Osijek slavio protiv Šibenika i osigurao drugo mjesto (VIDEO)

Osijek je slavljem protiv Šibenika upisao rekordnu 21. pobjedu u prvenstvenoj sezoni te je i matematički osigurao drugo mjesto. U 34. kolu HT Prve lige Bijelo-plavi su u Gradskom vrtu pogocima Ivana Santinija, Ramona Miereza i Adama Gyurcsa bili bolji od Šibenika rezultatom 3:0 (0:0).

Izabranici Nenada Bjelice su s ova tri boda prekinuli negativni niz od četiri utakmice bez pobjede, a zanimljivo da su ove sezone u sva četiri navrata bili bolji od Narančastih koji im nisu uspjeli zabiti nijedan pogodak.

Pilj je u 8. minuti okušao udarac s oko dvadeset metara gađaju donji desni kut Šibenikova gola, ali za Labrovića to nije bio težak zadatak. Jurčević je u 11. minuti sa 16 metara gađao suprotni kut, no lopta od bloka završava na vratnici.

Suprotni kut je s ruba kaznenog prostora u 15. minuti gađao i Kleinheisler, no za malo je promašio okvir gola. Tri minute kasnije uslijedio je udarac Pilja s dvadeset metara koji je prohujao malo iznad grede. Pilj je u akciji i u 19. minuti kada je Mina u posljednji trenutak blokirao njegov pokušaj.

Osijek je mrežu Šibenika zatresao u 28. minuti kada je Jurčević iz kornera ubacio za Žapera, a on s osam metara glavom pogađa suprotni kut, no na intervenciju VAR-a sudac Vidulin je odlučio pogledati snimku te je utvrdio da je Mierez bio u zaleđu u kojem je ometao gostujućeg vratara.

Blizu gola su bili gosti u 35. minuti kada je Bulat odlično asistirao za Minu, ali u situaciji 1 na 1 s Ivušićem kao pobjednik izlazi vratar Osijeka.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Osijek. Kleinheisler je pucao sa 17 metara, no Mina je blokirao njegov pokušaj. Četiri minute kasnije odlično se pored dva igrača Šibenika za udarac izborio Mierez, ali Labrović obranom spašava svoja vrata.

Sudac Vidulin je u 56. minuti pokazao na bijelu točku za Osijek nakon što je u kaznenom prostoru Bilić napravio prekršaj nad Santinijem. Odgovornost je preuzeo najbolji strijelac lige Ramon Mierez koji pogađa vratnicu nakon čega loptu hvata Labrović. Argentinski napadač je tako drugi put u nizu u Gradskom vrtu propustio realizirati jedanaesterac.

Osijek do zasluženog vodstva dolazi u 65. minuti kada je Kleinheisler u šesnaestercu pronašao Santinija, a on iz okreta odlično pogađa suprotni kut za svoj treći ovosezonski pogodak.

Osam minuta kasnije novi pogodak u mreži Šibenika. Ovaj put je Bohar nesebično poslužio Miereza koji mirno šalje loptu iza leđa Labrovića.

Šibenik je u 85. minuti zaprijetio preko Ampema za sigurnu intervenciju vratara Ivušića.

Konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi svojim prvijencem postavlja Adam Gyurcso koji je na asistenciju Belje u situaciji 1 na 1 nadmudrio Labrovića.

Kolo će se zaključiti sutra kada su na rasporedu tri dvoboja. Od 16 sati Slaven Belupo je domaćin Rijeci, potom od 18:05 slijedi sraz Dinama i Varaždina, a u posljednjem susretu Hajduk će od 20:10 na Poljudu ugostiti Goricu.

U sklopu 34. kola HT Prve lige Osijek od 19:05 u Gradskom vrtu dočekuje Šibenik. Obje momčadi u utakmicu ulaze rasterećeni obzirom da će Bijelo-plavi sezonu završiti na drugom mjestu dok su Narančasti na zelenom travnjaku osigurali ostanak u najvišem rangu natjecanja.

Njihova sva tri prethodna ovosezonska međusobna duela pripala su Osijeku koji je u Šibeniku slavio s 0:2 i 0:4 dok je na domaćem terenu upisao minimalnu pobjedu.

Domaćini u današnjem srazu ne mogu računati na kartoniranog kapetana Škorića, a Barešić, Caro, Lončar, Miloš, Brlek, Jugović, Grezda, Ndockyt, Erceg i Topčagić su ozlijeđeni. Gosti pak na put zbog odmora nisu poveli Schildenfelda, Pajića, Kvesića, Nikolu Raka i Emira Sahitija, Bailone je suspendiran, a Mesa i Pandža su ozlijeđeni.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi utakmice rekao: “Izostankom nekoliko igrača pružit će se prilika onima koji su manje igrali, neovisno o tome hoće li ili neće ostati u klubu. Nas zanima osvajanje tri boda protiv Šibenika, pokušat ćemo poslati na travnjak najbolju moguću momčad koja je to fizički i psihički u ovom trenutku. Ne razmišljam hoće li igrati netko tko iduće godine neće biti u NK Osijek već samo o pobjedi, kako se vratiti na pobjedničke staze. Puno smo rekorda srušili, a imamo i još puno onih koje želimo srušiti. Oni su da Ramon Mierez bude najbolji strijelac, da Ivica Ivušić ostane vratar s najviše čistih mreža, želimo ostati momčad koja je primila najmanje golova u prvenstvu, ostvariti rekordan broj pobjeda, poboljšati rekordan broj bodova… Motivi ne manjkaju, želimo ih dostići zbog sebe. Ova momčad zaslužuje dobar kraj sezone zbog svega što je pružila tijekom godine. Kada vidite da smo se do prije dva kola bili rame uz rame s Dinamom koji je najbolji u povijesti to još više govori o vrijednosti rezultata ove momčadi i onoga što je dala u proteklih deset mjeseci. Vjerujem da ćemo ostvariti najbolji plasman Osijeka u njegovoj 74-godišnjoj povijesti, za što nam treba još jedan bod, ali razmišljat ćemo samo o utakmici protiv Šibenika i pobjedi.”

Njegov kolega Sergi Escobar je izjavio: “Nedjeljna utakmica s Hajdukom nije jedini razloga što na put u Osijek nisu krenuli Schildenfeld, Kvesić, Pajić, Emir Sahiti i Nikola Rak. Oni su igrali jako puno ove sezone i veoma su umorni. Hvala igračima, upravi, suradnicima u stručnom stožeru, ali i mom prethodniku Krunoslavu Renduliću što smo osigurali ostanak. Sada možemo uživati i dati priliku mladim igračima da vidimo na koga možemo računati sljedeće sezone. Stoga su u konkurenciji za Osijek Laća, Niko Rak, Torres, Grdić, ali i treći vratar junior Benat.”

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će pomagati Robi Kezele (Rijeka), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Matoc (Zaprešić) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), a suce će kontrolirati Igor Pristovnik (Zagreb).