Osijek s četiri pogotka u mreži Ježine svladao ‘Farmaceute’ u Koprivnici (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa desetog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je, pred 703 gledatelja u Koprivnici, rezultatom 0-4 (0-3) svladao Slaven Belupo i tako, pod vodstvom privremenog trenera Ivice Kuleševića, stigao do četvrte prvenstvene pobjede u sezoni.

Pogotke za ‘Bijelo-Plave’ postigli su Mance, Marić, Lopa i kapetan Mile Škorić, koji je tako pogotkom uveličao svoj 200. HNL nastup u dresu Osijeka.

‘Farmaceuti’ su vrlo blizu pogotka bili već iz prve spomena vrijedne situacije na utakmici. Koh je u 14. minuti dodao za Jajala čiji snažan udarac s nekih dvanaest metara pogađa vratnicu.

Osijek je prvu ozbiljniju situaciju kreirao u 18. minuti kada je Mance na lijevoj strani napada pobjegao obrani domaćih i izašao sam pred Ježinu, no Slavenov vratar pravovremeno je istrčao i zatvorio gostujućeg napadača.

Kuleševićeva momčad do rezultatske prednosti stiže pogotkom Mancea u 25. minuti utakmice. Žaper je pobjegao u prostor obrani domaćih i odigrao odličnu povratnu loptu za Mancea, a napadač Osijeka lijepim lažnjakom prevario Zirduma i poslao loptu u suprotni kut za 0-1 gostiju. Bio je to četvrti pogodak u sezoni za 24-godišnjaka. Treba naglasiti da je upitno je li Žaper pri primanju lopte igrao rukom.

Povećanje rezultatske prednosti Osijeku pogotkom u 35. minuti donosi Marić. Ponovno su desnu stranu domaće obrane probili gosti, udarac Mancea obranio je Ježina, a odbijenu loptu u mrežu mirno s pet metara pospremio Marić, kojem je to bio peti ligaški pogodak u aktualnoj sezoni, ukupno 47. u Prvoj HNL.

Šest minuta posljie već je 0-3 za Osijek. Treba li naglašavati, ponovno su domaći ‘pukli’ na svojoj desnoj strani, ovaj put je taj prostor kapitalizirao Lopa koji je preciznim udarcem s dvanaestak metara stigao do ligaškog prvijenca u aktualnoj sezoni.

S obzirom na rezultat iz prvog dijela utakmice, vjerojatno i očekivano, u drugom smo gledali prilikama vrlo siromašan nogomet. Sertićeva momčad jest ušla angažiranije u nastavak, no pravih izazova za Ivušića nije bilo.

Pogodak za ‘plus četiri’ djelo je Škorića, koji je na ubačaj Kleinheislera iz kuta glavom s jedanaest metara odličnim udarcem poslao loptu u sam donji kut Ježininih vrata. Kapetan Osijeka danas je imao svojevrsnu ‘obljetnicu’, bila je ovo njegova 200. Prva HNL utakmica u dresu Osijeka koju je, eto, uveličao ovosezonskim ligaškim prvijencem.

Nakon one vratnice Jajala u 14. minuti utakmice, ‘Farmaceuti’ su najbliže pogotku bili u 81. minuti kada je Krstanović udarcem iz prekida natjerao Ivušića na dobru reakciju.

Osijek je tako (suprotno varljivom statističkom prikazu) apsolutno zasluženo prekinuo niz od tri utakmice bez ligaške pobjede i u nešto pozitivnijem ozračju dočekuje ‘bijeli dim’ predsjednika Ivana Meštrovića na temu imena novog trenera i stručnog stožera prve momčadi.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje u Maksimiru kod Dinama, dok će Osijek biti u Gradskom vrtu biti domaćin Gorici. Program desetog kola zaključuje se sutra utakmicama Intera i Gorice u Zaprešiću (15:30) te Istre 1961 i Hajduka u Puli (19:00).

Stadion Ivan Kušek Apaš u Koprivnici je od 19 sati domaćin sraza 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Slaven Belupo i Osijek.

Farmaceuti su proteklih dana pod utjecajem napada na Muzafera Ejupija koji se nakon pretrpljenih ozljeda oporavlja na kućnoj njezi dok su Bijelo-plavi još uvijek u potrazi za nasljednikom Dina Skendera tako da će ih nakon kup utakmice s Vuteksom i danas voditi Ivica Kulešević.

U njihovom prvom međusobnom ogledu odigranom na početku prvenstva u Gradskom vrtu bolji je bio Osijek koji je slavio s 2:0 golovima Mancea i Marića.

Domaćini su danas uz već spomenutog Ejupija i bez ozlijeđenih Međimoreca i Parackog dok su gosti zbog istih razloga lišeni usluga Pilja, Jugovića, Grgića, Bočkaja i Šorše.

Dvoboj će suditi Duje Strukan iz Splita, a pomagat će mu Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split) i Tino Krečak (Velika Gorica). Delegat susreta je Damir Bogdanović iz Vukovara, a kontrolor suđenja Šime Bugarija iz Bibinja.