Osijek slavio protiv Hrvatskog dragovoljca i postao lider Prve HNL (VIDEO)

Osijek je preuzeo vrh prvenstvene ljestvice. U 4. kolu HT Prve lige Bijelo-plavi su upisali pobjedu kod Hrvatskog dragovoljca rezultatom 1:2 (0:1). Strijelci za goste nakon asistencija Petra Bočkaja su bili Antonio Mance i Darko Nejašmić dok je za domaćine privremeno iz kaznenog udarca izjednačio Valentino Majstorović.

Izabranici Nenada Bjelice tako nakon četiri kola imaju deset osvojenih bodova te su se osamili na vrhu ljestvice. Crni su pak nakon 360 minuta igre ostali jedini prvoligaš koji u novoj sezoni još uvijek nije osvojio ni bod.

Bočkaj je u 2. minuti iz kornera pronašao usamljenog Škorića čiji udarac glavom s desetak metara ipak završava u bloku domaće obrane.

Gosti su u vodstvo došli u 13. minuti. Ponovno je iz kuta ubacio Bočkaj, a Mance je pobjegao svom čuvaru Ivkiču te je sa sedam metara glavom loptu poslao iza leđa Šubarića.

U 24. minuti nakon novog ubačaja iz kuta Bočkaja u prilici se našao Bralić čiji udarac glavom odlazi malo pokraj suprotne vratnice. Bočkaj je šest minuta kasnije pucao iz daljine, no nije bio dovoljno precizan.

Bočkaj je ponovno u akciji u 37. minuti, a Šubarić je ovaj put spreman na njegov udarac s desetak metara iskosa koji je išao pod gredu te odbija loptu u korner.

I drugo poluvrijeme je počelo s Bočkajem kao kreatorom prilika. Ovaj put je asistirao za Hiroša koji je pucao iz poluvoleja, ali i njemu je nedostajalo preciznosti.

Hrvatski dragovoljac do izjednačenja dolazi u 55. minuti kada je Majstorović iz kaznenog udarca loptu poslao u jednu u vratara Osijeka u drugu stranu. Prethodno je obrani Bijelo-plavih pobjegao Petković kojeg u šesnaestercu potom ruši Ivušić.

Miloš je u 68. minuti odličnim povratnim dodavanjem u priliku izbacio Mancea, a njegov snažan udarac s osam metara odlazi pored gola domaćih.

Mance je veliku šansu propustio i dvije minute kasnije kada ga je u situaciju 1 na 1 sa Šubarićem uposlio Mierez, no i ovaj put napadač Osijeka nije bio dovoljno precizan.

Osijek je ponovno u vodstvu od 75. minute. Bočkaj je iz slobodnog udarca s desne strane na drugoj stativi pronašao Nejašmića koji je pobjegao Periću te je s nekoliko metara glavom proslijedio loptu u gol Dragovoljca. Za mladog veznjaka to je bio prvijenac u dresu Bijelo-plavih.

Majstorović je u 80. minuti na suprotnoj strani travnjaka ubačajem pronašao Perića, no on glavom nije dobro zahvatio loptu tako da gol Osijeka nije bio ugrožen.

Gosti su do konca susreta mirno sačuvali stečenu prednost te su došli do treće prvenstvene pobjede u novoj sezoni Prve HNL.

Osijek – Rijeka 15.8. 21h

U sklopu 4. kola HT Prve lige od 18:55 u Kranjčevićevoj počinje dvoboj Hrvatskog dragovoljca i Osijeka. Domaćini su u prva tri kola zabilježili poraze od Istre 1961, Dinama i Lokomotive dok su gosti nakon pobjeda nad Šibenikom i Hajdukom remizirali sa Slaven Belupom.

Crni u današnjem dvoboju ne mogu računati na ozlijeđenog Bushaja dok kod Bijelo-plavih iz istog razloga nedostaju Brlek i Erceg.

Trener Hrvatskog dragovoljca Miroslav Kuljanac je u uoči dvoboja za SN rekao: “Dolazi nam u goste jedna od najboljih hrvatskih momčadi i ako ja kao trener moram motivirati igrače za ovakve dvoboje, onda nemamo o čemu razgovarati. Ozračje je u momčadi dobro i nadam se da Osijeku možemo kreirati probleme. Jasno je da momčad trenera Nenada Bjelice favorit, respektiramo je, ali jednostavno moramo odigrati ratničku utakmicu u skladu s imenom našeg kluba, da se nakon 90 minuta možemo pogledati u ogledalo.”

Njegov kolega Nenad Bjelica je dodao: “Na terenu uvijek morate potvrđivati kvalitetu, sve priče da si bolji od nekoga padaju u vodu ako to ne pokažeš na travnjaku. Vidjeli smo u Sofiji da je teren jedino mjerilo, trebat će puno discipline i svega onoga što je potrebno za pobijediti ako želimo tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Luka Rajić (Rijeka) i Marin Vidulin (Kanfanar) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Miroslav Cindrić.