Osijek pogotkom Žapera svladao Lokomotivu (VIDEO)

Osijek će sezonu završiti na trećem mjestu ljestvice. Bijelo-plavi su na oproštaju od Gradskog vrta u 35. kolu HT Prve lige bili bolji od Lokomotive rezultatom 1:0 (1:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Mihaela Žapera koji je svladao Nevistića nakon dobre akcije iz kornera.

Izabranici Nenada Bjelice su tako došli do 19. prvenstvene pobjede dok su gosti nakon šest kola upisali prvi poraz kojim su otvorili šansu Gorici da ih u posljednjem kolu sezone preskoči na petom mjestu ljestvice.

Uvertira u utakmica bila je dodjela nagrade Laszlu Kleinheisleru kojeg je Kohorta proglasila za najboljeg igrača Osijeka u aktualnoj sezoni.

Prvu priliku na susretu u 4. minuti kreirali su Bijelo-plavi kada je Fućak ubačajem s lijeve strane na drugoj stativi pronašao Caktaša, a njegov udarac glavom s pet metara brani Nevistić.

Lončar je u 9. minuti dugačkim dodavanjem idealno pronašao Fiolića koji se u dobroj situaciji odlučio za proigravanje Fućka čiji udarac završava u bloku, a u nastavku akcije je pokušao i Bartolec, no uz pomoć još jednog bloka vratar Lokomotive hvata loptu nakon čega je pomoćni sudac signalizirao zaleđe.

U 12. minuti je suprotni donji kut s ruba šesnaesterca gađao Fiolić, a Nevistić se iskazao dobrom paradom.

Veliku šansu u 14. minuti propustio je realizirati Fućak koji u situaciji 1 na 1 s golmanom Lokomotive šalje loptu pokraj stative. Prethodno je katastrofalnu grešku prilikom dodavanja prema Nevistiću napravio Soldo.

Ofenziva domaćih se nastavila i dvije minute kasnije kada je Bartolec ukrao loptu nakon čega je uputio prizemni ubačaj u peterac, no Lovrić nije uspio doći do lopte.

Osijek do zasluženog vodstva dolazi u 24. minuti nakon odlične kombinacije iz kornera. Lovrić je iz kuta na desetak metara pronašao Jurčevića, a on je proslijedio loptu na drugu stativu odakle je u mrežu Lokomotive šalje Žaper.

Lokomotivu je dobru šansu imala u 33. minuti kada je Kulenović nakon proigravanja Cokaja pucao sa 17 metara, a lopta je prošla pokraj vratnice.

Lovrić je u 39. minuti odlično pucao iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara udaljenosti, a Nevistić je paradom uspio odbiti loptu u korner. Samo minutu kasnije s dvadesetak metara je suprotni gornji kut gađao i Fućak, no lopta je prohujala malo pokraj stative.

U 44. minuti sa 16 metara je udarac okušao i Aliyu, ali nije dobro zahvatio loptu tako da je Ivušić samo pogledom ispratio loptu koja nije predstavljala pravu opasnost.

Na otvaranju drugog poluvremena Kulenović je bio u dobroj poziciji da proigra Aliyua ili Kačavendu, no to je učinio prekasno tako da je pomoćni sudac mahao zastavicom označivši zaleđe.

Lukavo je u 57. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa pokušao Lovrić, a lopta je prohujala malo pokraj suprotne stative.

Dvije minute kasnije Ivušić je ispucavanjem neočekivano asistirao za Fiolića koji je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta je zatresla gredu.

Kulenović je u 63. minuti uputio udarac s dvadesetak metara, no njegov prizemni pokušaj nije napravio probleme za Ivušića.

U 70. minuti Stojković je uputio dobar udarac sa 17 metara, a lopta je prošla tik uz bližu stativu već svladanog vratara Osijeka. Samo minutu kasnije Aliyu je pripremio priliku za Kulenovića, a i njegov pokušaj s 18 metara prolazi malo pokraj vratnice.

Nakon ubacivanja iz auta u 76. minuti u dobroj situaciji se našao Kleinheisler, ali Mersinaj je uspio blokirati njegov udarac. Bartolec je u 82. minuti dobro ubacio za Mancea, a on je glavom sa šest metara poslao loptu iznad gola.

U 88. minuti nakon novog ubačaja iz slobodnog udarca glavom je pokušao Lončar, ali i njemu je nedostajalo više preciznosti. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Posljednji dvoboj pretposljednjeg kola sezone od 19:05 počinje na Šubićevcu gdje se sastaju Šibenik i Dinamo. Plavi bi pobjedom potvrdili obranu naslova prvaka Hrvatske.

Osijek će u prvom dvoboju nedjeljnog programa 35. kola HT Prve lige od 17 sati u Gradskom vrtu dočekati Lokomotivu. U njhova tri prethodna ovosezonska međusobna sraza vidjeli smo dva remija u Zagrebu (1:1 i 0:0) te slavlje Bijelo-plavih u Osijeku (3:1).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na suspendiranog Čeberka te Leovca, Jugovića i Nejašmića koji su ozlijeđeni dok kod gostiju nema kartoniranog Pivarića, a De Haas, Osmanković, Cipetić, Petrak i Tuci su ozlijeđeni.

Strateg Osijeka Nenad Bjelica je u najavi rekao: “Motivacija nam je već taj osjećaj da pobijedimo utakmicu i vratimo se na pobjedničke staze. Tri utakmice smo bez trijumfa, naravno da želimo svima pokazati da možemo puno bolje i vjerujem da ćemo to ostvariti protiv Lokomotive.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Sva tri dosadašnja dvoboja protiv Osijeka bila su prilično izjednačena i utakmice su se lomile u zadnjim minutama. To nam se dogodilo u Zagrebu u prvom dvoboju gdje smo primili izjednačujući gol u 93. minuti, U Osijeku smo držali neriješeno s igračem manje do 86. minute, te u 94. primili treći gol. Dakle, sva tri dvoboja su bila neizvjesna, tako da i u nedjelju u Osijeku očekujem jednu neizvjesnu utakmicu do samog kraja.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Goran Perica (Šibenik) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a suce će nadgledati Alen Gerek (Zabok).