Osijek pogotkom Grgića u sedmoj minuti nadoknade do slavlja u uzbudljivom okršaju s Goricom (VIDEO)

U drugoj utakmici programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 2-1 (1-0) svladao Goricu i tako nanijevši svom protivniku prvi ligaški poraz u sezoni, stigao do trećeg prvenstvenog slavlja.

Uzbudljivu i dramatičnu utakmicu gledali smo u Osijeku, a pogotke odluke postigli su Ramon Mierez iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Kristijan Lovrić u 84. minuti za goste, dok je gol odluke zabio Alen Grgić u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Gorica je od 72. minute zbog drugog žutog kartona Albija Doke, koji je skrivio i kazneni udarac, igrala s igračem manje.

Aktivno se u prilično visokom ritmu igralo s obje strane uvodno, no konkretnih prijetnji za vratare u uvodnih petnaestak minuta nismo vidjeli.

U 16. minuti pogreška suca Vidulina koji je duel Silve i Babeca okarakterizirao kao prekršaj gostujućeg igrača te mu čak za tu situaciju dao i žuti karton. Doista neobjašnjiva odluka 39-godišnjeg djelitelja pravde.

Minutu poslije prvi nešto opasniji udarac prema vratima, Žaper je pucao s petnaest metara, no Jovičić je glavom blokirao taj pokušaj domaćina i uklonio opasnost po vrata Kahline.

Dambrauskasova momčad je prvi put u konkretniju situaciju došla u 25. minuti kada je Suk s desne strane napada odigrao kvalitetno u peterac gdje je malo na loptu zakasnio Dieye.

U 29. minuti Mierez je imao do tada najbolju situaciju na utakmici. Dobio je Argentinac lijevo loptu u prostor, uputio dobar udarac iskosa lijevo, no njegov pokušaj završio je malo, malo pored suprotne vratnice.

Bolji je Osijek bio od protivnika s odmakom vremena. U 31. minuti Erceg je u protivničkom šesnaestercu oduzeo loptu neopreznom Suku i ubacio u sredinu, no Kahlina uspješno odbija i otklanja opasnost.

Jurčević u 40. minuti odlično ubacuje u sredinu gdje se pored suparničkih braniča za skok izborio Mierez te glavom poslao loptu, ponovno, malo, malo pored suprptne vratnice. Pritisak Osijeka se nastavio. Minutu poslije na ubačaj sa suprotne strane u završnici je Erceg koji iznenađen propustom braniča gostiju loše zavhaća loptu i s nekoliko metara traljavim udarcem šalje istu pored vratnice.

U 45. minuti Doka na ubačaj Bočkaja igra rukom u duelu s Mierezom, lopta pogađa vratnicu, a Vidulin nakon kratke tihe provjere odlazi pogledati situaciju na monitor i uskoro opravdano dosuđuje kazneni udarac za ‘Bijelo-Plave’ te pokazuje i žuti karton 23-godišnjem Albancu. Siguran izvođač za Bjeličinu momčad u drugoj minuti sudačke nadoknade bio je Mierez kojem je to bio drugi pogodak u dresu Osijeka, ukupno 11. u 25. Prva HNL nastupu.

Osijek je tako na odmor otišao pogotkom iz jedinog udarca u okvir na utakmici, no prednost domaćina je prema prikazanom bila potpuno zaslužena.

U nastavku prvi konkretnije prijete domaći. Snažan udarac Pilja s nekih trinaest metara u 53. minuti dobrim je pozicioniranjem blokirao Jovičić, a u nastavku je loptu mirno uhvatio Kahlina.

Iako su se gosti pokušavali nametnuti domaćinu, to im nikako nije uspijevalo. U 60. minuti bilježimo njihov prvi pokušaj prema vratima Ivušića u nastavku, Lovrić je iz slobodnog udarca s trideset metara pucao pored okvira vrata.

U 66. minuti Ndockytov snažan udarac poslije ubačaja iz kuta prolazi pored mnoštva igrača, Kahlina je koncentriran i sigurno hvata loptu.

Gorica ostaje s igračem manje u 72. minuti jer je Vidulin odlučio da je start Doke nad Mierezom na centru terena dovoljan za drugi žuti i isključujući crveni karton. Odugovlačio je glavni sudac s dodjelom tog kartona, evidentno čekajući komentar VAR kolega (što je prema protivno VAR propisima, no u HNL-u ovakvim i sličnim situacijama nerijetko svjedočimo).

Grgić je u 82. minuti uputio kvalitetan udarac s lijeve strane ruba šesnaesterca, otišla je lopta malo pored suprotne spojnice.

Iako s igračem manje, Gorica je u 84. minuti uspjela doći do izjednačenja. Veliku pogrešku napravio je Ndockyt koji je dodao loptu u noge Delfiju, on gura lijevo za natrčalog Lovrića, a najopasniji igrač gostujuće momčadi fantastičnim udarcem šalje loptu s dvadesetak metara u sami kut za 1-1 i svoj četvrti pogodak u sezoni, ukupno 28. u 68. Prva HNL nastupu.

Ndockyt se u 86. minuti dalekometnim udarcem pokušao iskupiti za nedavnu pogrešku, snažan je udarac uputio, no lopta odlazi malo pored okvira vrata.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Majstorović je napravio prekršaj nad Delfijem, no Vidulin ništa ne sudi. Osijek je izašao u kontru i zamalo stigao do situacije za pogodak. Uskoro se igra prekida, Vidulin koristi priliku za tihu VAR provjeru i nakon konzultacija s Bebekom i Krmarom, odlučuje da to nije bio prekršaj u kaznenom prostoru, te ni ne odlazi sam pogledati snimku.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade Grgić postiže pogodak za 2-1. Bohar je pucao s lijeve strane, Kahlina brani i odbija na suprotnu gdje usamljeni Grgić mirno šalje loptu u mrežu za svoj prvi gol u sezoni. Zbog eventualne nedozvoljene pozicije Bohara na dodavanje Miereza prethodno pogotku imali smo još jednu VAR provjeru, no pogodak je u konačnici u 99. minuti potvrđen.

Susret je okončan u dvanaestoj minuti sudačke nadoknade i Osijek je zajedno s navijačima počeo slaviti treću ligašku pobjedu u sezoni, dok je gostima ovo bio prvi poraz u sezoni.

Osijek u sljedećem kolu gostuje na Šubićevcu kod Šibenika, dok će Gorica biti domaćin Hajduku. Program šestog kola, u kojem su zbog nedavnih europskih obveza Lokomotive i Rijeke odgođeni njihovi okršaji sa Slaven Belupom i Dinamom, zaključuje se sutra kada s početkom u 19:05 Hajduk na Poljudu dočekuje Varaždin.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu šeste dionice domaćeg prvenstva Osijek od 19:05 u Gradskom vrtu dočekuje Goricu.

Domaćini traže treću prvenstvenu pobjedu u nizu otkada ih je preuzeo Nenad Bjelica dok su gosti još uvijek neporaženi obzirom da su nakon četiri pobjede u prošlom kolu remizirali s Istrom 1961.

Bijelo-plavi danas ne mogu računati na ozlijeđene Grezdu i Lopu dok kod Gorice suspenziju zbog crvenog kartona odrađuje Steenvoorden.

Pomoćni trener Nino Bule je u najavi dvoboja rekao: “Oni su dobro izbalansirana momčad u obje faze igre, dakle i napada i obrane. Krasi ih to da su vrlo učinkoviti, opasni iz prekida te iz tranzicije po osvojenoj lopti. Međutim, ono što stalno ponavljamo: ako smo mi pravi, a nema razloga sumnjati u to, vjerujemo da ćemo na kraju biti uspješniji.”

Strateg gostiju Valdas Dambrauskas je izjavio: “Jako lijep izazov je pred nama i pripremamo se za njega vrlo odgovorno, budući da znamo da je Osijek u jako dobroj formi, čak i u maloj euforiji nakon dvije pobjede zaredom s novim trenerom. Prvi put igraju pred svojim navijačima i siguran sam da će se igrači i trener željeti dokazati. Mi moramo biti na svom maksimumu, a tako se za utakmicu i pripremamo.”

Utakmicu će suditi Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će asistirati Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka) i Josip Lučić (Vinkovci) dok će o VAR-u brinuti Ivan Bebek (Rijeka) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Robert Balen (Zagreb), a suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci).