Osijek pobjedom protiv Rudeša preuzeo drugu poziciju (VIDEO)

Pobjedom u Gradskom vrtu nad Rudešom od 3-0, momčad Osijeka danas se barem privremeno popela na drugu poziciju u prvenstvu.

Osječani su dominirali u prvom dijelu, no bez ozbiljnijih prigoda. Prvu priliku momčad Zorana Zekića imala je u 22. minuti kada veliku šansu nije iskoristio Mirko Marić. Mioč je asistirao za Marića koji se našap sam isrpred vratara na 7-8 metara, ali je pogodio gredu. Osijek je nastavio pokušavati u prvom dijelu, dok je Rudeš pokušavao samo udarcima s distance, no rezultat je nakon prvih 45 minuta ostao 0-0.

Osijek je poveo nakon deset minuta igre u drugom dijelu. Grezda je ubacio loptu s desne strane, a u gužvi se najbolje snašao Mioč koji je pospremio loptu u mrežu Čondrića.

Veliku priliku imao je Rudeš u 63. minuti. Sjajno je opalio Kamenar s 20-ak metara i savladao Malenicu, no isprečila se prečka koja je zaustavila taj udarac.

Na 2-0 Osijek je povisio u 74. minuti. Po lijevoj je strani prošao Ejupi koji je centrirao Grezdi, koji je primirio loptu za Lopu, a ovaj malo pričekao te ponovno uposlio Grezdu koji zabija svoj četvrti prvenstveni pogodak.

U 80. minuti u igru je umjesto Barišića ušao Petar Bočkaj, koji je samo pet minuta kasnije iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Ovom pobjedom Osijek se vratio na drugu poziciju 35 bodova, tri više od Hajduka koji sutra na Maksimiru gostuje kod Lokomotive.

Ranije:

Treća utakmica 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se u Gradskom vrtu gdje će Osijek, s početkom u 17 sati, dočekati posljednjeplasiranu momčad prvenstva – Rudeš.

Domaći će u ovom susretu tražiti pobjedu kojom bi do sutrašnjeg ogleda Hajduka, barem privremeno preuzeli drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, dok će gosti, koji su u svojoj premijernoj 1. HNL sezoni jednako učinkoviti u gostima i doma (po 6 osvojenih bodova) tražiti bilo kakav bodovni učinak kojim bi se približili Istri 1961, koja u završnici prvenstva proživljava pravu agoniju.

>> Nastavljaju se odlasci, dva nova igrača napustila Istru 1961

Osijek je nakon tri poraza i dva remija u posljednjih pet utakmica u svim natjecanjima, prošlo kolo napokon upisao pobjedu (Slaven Belupo doma 2-), dok momčad Inakija Alonsa za pobjedu ne zna još od senzacionalnog slavlja nad Hajdukom na Poljudu. Upisao je Rudeš od tada tri poraza i jedan remi, onaj protiv Dinama u 17. kolu (1-1).

Treneri Zoran ZekićInaki Alonso na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: