Osijek prokockao dva gola prednosti i odigrao remi s Istrom (VIDEO)

Ambicije Osijeka da dođe do prvog naslova prvaka doživjele su veliki udarac. Bijelo-plavi su u 33. kolu HT Prve lige u Gradskom vrtu remizirali s Istrom 1961 rezultatom 2:2 (2:2) tako da je njihov zaostatak za vodećim Dinamom sad četiri boda, s tim što Plavi imaju odigranu utakmicu manje. Izabranici Nenada Bjelice su izgubili i drugu poziciju obzirom da sad Hajduk ima prednost od jednog boda.

Osijek je odlično ušao u utakmicu te je golovima Lovrića i Caktaša nakon 12 minuta igre poveo s 2:0, no već do konca poluvremena Zeleno-žuti su preko Perkovića i Galilee došli do izjednačnja. Usprkos napadima u drugom poluvremenu domaćini nisu uspjeli doći do nove prednosti.

Istra je ovim rezultatom nastavila svoj niz bez pobjede koji sad iznosi 12 uzastopnih utakmica. U tom periodu su ubilježili sedam remija i pet poraza.

Domaćini u vodstvo dolaze već u 4. minuti utakmice kada je mrežu Istre iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti uz pomoć stative zatresao Kristijan Lovrić.

Već u 12. minuti Bijelo-plavi su povećali prednost nakon što je Lovrić idealno s lijeve strane ubacio za Caktaša kojem nije bilo teško s pet metara zakucati loptu u mrežu gostiju.

Istra se u igru vraća u 19. minuti kada je treći gol u Zeleno-žutom dresu postigao mladi stoper Mauro Perković. Gosti su prvotno odigrali kombinaciju iz slobodnog udarca nakon koje udarac Belje brani Ivušić, no Perković je odbijenu loptu glavom proslijedio u gol Osijeka. Pomoćni sudac je nakon toga signalizirao zaleđe, ali nakon provjere VAR-a pogodak je priznat.

U 29. minuti vlastitu mrežu je nakon ubačaja Grgića i loše reakcije vratara Collaoa zamalo zatresao Hujber, no lopta prolazi malo pokraj stative. Nakon ubačaja iz kuta blizu autogola je bio i Mahmoud.

Dvije minute kasnije Lovrić iz kornera u petercu pronalazi Bralića, ali njegov pokušaj glavom prolazi pokraj stative. I u ovoj situaciji je golman Istre loše reagirao.

Istra je mrežu Osijeka zatresla i u 33. minuti nakon još jedne kombinacije iz slobodnog udarca, ali ovaj put je pomoćni sudac opravdano signalizirao zaleđe nesuđenog strijelca Galielee tako da do izjednačenja ipak nije došlo.

Šest minuta kasnije Istra dolazi do izjednačenja i to upravo preko Galilee koji je poentirao s pet metara glavom nakon što ga je pronašao Mahmoud. Prethodno je Ivušić kratko odbio loptu nakon što je iz kornera ubacio Mlinar.

U posljednjoj minuti prvog dijela s dvadesetak metara je pucao Kleinheisler, ali lopta pogađa ravno u Collaoa. Na startu drugog dijela je iz slične udaljenosti kao i u slučaju njegovog mađarskog kolege pucao Lovrić, a učinak je bio isti.

Kleinheisler je u 48. minuti sa 17 metara iskosa gađao suprotne rašlje, a lopta je prošla oko metar od okvira gola. Minutu kasnije Grgić je ubacio za Žapera koji s 15 metara glavom šalje loptu pokraj stative.

Odlična šansa za goste uslijedila je nakon sat vremena igre kada je Hujber pronašao Rovisa, ali njegov udarac odlazi malo pokraj gola Bijelo-plavih.

Veliku priliku Osijek je propustio u 64. minuti kada je Fućak u situaciji 1 na 1 s golmanom Istre poslao loptu pored gola. Kleinheisler je sa 17 metara bio neprecizan i u 77. minuti.

Fućak je u 82. minuti ubačajem u peterac pokušao asistirati za Mancea, no obrana gostiju je na koncu uspjela otkloniti opasnost.

U 87. minuti Bartolec nije na pravi način uspio uposliti Ercega, a u nastavku akcije Mance je glavom pucao pored gola nakon ubačaja Čeberka.

Ubačaj Fućka je uslijedio i u 90. minuti, no lopta je bila malo previsoka za Mancea. Bila je to posljednja šansa da domaći dođu do tri boda.

Trideset i treće kolo će od 19:05 u Kranjčevićevoj zaključiti predstava Lokomotive i Dinama.

U prvom susretu nedjeljnog programa 33. kola HT Prve lige Osijek će od 17 sati u Gradskom vrtu dočekati Istru 1961. U njihova tri prethodna ovosezonska duela Zeleno-žuti su slavili s 2:0 u prvoj utakmici da bi im potom Bijelo-plavi uzvratili s dva trijumfa (3:0 i 2:3).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Malenicu, Škorića, Jugovića i Fiolića dok su gosti bez Matića, Rafe Navarra i Marina dok je Perera kartoniran.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi rekao: “Pobijedili smo zadnje dvije utakmice protiv Istre 1961. Momčad su koja može igrati neopterećeno, mladi su poletni i kvalitetni, teže igri od golmana… Vidjet ćemo hoćemo li im uspjeti parirati, vjerujem da hoćemo, ali vidjeli ste i Rijeku koja je izgubila izglede boriti se za prvaka kako je igrala neopterećeno i kako je igrala kada nema što za izgubiti. Opasni su to suparnici, imaju kvalitetu, a Istra je jedna od momčadi koja nas je ove sezone uspjela pobijediti. Maksimalno smo fokusirani na utakmicu i nadam se da ćemo u utakmici pokazati sve ono što možemo i znamo.”

Strateg Istre Gonzalo Garcija je dodao: “Očekuje nas utakmica s jednom od najboljih ekipa lige. To je ekipa kojoj uvijek pariramo i kompetitivni smo, a utakmica će sigurno biti zahtjevna.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Alen Jakšić (Solin), Vice Vidović (Solin) i Marino Majstrović (Split) dok su za VAR zaduženi Dario Kulušić i Goran Perica iz Šibenika. Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb), a za sigurnost je ispred Saveza zadužen Miroslav Marković.