Osijek osamdesetim pogotkom Marića svladao Inter i privemeno preuzeo drugo mjesto lige (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na Ivan Laljak Ivić stadionu u Zaprešiću rezultatom 0-1 (0-0) svladao Inter i tako četrnaestom ligaškom pobjedom u sezoni stigao do 52 boda i drugog mjesta na ljestvici.

Pogodak vrijedan tri boda Kuleševićevoj je momčadi (uz dosta sreće) u 68. minuti postigao najbolji strijelac lige Mirko Marić.

Osijek je uvodno dominirao događanjima na travnjaku, a prvi spomena vrijedan trenutak bilježimo u trećoj minuti kad je Silva uputio udarac sa sedamnaest metara, Matković s ovim nepreciznim i ne pretjerano jakim pokušajem nije imao ni najmanjih problema.

Uskoro je momčad Tomislava Ivkovića uspostavila ravnotežu na terenu, a na isteku 10. minute bilježimo i prvi pokušaj Intera. Marasovic je nakon lijepe akcije s petnaest metara iskosa s desne strane uputio snažan udarac u bliži kut, no Ivušić je dobro postavljen i upisuje obranu.

Osijek je prijetio slabašnim i nepreciznim udarcima iz daljine, pa tako u 19. bilježimo Bočkajev pokušaj iz prekida s preko dvadeset metara i deset minuta poslije Silve sa sedamnaest metara, Matković je u obje intervencije bio dobro postavljen i siguran.

U 30. minuti vrlo dobra situacija za Inter. Postonjski je ubacio iz kuta, Andrić glavom s prve vratnice šalje loptu malo pored suprotne. Bila je ovo najbolja prilika u dotadašnjem dijelu utakmice.

Tri minute poslije Osijek ozbiljno prijeti. Bočkaj je prizemnim udarcem sa sedamnaest metara poslao loptu vrlo blizu vratnice. Isti igrač minutu poslije ponovno pokušava iz daljine, ovaj put s lijeve strane, ravno u Matkovića.

Uspostavio je Osijek izraženiju dominaciju na terenu. Ndockyt prijeti dva puta u 38. minuti. Njegov prvi udarac se od Postonjskog nezgodno odbio i otišao malo iznad grede, a nekoliko trenutaka poslije snažnim udarcem u bliži kut natjerao je Matkovića na dobru obranu i odbijanje u korner.

U 42. minuti na ubačaj Silve s desne strane napada su se u odličnoj poziciji na petercu našli Mance i Žaper, no od želje da stignu prvi do lopte zasmetali su jedan drugome i lopta odlazi preko okvira vrata.

Na odmor se otišlo bez pogodaka uz činjenicu da je Inter do 30. minute bio ravnopravan protivnik, a nakon toga su gosti uspostavili dugotrajan, ali ne pretjerano konkretan pritisak iz kojeg su uspjeli izboriti dosta kornera u nizu i uputiti pristojan broj udaraca, no ipak nisu uspjeli ozbiljnije zaposliti Matkovića.

Prvu dobru situaciju u nastavku vidjeli smo u 59. minuti kada je Marić odličnim dodavanjem s centra terena odlično odigrao lijevo u prostor za Bočkaja koji udarcem s ruba šesnaesterca šalje loptu malo pored suprotne vratnice.

U istoj minuti fantastična prilika za Inter na drugoj strani terena. Postonjski je ‘izvozao’ Škorića i odlično odložio za Andrića, no njegov udarac sa sedam metara odličnom intervencijom odbija Ivušić, u nastavku atraktivno pokušava Mamut no lopta odlazi pored okvira vrata.

U 63. odlična akcija Osijeka nakon koje se Talys našao na udarcu na sedam metara i snažnim udarcem zatresao gredu!

Osijek do rezultatske prednosti dolazi u 68. minuti. Van Bruggen je odigrao riskantnu loptu prema Romu, dodavanje presijeca Talys i fantastičnim dodavanjem na drugu stranu pronalazi Marića, a najbolji napadač ovosezonskog izdanja Prve HNL upućuje udarac iz dosta teške pozicije. Lopta uz dosta sreće poslije pokušaja bloka Vege završava preko Matkovića u mreži za 1-0 Osijeka. Bio je to Marićev devetnaesti ligaški gol u sezoni, ukupno osamdeseti u svim natjecanjima u dresu slavonskog prvoligaša.

U 73. minuti Mamut je na odlično dodavanje Mlinara udarcem s petnaest metara pogodio vratnicu.

Pet minuta poslije Andrić odlično proigrava Mamuta u prostor, no domaći napadač ponovno je neprecizan i šalje loptu pored vratnice.

Pokušavao je Inter kreirati pritisak i nekako stići do izjednačenja, no Osijek je dobro kontrolirao događanja na travnjaku. U 88. Špoljarić je iz dobre pozicije sa šesnaest metara poslao loptu malo iznad vrata. Minutu poslije Kleinheisler s gotovo iste pozicije puca pored Matkovićevih vrata.

Do kraja susreta (pet minuta sudačke nadoknade) Osijek je preko Mbakogua (ušao u 82. umjesto Bočkaja) mogao stići do pogotka, no udarac 27-godišnjeg Nigerijca odličnim je uklizavanjem blokirao Soldo.

Zaprešićki prvoligaš tako je upisao deveti ligaški poraz u nizu, dok Osijek s drugog mjesta očekuje utakmice Rijeke, Hajduka i Lokomotive.

Inter u sljedećem kolu gostuje u Varaždinu kod istoimenog protivnika, a Osijek će biti gost Dinamu na Maksimiru.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici 30. kola HT Prve lige Inter od 18:55 u Zaprešiću dočekuje Osijek. Domaćini su u negativnom nizu od osam uzastopnih poraza te se nalaze na posljednjem mjestu ljestvice dok su gosti u borbi za drugu poziciju koja ove sezone vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Osim tri međusobna susreta u prvenstvu gdje su Bijelo-plavi upisali jednu pobjedu (3:1) dok su dva dvoboja završila bez pobjednika (3:3 i 1:1) ove dvije momčadi su se ove sezone sastale i u kupu gdje je bolji bio Osijek (0:2).

Domaćini su danas bez usluga ozlijeđenog Tsoneva i nedostupnog Serderova dok su gosti bez usluga Jugovića i Šorše koji imaju problema s ozljedama te Grezde koji se uz suspenziju odlučio na operaciju stopala.

Veznjak Intera Frano Mlinar utakmicu je najavio sljedećim riječima: “Osijek je puno uložio u momčad i želi drugo mjesto, ali to se nas ne tiče. Ostalo je još sedam ligaških kola, u igri je 21 bod. Treba nam jedan pozitivan rezultat kako bismo se pokrenuli prema boljim danima. Ove sezone odigrali smo tri zanimljive ligaške utakmice s Osijekom, ali svaki put su nam se izvukli. Uvjeren sam da ovaj put neće”.

Trener gostiju Ivica Kulešević je poručio: “Mučili smo se protiv Intera ove sezone, u tri utakmice su nam na poluvremenu imali vodstvo, a dvaput smo osvojili „mršavi“ bod u tim ogledima. Oni se grčevito bore za opstanak, sigurno nas neće dočekati raširenih ruku, nego će se itekako boriti da bi poboljšali svoju situaciju.”

Utakmicu će suditi  Duje Strukan iz Splita zajedno s asistentima Goranom Pericom (Šibenik), Hrvojem Radićem (Split) i Jakovom Titlićem (Hrvace). O video tehnologiji će brinuti Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec) dok je delegat utakmice Željko Ukić (Zagreb), a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica). Za sigurnost ispred HNS-a zadužen je Marko Svilić.