Osijek svladao Lokomotivu i došao do šeste uzastopne prvenstvene pobjede (VIDEO)

U zaostaloj utakmici 8. kola HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu slavio protiv Lokomotive rezultatom 2:1 (2:0). Strijelci za Bijelo-plave su bili Marin Pilj te Ramon Mierez, a za goste je pogodio Moutir Chajia.

Momčad Nenada Bjelice je tako došla do šeste uzastopne prvenstvene pobjede kojom je skočila na drugo mjesto ljestvice sa četiri boda zaostatka za vodećim Dinamom.

Već u 1. minuti utakmice Malikji je u kaznenom prostoru Lokomotive nespretno igrao rukom, no sudac Kulušić i VAR nisu se oglasili.

Kleinheisler je u 6. minuti utakmice udarcem poviš gola okončao lijepu akciju domaćih u kojoj je Silva ubačajem pronašao Lončara, a on je glavom spustio loptu za mađarskog veznjaka.

Bijel-plavi do vodstva dolaze u 9. minuti utakmice. Odlično je iz slobodnog udarca s oko 25 metara pogodio Marin Pilj koji je prebacio živi zid i svladao statičnog Hendiju.

Pilj je blizu pogotka bio i u 18. minuti kada je s dvadesetak metara uputio prizemni udarac koji je prošao tik uz vratnicu.

Omaleni veznjak s ruba kaznenog prostora prijeti i u 33. minuti, no ovaj put je pucao ravno u ruke sigurnog Hendije.

U 39. minuti Bohar je ubacio iz slobodnog udarca, a Petrak u kaznenom prostoru povlačenjem ruši Lončara zbog čega je sudac Kulušić pokazao na bijelu točku. Argentinski napadač Mierez uz male poteškoće ipak povećava vodstvo domaćih te dolazi do svog petog gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Opasno je u 44. minuti golu gostiju zaprijetio Jurčević čiji udarac s dvadesetak metara odlično brani Hendija. Vratar Lokomotive je potom u korner odbio i pokušaj Ercega.

Kovačić je u prvoj minuti drugog poluvremena uklizavanjem spriječio novi pogodak Osijeka nakon što je Bohar poslužio Miereza.

U 52. minuti Bohar nakon lijepe kombinacije po lijevoj strani povratnom loptom pronalazi Ercega čiji udarac zaustavlja greda, a u nastavku akcije Silve se dobro pucao s dvadesetak metara za novu obranu Hendije.

Samo minutu kasnije ponovno je ulozi asistenta Bohar koji ovaj put ubačajem asistira Kleinheisleru čiji udarac glavom ne pronalazi okvir gola.

Hendija s dvije fantastične reakcije u 67. minuti spašava Lokomotivu od još jednog pogotka. Prvo je odlično obranio udarac Kleinheislera u situaciji 1 na 1, a potom je siguran i nakon pokušaja Miereza kojem se odbila lopta.

Lokomotiva do gola dolazi iz prve ozbiljnije prilike. Aliyu je u 73. minuti pronašao Chaijua koji s 15 metara prizemnim udarcem pogađa suprotni kut Ivušićeva gola. Bio je to njegov prvijenac u klubu s Kajzerice.

U 83. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Chajije udarac je uspio uputiti Cokaj, no lopta odlazi iznad grede. Bilo je to posljednja prilika gostiju da dođu do boda.