Osijek nakon velikog preokreta do pobjede nad Rijekom

U derbiju 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu odigrali bez pobjednika. Bilo je 3:2 (0:2). Za vodstvo momčadi Simona Romžmana su zabili Antonio Čolak i Dario Župarić dok su pobjedu domaćinima donijeli Mirko Marić, Dmytro Lopa i Mihael Žaper.

S novom pobjedom, ukupno šestom u sezoni, Osijek je skočio na treće mjesto ljestvice s četiri boda manje od drugoplasiranog Hajduka.

Rijeka je bila bolja momčad u prvom dijelu utakmice, a do prvog gola na susretu došla je iz kontranapada u 37. minuti. Halilović je prvo uposlio Lončara koji dobrom asistencijom pronalazi Čolaka za njegov četvrti gol u sezoni.

Nakon primljenog pogotka Bijelo-plavi su se trgnuli. Prvo je udarac Mancea odlično obranio Prskalo, a potom je vratnica zaustavila pokušaj Igora Silve.

Gosti su do drugog zgoditka došli u posljednjom minuti prvog poluvremena kada je iz kornera ubacio Lončar, a najviši u skoku je bio Župarić koji je zakucao loptu iza Ivušića.

Rezultatski zaostatak natjerao je domaćine na puno bolju predstavu u nastavku. Dobre prilike na početku nastavka imali su Marić i Pilj dok su gosti zaprijetili preko Čolaka čiji je pokušaj očešao gredu.

Osijek je do smanjenja zaostatka došao u 65. minuti kada je Mbakogu asistirao Mariću za njegov već osmi prvenstveni gol čime se izjednačio sa Serderovom na vrhu ljestvice strijelaca.

Osam minuta kasnije preko Kvržića su zaprijetili gosti, no Ivušić brani njegov pokušaj.

Izjednačenje smo vidjeli u 79. minuti. Nakon ubačaja Talysa izvrsno je glavom pogodio Lopa čiji je udarac od grede završio u golu.

Četiri minute kasnije opasno je zaprijetio Ndockyt, ali Prskalo je još jednom na nivou. Osijek je potom preko Žapera postigao još jedan gol, no on je opravdano poništen zbog zaleđa.

Osijek do pobjede ipak dolazi u 87. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta dolazi do Žapera koji je iz sumnjive situacije matirao Prskala za veliko slavlje domaćih.

Četrnaesto kolo će sutra od 18 sati u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Varaždin.