Osijek rezultatski uvjerljivo svladao Lokomotivu u gostima (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je rezultatom 0-4 (0-1) svladao Lokomotivu i tako Tomićevu momčad vrlo vjerojatno otpisao iz europskog natjecanja za sljedeću sezonu.

Strijelci za goste bili su Pilj, Žaper, Marić i Pušić, a posebno lijep pogodak postigao je Pilj dalekometnim udarcem s nekih 25 metara.

Prvu dobru situaciju vidjeli smo već nakon dvadesetak sekundi igre. Pilj je odigrao u šesnaesterac za Bobana, koji pokušava pronaći Marića u sredini, no napadač gostiju uranio je na to dodavanje i njegov pokušaj petom s nekih 8 metara odlazi pored okvira Grbićevih vrata.

Prvu dobru situaciju su domaći imali u 15. minuti. Lecjaks je odlično povukao kontru i probio desnu stranu gostujuće obrane te odigrao kvalitetno na drugu vratnicu, no ispred Radonjića u korner ispucava Šutalo.

U 19. minuti velika prilika za Osijek. Laszlo je pobjegao Kolingeru, zaobišao Grbića i uputio udarac, no gotovo s gol-crte loptu u korner odbija Majstorović.

Osijek do rezultatske prednosti dolazi fenomenalnim pogotkom Marina Pilja u 22. minuti. Bio je to njegov drugi prvoligaški pogodak u sezoni i općenito u dresu Osijeka.

U 31. minuti Tomić radi prvu izmjenu. Umjesto Tonija Datkovića u igru je ušao Mario Burić.

U 36. minuti Laszlo Kleinheisler zbog ozljede napušta travnjak, a umjesto njega u igru je ušao Domagoj Pušić.

Boban je u 44. minuti pucao iz poluvoleja sa 17 metara malo pored okvira Grbićevih vrata.

Prvu dobru situaciju u nastavku imali su domaći. Burić je u 49. minuti ostao sam na 15 metara nakon greške Žapera, no pokušaj 27-godišnjaka je bio vrlo loš i odlazi pored okvira vrata.

U 55. ponovno prijeti Lokomotiva i ponovno Burić, čiji je loš udarac blokiran na osam metara.

U 58. igru napušta Kastrati, ušao je Drožđek, a dvije minute poslije u redovima gostiju umjesto Bobana ušao je Grgić.

Bolje izdanje Lokomotive u drugom dijelu nastavilo se prilikom u 62. minuti, nakon ubačaja iz kuta je Drožđek ostao sam na 10 metara i očajno pucao van okvira Maleničinih vrata.

Minutu poslije Uzunijev udarac sa 16 metara od bloka Škorića odlazi malo pored vratnice i u korner.

Nedugo nakon ove situacije Jakić je uputio udarac iz velike udaljenosti, Malenica siguran u intervenciji.

U 68. prvi put u nastavku prijete gosti, Grbić nije imao problema s dalekometnim pokušajem Grgića koji je išao u okvir.

Dvije minute poslije Tomić i Skender rade posljednje izmjene u momčadima, umjesto Ivanušeca u igru je ušao Rakić, a kod gostiju umjesto Pilja Lopa.

U 75. minuti gosti su tražili kazneni udarac zbog starta Uzunija nad Lopom, no Bebek je odmah pokazao da za njega to nije dovoljno snažan kontakt da bi svirao najstrožu kaznu.

Četiri minute poslije Bijelo-Plavi stižu do povećanja rezultatske prednosti. Talys je ubacio s lijeve strane napada, Šorša odložio za Žapera, koji nakon lijepog prolaska kroz obranu domaćih matira Grbića za 0-2 Osijeka i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni.

Nakon velike pogreške domaćih Mirko Marić postiže svoj 16. ligaški pogodak za 3-0 Osijeka u 84. minuti.

Konačnih 0-4 u 87. minuti postavlja Domagoj Pušić, bio je to njegov drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno deveti u karijeri.

Lokomotiva se tako 11. ligaškim porazom u sezoni vrlo vjerojatno i konačno oprostila od pozicija koje vode u europsko natjecanje, dok je Osijek 16. ligaškim slavljem ponovno bodovno izjednačen s Hajdukom.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje kod Slaven Belupa u Koprivnici, dok će Osijek u Gradskom vrtu ugostiti Rijeku.

U pretposljednjoj utakmici programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Kranjčevićevoj se s početkom u 16 sati i 30 minuta sastaju Lokomotiva i Osijek.

Vrlo je ovo važan dvoboj za oba kluba u kontekstu borbe za mjesto koje vodi u europsko natjecanje. Lokomotiva do kraja prvenstva ima nešto teži raspored od današnjeg suparnika, te im se slavlje nad Bijelo-Plavima nameće kao imperativ.

Tomićeva momčad nakon ovog kola gostuje u Koprivnici kod Farmaceuta, zatim na Rujevici kod Rijeke, a u posljednjem kolu je domaćin Gorici. Osijek s druge strane u posljednja tri kola čekaju okršaji protiv Rijeke doma, Gorice u gostima, a u posljednjem kolu ih čeka na papiru nešto lakši zadatak – okršaj sa zaprešićkim Interom u Gradskom vrtu.

Što se međusobnih utakmica Lokomotive i Osijeka tiče, ovo će biti njihov 17. ligaški sraz u Zagrebu. Šest je utakmica okončano bez pobjednika, u četiri je slavio Osijek, a u šest Lokomotiva. U tri međusobne utakmice odigrane u aktualnoj sezoni Lokomotiva ne zna za slavlje nad Osijekom, u 6. kolu su poraženi u Gradskom vrtu (2-1), a u iduća dva okršaja nije bilo pobjednika (1-1, 2-2).

Zbog akumuliranih kartona Skender danas neće moći računati na usluge Danijela Lončara, a zbog ozljede su van kadra Bočkaj i Henty. Kod domaćina zbog zdravstvenih problema nema Matka Babića i Bojana Kneževića.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Goran Perica iz Šibenika i Mario Pepur iz Splita.

Treneri Goran Tomić i Dino Skender na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: