Osijek pogotkom Kleinheislera svladao Pogon (VIDEO)

Osijek je izborio plasman u 3. kolo kvalifikacija Konferencijske lige nakon što je pred 3.816 gledatelja u Gradskom vrtu upisao pobjedu protiv poljskog Pogona rezultatom 1:0 (1:0). Jedini pogodak na susretu, a ujedno i u svih 180 minuta dvoboja, bilo je djelo Laszla Kleinheislera koji je mrežu suparnika zatresao u završnici prvog poluvremena.

Bijelo-plavi su tako izborili oglede s CSKA Sofijom koja je tek nakon jedanaesteraca bila bolja od latvijske Liepaje. Prva utakmica na rasporedu je već sljedećeg četvrta u Bugarskoj dok je uzvrat predviđen za 12. kolovoza u Osijeku.

Prvu priliku na utakmici imao je Osijek u 15. minuti kada je Bočkaj iz slobodnog udarca s oko 25 metara uspio prebaciti živi zid, no Stipica je bio spreman na njegov pokušaj te je s lakoćom pokupio loptu.

Mierez se u 28. minuti nakon pogreške Zecha sjurio prema kaznenom prostoru, no na koncu ipak nije uspio uposlit Bočkaja na suprotnoj strani.

Šest minuta kasnije Bočkaj je ubačajem na drugu stativu tražio Miereza, ali za argentinskog napadača to je ipak bilo prejako dodavanje.

U 34. minuti na suprotnoj strani Kozlowski je s desne strane tražio Kurzawu, a on u šesnaestercu nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Nakon ubačaja iz kuta u 42. minuti lopta se odbija do Kleinheslera koji je snažno pucao s druge stative, no na putu do gola ispriječio se blok gostujućeg braniča.

Bijelo-plavi do gola dolaze u 44. minuti kada je Bohar nakon proboja po desnoj strani povratnim dodavanjem uposlio Kleinheislera, a on je preciznim udarcem s desetak metara loptu poslao u suprotni kut.

Pogon se u igru mogao vratiti u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Kowalczyk pripremio šansu za Zahovića, on je s pet metara pucao petom, a izvrsnom se reakcijom iskazao Ivušić.

Do prve ozbiljnije šanse u drugom poluvremenu čekalo se do 62. minute kada se Kleinheisler izborio za udarac sa 16 metara koji je Stipica ispratio pogledom, a lopta je prošla tik uz vratnicu.

Carlos u 72. minuti nije uspio iskoristiti nesporazum Jugovića i Ivušića, njegov udarac je u posljednji trenutak uspio u korner odbiti Jugović.

Deset minuta kasnije Jurčević je centaršutem s lijeve strane tražio Miereza u kaznenom prostoru, no on ipak nije uspio zahvatiti loptu.

Fiolić i Pilj su u 85. minuti pripremili priliku za Hiroša, ali njegov pokušaj s pet metara u posljednji trenutak je uspio blokirati Mata.

Minutu kasnije s ruba kaznenog prostora je dobro u prvi kut gađao Nejašmić za odličnu obranu Stipice koji je krajnjim naporom uspio odbiti loptu.

Pogon je u posljednjim trenucima utakmice uspio stvoriti pritisak pred golom domaćih, no on nije urodio prilikom koja bi im donijela izjednačenje tako da su Bijelo-plavi nakon posljednjeg sučeva zvižduka zajedno sa svojim navijačima mogli početi sa slavljem.