Osijek prvijencem Bohara do pobjede u Koprivnici (VIDEO)

Prvijencem Damjana Bohara Osijek je u 10. kolu HT Prve lige u Koprivnici došao do minimalne pobjede protiv Slaven Belupa. Slovenski reprezentativac je odlično pogodio iz slobodnog udarca za pet uzastopnu prvenstvenu pobjedu Bijelo-plavih koji su se tako bodovno izjednačili s drugoplasiranom Goricom.

Prvi udarac u okvir vrata uputili su gosti. Pucao je Pilj u 7. minuti, no Filipović lagano brani njegov pokušaj. Četiri minute kasnije isti učinak je bio i s udarcem Ljubića.

Kleinheisler u 19. minuti nije iskoristio pogrešku vratara Slavena koji je predao loptu gostima. Mađarski veznjak u redovima Osijeka u obećavajućoj situaciji nije uspio ni pucati, ali ni uposliti nekoga od suigrača.

Boakye su u 29. minuti izborio za loptu pored Cara i Lončara, no u njegovom udarcu nije bilo snage da ozbiljnije zaprijeti Ivušiću.

Dvije minute kasnije iz slobodnog udarca s 25 metara dobro je pucao Glavčić, ali lopta je prohujala malo pokraj vratnice.

Gosti su uzvratili u 32. minuti akcijom po lijevoj strani u kojoj je Jurčević uputio opasan ubačaj prema petercu koji se odbija od Lulića za novu obranu Filipovića.

Osijek do vodstva dolazi na samom početku drugog poluvremena. Mierez je pao na 17 metara nakon duela s Božićem, a sudac Matoc je pokazao na slobodni udarac. Njega je izveo Damjan Bohar koji odličnim udarcem postiže prvijenac u dresu Bijelo-plavih.

Glavčić u 55. minuti ponovno opasno prijeti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, a Ivušić spremno reagira na loptu koja je išla pod gredu te je izbacuje u korner. Nakon ubačaja iz kuta van Bruggen pada u šesnaestercu nakon duela s Mierezeom, a na intervenciju VAR-a Matoc je pogledao video snimku te odlučio da se ne radi o kontaktu vrijednom kaznenog udarca.

Domaćini su do izjednačenja mogli doći u 69. minuti kada je Lulić na druoj stativi tražio Krstanovića, ali u posljednji trenutak do lopte dolazi Igor Silva koji je izbija u korner.

U 84. minuti Pilj na 17 metara ruši Krstanovića, a iz slobodnog udarca Jeffren puca ravno u Ivušića. Četiri minute kasnije Krstanović puca poviš gola nakon ubačaja Glavčića iz sloodnog udarca.

Krstanović je blizu gola bio i u 89. minuti kada ga je centaršutom s lijeve strane pronašao Goda, ali njegov udarac glavom vrlo dobrom intervencijom brani Ivušić.

U šest minuta sudačke nadoknade domaćini nisu uspjeli kreirati opasniju priliku kojom bi ugrozili gol Osijeka.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada na Aldo Drosini u Puli Istra 1961 dočekuje Hajduk.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo od 15 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Osijek. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom dvoboju koji je odigran u Gradskom vrtu nije bilo golova.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na ozlijeđene Bačelića-Grgića, Brkovića i Etoundija dok je Mlinar kartoniran. Gosti su pak bez Škorića, Žapera i Vukovića koji su u samoizolaciji, Majstorović se tek vratio treninzima nakon što je prebolio COVID-19 dok je Jugović ozlijeđen.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić je u najavi duela je rekao: “Nogometni klub Osijek izrastao je u zaista veliku organizaciju. Postali su jako ambiciozni sa skupocjenom momčadi i jako dobrim trenerom. Osobno sam s Osijekom do sada igrao tri puta i uvijek smo bili bliže pobjedi. Ovog puta ćemo učiniti sve da dođemo do sva tri boda jer imamo veliku želju za pobjedom. U momčadi, klubu i oko kluba su trenutno zaista pozitivne vibracije koje želimo dodatno iskoristiti. Veselimo se ovoj utakmici, a moji momci će, ako treba, i klečeći odraditi ovaj zadatak.”

Strateg Bijelo-plavih Nenad Bjelica se nakon oporavka od operacije leđa vraća na klupu, a pred dvoboj je izjavio: “Veselim se što ponovno igramo i što ću imati mogućnost voditi momčad uz aut-liniju. Želimo u svakoj utakmici ostvariti maksimum, očekujem da se tako svi postavimo i ovaj puta, bez obzira tko će istrčati na teren. Vjerujem u kompletan igrački kadar, a na njima je da se dokažu i potvrde kako i u nešto drukčijem sastavu u odnosu na dosadašnji možemo pobjeđivati. Ne vidim nikakav problem u izostancima koje ćemo imati. Naprotiv, radujem se mogućnosti da će i neki drugi prvotimci imati priliku pokazati se u važnoj prvenstvenoj utakmici. Belupo je ozbiljan protivnik koji rijetko gubi. Vidim da mijenjaju sustav igre, no ponovit ću da je nama najvažnije ono kako se mi postavimo na travnjaku. Imamo dobru atmosferu, želimo nastaviti naš uspješan niz te i dalje pobjeđivati. Znamo da ćemo u Slaven Belupu imati dobrog suparnika, ali smo također svjesni svoje snage i kvalitete. Žao mi je što se u HNL-u opet igra bez publike jer smo mi među onim klubovima koji su u tom pogledu prilično zakinuti, budući da imamo značajnu podršku svojih navijača. Nadam se da će se oni uskoro opet vratiti na tribine.”

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Tomislav Bionda (Zaprešić). U VAR sobi će biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Dalibor Kajinić (Požega), a suce će kontrolirati Branko Bajić (Split).