sigurno realizirao Bohar. Prethodno je nakon udarca iz kuta Blagojević u šesaestercu igrao rukom, a sudac Pečarić je nakon višeminutne provjere VAR-a te pregleda snimke pokazao na bijelu točku.

Guzina je u 60. minuti nakon ubačaja iz kornera glavom pucao iznad vratnice. Četiri minute kasnije Špoljarić se nije snašao u kaznenom prostoru, no lopta dolazi do Hujbera koji ne pogađa okvir gola.

U 67. minuti se javljaju i gosti kada je opasno zaprijetio Silva čiji udarac brani Juric. Minutu kasnije Bohar je poslužio Pilja, ali vratar domaćih je ponovno na razini.

Mini pritisak Osijek je oplodio u 69. minuti. Pilj i Ndockyt su kombinirali po desnoj strani da bi potonji na vrhu peterca asistirao za Žapera kojem nije bilo teško matirati Jurica.

U 75. minuti do gola dolazi i Erceg koji je ušao u igru nedugo prije upravo umjesto Žapera. S desne strane je u peterac ubacio Silva, a stoper domaćih Kim izbija loptu ravno na glavu napadača Osijeka koji ju je odmah proslijedio u mrežu.

Do konca susreta gosti su mirno zadržali ostvarenu prednost kojom su ostvarili čak osmu pobjedu u devet posljednjih nastupa u Prvoj HNL.

Osijek predstojećeg vikenda u sklopu 13. kola gostuje kod Rijeke dok će Istra 1961 na noge Varaždinu.

U odgođenom susretu 9. kola HT Prve lige Istra 1961 od 17 sati na Aldo Drosini u Puli dočekuje Osijek. Domaćini su trenutno na začelju prvenstvene ljestvice sa osam osvojenih bodova nakon deset odigranih utakmica dok su gosti zabilježili susret više te su s 23 boda prvi pratitelji vodećeg Dinama.

Zeleno-žuti za današnji susret ne mogu računati na ozlijeđene Majkića i Sanea dok kod Bijelo-plavih iz istih razloga nema Grezde i Jugovića, a od zaraze koronavirusom se oporavljaju Bočkaj, Lopa, Grgić, Caro, Talys, Mišković i Ljubić.

Trener Istre 1961 Fausto Budicin je u najavi dvoboja rekao: “Dolazi nam momčad koja kandidira za prvo mjesto. Znamo da su puni motiva i elana, te da će htjeti prekinuti negativnu tradiciju koju imaju u Puli. Što se nas tiče, želimo biti bolji od Osijeka na planu ne samo motivacije, nego i energije.

Njegov kolega na suparničkoj klupi Nenad Bjelica je dodao: “Nema nikakve dvojbe da ćemo i u Puli biti na maksimumu što se tiče ozbiljnosti i zalaganja. To smo jednostavno dužni napraviti, vidjet ćemo u kojem sastavu, no uvijek imamo istu ideju – osvojiti tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarič iz Zagreba kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Anto Marić (Zagreb) i Marko Matoc (Zaprešić). Za VAR su zaduženi Goran Gabrilo (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Damir Stipković iz Zagreba, a suce će kontrolirati Bruno Marić iz Daruvara.