Osijek pao u Sofiji, CSKA ostvario prednost u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige (VIDEO)

Nogometaši Osijeka neće po dobrom pamtiti prvi susret 3. kola kvalifikacija Konferencijske lige obzirom da su na stadionu Vasil Levski u Sofiji poraženi od CSKA rezultatom 4:2 (3:1).

Bila je to zaslužena pobjeda domaće momčadi za koju su se u strijelce upisali Bradley Mazikou, Graham Carey, Jordy Caicedo i Georgi Yomov dok su za Bijelo-plave poentirali domaći nogometaš Jurgen Mattheij koji je zatresao vlastitu mrežu te Mihret Topčagić kojem je to bio prvijenac za Osijek.

Izabranici Nenada Bjelice tako će za tjedan dana u Gradskom vrtu imati težak posao da nadoknade zaostatak i izbore plasman u play-off gdje pobjednika ovog duela čeka bolji iz sraza velškog TNS-a i češke Viktorije Plzen.

U redovima domaćih tijekom zagrijavanja se ozlijedio Bai pa se umjesto njega u početnoj postavi našao Yomov.

Kleinheisler je u 7. minuti pucao s ruba kaznenog prostora, no njegov pokušaj završava u bloku domaćih braniča.

CSKA je zaprijetila u 9. minuti preko Careyja koji je snažno pucao s desetak metara iskosa, no Ivušić dobrom reakcijom odbija loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta na prvoj stativi se pored Miereza za udarac glavom izborio Antov, a vratar Bijelo-plavih fantastičnom reakcijom čuva svoju mrežu.

U 26. minuti domaćini ponovno prijete preko Careyja čiji prizemni udarac s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Yomova odlazi malo pokraj suprotne stative.

Dvije minute kasnije Turitsov je odličnim ubačajem s desne strane u srcu šesnaesterca pronašao usamljenog Caiceda, no njegov udarac glavom ne pogađa okvir gola.

Domaćini do vodstva dolaze u 30. minuti kada je Mazikou probio obranu Osijeka te je pored neodlučnih Miloša i Škorića odličnim udarcem s desetak metara iskosa matirao Ivušića.

Osijek je mogao uzvratiti u 33. minuti kada je Miloš s desne strane ubacio u peterac, a Antov u posljednji trenutak izbacuje loptu u korner ispred Miereza.

CSKA do novog pogotka dolazi u 39. minuti kada je Turitsov novim odličnim ubačajem pronašao Careyja koji je pobjegao Jugoviću te je s vrha peterca glavom poslao loptu iza leđa Ivušića.

Samo minutu kasnije šansa i za Osijek. S ruba kaznenog prostora suprotni kut je gađao Kleinheisler, a vratar Busatto krajnjim naporom odbija loptu u korner. Iz kuta je ubacio Fiolić, a Mattheij na prvoj stativi skače ispred Škorića te nespretno šalje loptu glavom u vlastitu mrežu.

Već u 42. minuti novi pogodak za CSKA. Yomov je s desne strane probio pored Jurčevića te je uposlio Caiceda koji je pored Škorića s pet metara glavom proslijedio loptu u gol Osijeka.

Kleinheisler je u 51. minuti ubačajem pronašao Fiolića, no njegov udarac glavom nije bio težak zadatak za vratara domaćih.

U 57. minuti bilježimo opasnosti i pred golom Osijeka kada je glavom ponovno zaprijetio Caicedo, a ovaj put nije bio dovoljno precizan. Nova akcija domaćih uslijedila je u 63. minuti kada su pokušaji Careyja i Wildschuta završili u bloku.

Za CSKA se u 74. minuti u strijelce upisao i Yomov pospremivši s druge stative u mrežu odlično dodavanje Caiceda koji se prethodno sjurio s centra pobjegavši obrani Osijeka.

Hiroš je u 87. minuti idealno s centra uposlio Mancea koji je zaobišao vratara Busatta, no s desetak metara iskosa nije uspio pogoditi prazan gol. Bila je to velika šansa za Osijek do smanji zaostatak.

Hiroš je u akciji i u 91. minuti kada je povratnom loptom uposlio Žapera čiji udarac je završio u bloku domaćih igrača.

Nadu Osijeku je u 93. minuti vratio Mihret Topčagić koji je glavom iskoristio lošu reakciju vratara Busatta te je iz kazenog prostora poslao loptu glavom u gol nakon što ga je ubačajem uposlio Miloš.

Posljednju šansu na susretu imao je CSKA u 95. minuti kad je Carey iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa zatresao gredu Osijekova gola.